şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ortalama fiyatı 36 lira olan mouse padi (razer sphex ultra ince gaming mouse pad (mousesports special edition)) 33 liraya almak için başvurduğum online satış sitesi. başvurmaz olaydım.

siparişimi verirken kargo şirketleri listesinden yurt içi kargoyu seçmeme rağmen gitmiş kargoyu mng kargoya vermiş. bir de onay mailinde "kargo şirketi: yurt içi kargo" yazmış, altına da utanmadan "kargo takip no: t0 xxxxxx) yazmış. kargo kodlarına baya bi bağışıklık kazandığımdan bunun mng kargo olduduğunu anladıktan sonra mng'nin sitesinden kargo takibine bakıp, mosue pad'imin mng ye verildiğini teyit etmiş oldum. hemen "mystic bilgisayar" ile irtibata geçip durumu belirttim ve bana "yurt içi kargo arabası gelmediği için mng ye verdik." dediler. bir de üstüne "yurt içi iyi değil, zaten artık onlarla çalışmıyoruz" dedi eleman. ulan amele, oraya koymuşsunuz yurtiçi kargo şıkkını nereye çalışmıyon? madem artık çalışmıyon, niye hala sipariş formunda butonu var? niye maile hala yurtiçi yazıyorsun? neyse adamla biraz sert konuşunca istersem kargomu geri çağırttırıp yurtiçine verebileceğini söyledi. ama bu sefer elime pazartesi ulaşırmışmışmış.. neyse dedim, bidaha sitelerinden alışveriş yapmayacağımı belirterek online destektek sayfasından ayrıldım.

mng bilkent şubesi de ayrı bir olay. 19.00 sularında aradım ve kargomun neden gelmediğini sordum. evde bulamadıklarını ve not bıraktıklarını söylediler. yine "ulan" moduna girdim ve sabah arayıp kargomu kapıcıya da bırakabileceklerini belirtmiştim dedim ve "kapıcı da evde yoktu" dediler. sinirlendim haliyle, yalan söylüyor eşşekler. önce notu nereye koyduklarını sordum, posta kutusunda ve kapının üstünde yoktu; ardından kapıcının eşinin bütün gün evde olduğunu söyledim. ses yok karşıdan. kaçta geldiklerini sorduğumda ise 16.30 diyince biraz bağardım bu sefer "ulan evde 3 kişi var saat 14ten beri, gelmemişsiniz işte" diye bağırınca, kadıncağız biraz ezik bi sesle pardon beyfendi yarın tekrar gönderelim dedi. telefonu kapatınca kadıncağıza acıdım biraz, hanzo dağıtıcılar, sorumsuz satıcılar yüzünden kim bilir günde kaç azar işitiyor.

özet: gameekstra.com'dan bir daha alışveriş yapmam arkadaş, 3 kuruş fazla veririm adam gibi firebal'dan filan alırım. gameekstra + mng kargo = sinir stres.
  • fiyatlar almış başını gitmiş sanırım. zira, aylar önce d&r'dan 90 liraya aldığım pes 2011'i hala 100 liraya satmakta olan site. oyun şu an d&r'da 36 tl. bir kaç oyun için daha bu durum aynı böyle.
  • kargo bilgilerini geç mi giriyorlar bilemiyorum ama pazartesi verdiğim siparişi hala kargolamamışlar. hangi akıl ve mantıkla açıklanabilir acaba pazartesi verilen siparişin cuma hala kargolanmaması.
  • online alışveriş yapılacak en son site.
  • pazartesi günü üzerinde aynı gün kargo yazılı sipariş verdim. cumartesi olmuş hala kargo yapmamışlar. telefonları cevap vermiyor, mail atıyorsunuz ulaşamıyorsunuz. salı gunu aradım fuardayız bakamıyoruz şu an, bilgisayarımız yanımızda değil, internetimiz yok vb gibi şeyler diyorlar. iptal edeceğim urunu ama ulaşabileceğiniz kimse de yok malesef.

bunlar e-ticaret yerine gitsin koyun falan otlatsınlar. en fazla oyun turnuvası falan düzenlesinler.
  • para ile rezil olma sitesi.

sipariş vermeden önce arayıp elinizde var mı diye teyit ettiğim ürün 6 gün boyunca kargolanmadı. aradığınızda çalışanlar son derece lakait ve umursamaz. ben aramasam adamların arayıp ürün elimizde mevcut değil diyeceği de yok. asla ama asla yaklaşılmaması gereken site.
  • kendileri ile şöyle bir anım olmuştu zamanında okumak isteyene.

eğer kendilerinden bir ürün alıyorsanız "garanti" konusunda birşey beklemeyin. aldığınız markadaki ürünün direkt üreticisine mail atın.
  • milletin parasını söğüşlemek yetmemiş onunla birlikte ellerindeki mallara da göz dikmiş çakalın önde gideni.

bakın nası bi kampanya yapmışlar : http://i.hizliresim.com/v5xgla.jpg

çalışır durumdaki gamer mouse'unuzu * bunlara veriyorsunuz yenisini 90 tl indirimle 229 tl* yerine 139 tl'ye alıyorsunuz. bu arada yine kendileri aynı mouse'u hepsiburada'da 160 tl'ye satıyor. ayrıca aynı mouse amazon'da kargo dahil 124 tl.

(bkz: kampanya ayağına dolandırıcılık yapmak)
  • ne kadar güvenli olduğunu merak ettiğim site, tabiki somut yaşantı elde etmek için ilk siparişimi verdim
    kargolama, teslimat bilgilerini güncellerim, sorunsuz bir alışveriş olur umarım:)

edit 1 : 2 gündür sipariş hazırlanıyor bayram dolayısıyla diye düşünüyorum, pazartesi yola çıkar umarım..

edit2: 22/09/16 itibariyle ürünü teslim aldım biraz geç olsa da alışveriş sorunsuz tamamlandı.
  • hepsiburada.com üzerinden verilen siparişteki ürünü kendi sitesinde indirimli halde daha pahalıya sattığı için siparişinizi iptal edip ürünü hepsiburadadan kaldıran site. tipik şark kurnazı türk esnafıdır gözümde.