şükela:  tümü | bugün
  • bizim köyün şarkısı ve can dostlar’da imzası bulunan tuğçe soysop’un yönettiği bkm yapımı gamonya hayaller ülkesi, hayal kurmayı unutmuş bir çocuk olan umut’un, talihsiz bir olay sonrası kendisini fantastik diyar gamonya’da bulmasıyla gelişen olayları anlatıyor.

vizyon tarihi: 10 ocak 2020
    türkiye dağıtım: cj entertainment turkey
    şirket: bkm
    tür: aile
    yapım yılı: 2019

filmin konusu:

“umut, dedesi ahmet ile yaşayan, hayal kurmayı unutmuş mutsuz bir çocuktur. bir gün dedesinin başına talihsiz bir kaza gelir. bu üzücü olay onu hiç bilmediği fantastik bir dünyanın insanlarıyla tanıştırır.

bu sihirli dünyanın adı gamonya'dır ve buranın insanları, dünyanın umutsuz çocuklarına hayal üretmektedir. bu fantastik dünyanınsa umut’un yardımına ihtiyacı vardır. umut birden hiç beklemediği bir şekilde kendini bu sihirli maceranın ortasında bulur.

gamonyalılarla birlikte tüm olumsuzluklara ve üzüntülere rağmen umut yeniden hayal kurmayı öğrenebilecek midir?”

yönetmen: tuğçe soysop
    oyuncular: berat efe parlar, eda döğer, ahmet rıfat şungar, ali uyandıran, burcu altın, dora dalgıç, zeynep ılgın çelik, alperen efe esmer, taha sönmezışık
    senaryo: murat kepez, cihan deniz, pelin serin, uğur gövercin, onur ümit, nagihan cemcir, dinar kahveci
    vizyon tarihi: 10 ocak 2020

filmin teaserını buradan izlemek mümkün.
  • filmin fragmanını buradan izlemek mümkün.
  • bir nevi “peter pan’ın namına koydum: tinkerbell'in yolu“ filmi. tutarsa da hook’lar vadisi gamonya diye devam çekerler.
  • çekimleri kocaeli - ormanya'da yapılan 2020 sömestr tatilinde vizyona girecek çocuk filmi.
  • sevgili bkm yapımcıları, her sömestr tatiline illa bir film çıkarmak zorunda değilsiniz inanın. kızım sebebiyle bütün çocuk filmlerini izledim ama bu sefer olmamış, inanılmaz zorlama bir hikayesi var.
  • dün maraş cinemaximum piazzada izledik ailece. şarkıları, dansları, hikayesi ve sonundaki sürprizle bizi çok etkiledi. ekibin diğer filmlerini de izlemiş biri olarak en beğendiğim filmi bu oldu. bizim kız filmden çıktıktan sonra dansçı olucam ben demeye başladı. hayal kurmayı asla bırakmamak lazım, kızdan çok bana ilham oldu. galiba yarım bıraktığım futbol hakemliği kursuna yeniden başlıcam. anlattıkları son derece önemli ailece izlenecek güzel bir film olmuş.
  • kötü otesi bir cocuk filmi. millet agladi fian ulan cocuk filmi yapmayi bile beceremiyoruz dedirten filmdir.
  • çok çok kötü bir çocuk filmi

uzun zamandır enrty girmiyordum. ancak bu film için milletin parası ve vakti boşa gitmesin diye kendime bir borç bildim enrty girmeyi.
    komik desen komik değil, oyunculuklar (beklentim yüksek değildi zaten) inanılmaz kötüydü. aynı cocukların can dostlar filmini de izlemiştim ama inanın bana gamonyadaki cocuklar bence aynı değildi. evet yüzleri aynıydı ama bütün yetenekleri yok olmuş gibilerdi.
    filmin dram yanı komedi yanından çok. şarkılar danslar falan da kötü.
    ben cocuk filmlerini severim ama ilk defa bir filmden yarısına bile gelmeden cıkmak istedim. çocuklar bile beğenmedi ama belki bir ihtimal düzelir diye sabrettim.
    gitmeyin derim. paranıza ayrı yazık vaktinize ayrı yazık. cocuklara eğlence olsun demeyin boşuna. o vakti ailecek bir oyun oynayarak geçirin çok çok daha iyi. kızma birader bile oynasanız daha eglenceli olacaktır.
  • güzel mesajlar vermeye çalışırken son derece yüzeysel kalan çocuk filmi.

--- spoiler ---

hele o yemek alırken gülerek ödeme yapmaları yok mu, izlerken tiksinti duydum.

kötü adamların da davalarında gayet haklı olmaları cabası.

--- spoiler ---
  • bkm çocuklarının kemikleşmiş kadrosunun son filmlerinden sanırım çünkü çocuklar büyümüşler resmen. bol şarkılı, renkli, eğlenceli keyifli bir film bence.
    yine neden bu kadar kötülendiğini anlayamadım.