şükela:  tümü | bugün
  • diğer operatörlerde var mı bilmiyorum ama avea da onayınız olmadan sözüm ona gamefive diye girince otomatik üye oluyormuşunuz ve ayda 20 tl ücreti gidiyormuş. eşim faturasında artış olduğunu aktarınca bu olayın farkına vardım meğer ne kadar mağduru varmış. avea üyesi olanlara tavsiyem servis sağlayıcısına online girip bu üyeliği kontrol etmesi zira üyelik onayı almadan kayıt ediyor. hele birde otomatik ödeme verdiyeseniz vay halinize.. avea gibi bir kurumsal şirketin böyle ufak paravan oyunlar girmesi ucuzluğun daniskasıdır.
  • sadece aveada değil vodafoneda da sizden onaysız üye olup ücreti çatır çatır alınan oyun.
    vay arkadaş bir aylık 20 tl kaybettim..haram olasıcalar.ulan ne bu.peh.
  • allahın cezası dolandırıcı şirket. 30 tl geçirmiş bu ay faturama. avea müşteri hizmetleri ile yüz göz oluyorum sabahtan beri.
  • 2014'ün sonlarında ilk ay faturası 10 tl kadar yüksek geliyor. bana söylüyor. ben de paketi aşmışsındır filan diyorum. çalacak değiller ya düşüncesindeyim. ikinci ay da fatura yüksek gelince fatura özetine bir bakıyoruz ki gamifive adlı oyun dağıtımcısı mı neyse *2 ay üst üste toplamda 16 tl çalmış. bunu farkedince aveanın şikayet sistemine bunu yazdım.

daha sonrasında da acaba bu hırsızlık bize nasıl musallat olmuş diye bir araştıralım dedim. geçen aylarda gelen
    "gamifive adlı müthiş oyunun üyeliğine hak kazandınız eğer bu uyeliği istemiyorsanız. hayır yazıp şu numaraya yollayınız." minvalindeki mesajı farkediyoruz. gelen abuk sabuk mesajlara her zaman yaptığımız gibi arkadaşım da mesajı okumamış. ve bize 16tl'ye patladı.

şikayet sonuçlandı parayı geri ödediler. ama direk ödediler hiç itiraz bile etmediler. artık kaç şikayet aldılarsa.

not: mesajın içeriği bu şekildeydi ancak tam metnini hatırlamam olanaksız. ayrıca bu durum böyle değil diyenlere avea kayıtlarına bakarak ispatlayabileceğimi belirtirim.

not 2: bu entry'yi olaydan 9 ay sonra girme sebebim ise bu konuda yazdığım entry'nin geçen hafta gg gerekçesiyle silinmesi.
  • uzun süredir turkcell’deyim. turkcell’e güveniyordum. bu nedenle telefonuma gelen spam mesajları okumadan silerim. gsm hattıma "gamifive adlı oyunun üyeliğine kazandınız, eğer bu üyeliği istemiyorsanız hayır yazıp xxxx numaraya yollayınız" spam mesajı da okumadan silmişim. meğer turkcell’e güvenmemek gerekiyormuş. hiç oyun oynamadığım halde, hatta bilgim dışında gamifive’e üye oluvermişim ve turkcell’in aracığıyla bu firmaya kerizcesine otomatik ödeme talimatıyla ödeme yapıyormuşum. turkcell bu firmaya aracılık yaparak, benden para sızdırmasına yardımcı oluyor artık. keriz olduğunu anlamak insana fena koyuyor azizim. kimbilir turkcell bu işi küçük bir komisyon için yapıyordur. küçük komisyon dememek lazım, milyon kişiden bir liracık alsa, her ay milyon lira ediyor tabi. o zaman sakın turkcell gibi bir firma bunu yapmaz deme! demek ki yapar aga. tecrübe maliyetlidir. ben de tecrübe ettim. maliyetine katlandım.
  • tum operatorlerin destekledigi mobil sevimli (gg sebebiyle) sirket. mobil sayfalarda popup olarak cikip farkinda olmadan uye olabileceginiz ve uyelik iptali icin kirk takla attiran firma.sirket sahibiyle tanismak icin sabirsizlaniyorum.
  • abonesi olmak için sizin bir şekilde irade beyanında bulunmanıza gerek olmayan bir ilave mobil servis sağlayıcı, o seni otomatik abone yapıyor, sen çıkmak için sms atıyorsun. haftalık 5tl faturaya ilave gelen tutarı farkedip iptal ettirmek gerekiyor.
  • senelerce faturasız hat kullandım, faturalı hatlarda tuzaklar oluyor diye.. bile bile lades oldu. bu gamifive'dan sms geldi, onemsemedim. normalde 50tl lik faturalı hatta gecmiştim vodafone'un. fatura ilk ay 86 (50tl olması gerekirken) ve bu ay da 70 geldi. hemen arayıp anladım olayı. call center'daki cocuk da bal gibi biliyordur muhtemelen, bir bakalım bilgilerinize,belki 118'li hat araması yapılmıstı falan dedi.. serseri.. sonra dedi oyun aboneligi diye.. yani, uzun lafın kısası bu red tarifesine gecince (''caktırmadan'' cunku hic soylemiyorlar bile) bu alt aboneligi olusturup resmen soygun yapıyorlar. az buz da degil haftada 5tl ayda 20tl yapar..
    iptal etmek için söyle y yapın;
    iptal game yazıp 3699'a sms atın.