şükela:  tümü | bugün
  • forumlarda ve sair ortamlarda "insan gozu x hz ustundeki tazeleme hizlarini algilayamaz, 144hz monitor anlamsiz bir para israfi" gibi yorumlar yapan insanlara "iki aydir 144hz monitor kullaniyorum, aradaki fark inanilmaz, bir daha asla 60hz monitore donmem" gibi yanitlar veren insanlar vardir. hepimiz tanik olmusuzdur bu dallamalara.
    yillarca bir gozum bu forumlarda, bir gozum doviz kurunda yasadim. o yillar boyunca hep az once bahsettigim dallamalarin yorumlarini psikosomatik mutluluga yordum.

birkac yil once 144hz bir gaming monitor aldim kendime. artik yasadigim ulkede bu tur urunler o kadar da pahali olmadigi icin, monitorun 144hz olani ile 60hz olani arasinda dudak ucuklatan bir fiyat farki olmadigi icin yalnizca. acikcasi herhangi bir fark sezemedim, ve benim gozumde o dallamalar dallamaliklariyla kaldi.

birkac gun once displayport kablosunda bir sorun oldu, taze kabloyu dolabin icinde arayip bulmaya usendigim icin elimin altindaki hdmi kablosuyla bagladim monitoru makineye...
    az once dilimlenmis cemenli pastirmami aldim, kirmizi sarabimi koydum, ve biraz stres atmak uzere counter-strike global offensive'e girdim...
    lakin hdmi kablosunu taktigimi unutmusum, keza alet hdmi ustunden maksimum 60hz'e cikiyor...
    soylemekten utaniyorum, ama neo'nun agent'larin attigi kursunlarin onunde egilip bukulerek o kursunlardan kactigi sahneyi izler gibi his ettim kendimi. aradaki fark o kadar bariz ki, su anda pastirmanin cemenini emerek sasirmakla mesgulum..
  • 144hz ve üzeri olanların değeri fps oyunlarında daha net anlaşılan monitörlerdir örnek vermek gerekirse 27" excalibur gaming monitör