şükela:  tümü | bugün
  • bir gaming pc mi playstation 4'mü sorunsalı kadar tartışılmayandır.

öncelikle gaming pc bildiğimiz masaüstü olduğu için belirli bir setup yeri var ve ordan çıkarmak pek mümkün değil. yani eksilerini sayacak olursak taşınabilir oyun oynama imkanı pek tanımıyor. eğer dev ekran tv'ye bağlamak istersek de midi atx kasalardan olması gerekiyor ki bu tür kasaların da genelde fazla ısındığını yönünde şikayetler var. bir diğer eksi olarak genel olarak donanımların pahalı olduğu algısı var ancak o pahalı olduğundan değil, tl'nin dolar karşısında değersizleştiğinden dolayı.

artılarına gelecek olursak sonuçta bir masaüstü pc olduğu için gaming'in yanında çok rahat bir şekilde rendering, fl studio, adobe photoshop gibi programlarla çalışma imkanı tanıyacaktır. kendisine ayrılan özel kurulum yerinde olduğu için ortamı ışıklandırmalı sistemle otantik bir yer haline getirebiliriz. bir de yılların getirdiği masaüstü pc alışkanlığıı olan kişiler için birebirdir. ayrıca donanım söküp takma işi bilen kişiler için çocuk oyuncağıdır ve yeni anakart gerektiren işlemci serileri gelene kadar 8.nesil işlemci ile rahat rahat oyunlarını oynayacaktır.

gaming laptop'a gelelim. yine eksilerle başlayacak olursak başta yine ısınma problemi gelir. tabi şimdi aşmış msi gaming laptopları var ancak fahiş fiyatlarla satılıyor. bir memur o laptopu ancak 12 ay taksitle alır herhalde. bir diğer eksi olarak donanım takıp sökmek öyle masaüstü gibi kolay değil ve yeni nesil laptoplarda gelen uefi ile birlikte format atmak bile bazen işkence olabiliyor oysa masaüstünde tak flaşı bas formatı. batarya zaten en büyük sıkıntılardan biri.

artılarına gelecek olursak en başta taşınabilir olması gelecektir. her ne kadar yine de diğer laptoplara göre daha ağır olsa da taşınabilirliği ile kafede, parkta herhangi bir yerde oyun keyfinize devam edebilirsiniz. tv'ye bağlamak aşırı kolaydır ve dev ekranda oyun oynamanın zevkini çıkarabilirsiniz. gaming harici işlemlerinizi de çok rahatlıkla halledebilirsiniz.

sonuç olarak masaüstü seven masaüstü, laptop seven taşınabilirlik isteyen laptop alsın yahu.
  • tamamen kullanıcının hayatına bağlıdır. ben çok sık seyahat eden biri olarak üzülerek gaming laptop kullanmak zorunda kalıyorum
  • ay aman pc aldık da oyun mu var oynayacak? keşke ps alsaydım çok pişmanım