• beni bezdiren optimizasyon programı.
    saatlerdir kıytırık bir kod yazıcam diye uğraşıyorum onda bile fena halde kapris yapmıştır. dili de anlaşılır değil, çözüm bulmak için bir kaynak da yok. aynı hatalarda dönüp duruyoruz bir türlü idrak edemedi durumu.
  • "zeros(k,m,j)bad elements in v;
    zeros(k,m,j)=yes$(v(k,m,j)eq0);
    display zeros"

eğer şu yukarıdaki kodu çözersem, modelimi çalıştıracağım programdır.
  • iskoç argosundaki karşılığı bir erkeğe oral seks yapmaktır (bkz: blowjob)
  • edit: asagida oldukca sacma bir serzenis okuyacaksiniz. ibreti alem icin silmiyorum. hala da bu keratanin dilini sevmiyorum.

------------------------

of cok cirkin.

bi kere igrenc bir input language'i var. kullanici destegi sifir. adam gibi bir mailing listesi, bir referans dokumantasyonu yok. olanlar da parcik pincik, ise yaramaz seyler.

herseyi bi kenara biraktim, gams'te bir degiskeni iki kez ayni setle indexleyemeyeceginizi ve bunu becermek icin onerilen yolun ayni seti iki kez tanimlamak oldugunu biliyor muydunuz?

su olamiyor:

sets
    s /1,2,3/;

variables
    v(s,s)

yerine su cirkin sey oneriliyor:

sets
    s1 /1,2,3/
    s2 /1,2,3/;

variables
    v(s1,s2)

bi de hig-level'mis, peh! bu durumda deliler gibi channelling eklenmesi gerekecek o iki set arasinda onu n'apicaz akli evvel gams'ci kardesler?

not: bu entry bi hiddetle yazilmistir, yanlissin aha soyle guzel bir cozumu var diyen varsa buyursundur. gene de onerilecek en kral cozumun bile benim fikrimi etkilemeyecegini soylemem lazim.

pof!

az bi google sonrasi edit: alias[1] diye bisey varmis, oinunla cozuluyomus bu sorun. ama hala cirkin bu dil, yapacak bisey yok.

[1] http://www.lei.dlo.nl/…/products/gse/manual/set.htm
  • varsayılan ayarlarda integer değişkenlerin alabileceği üst değeri '100' olarak limitleyen program
    çözümü için "x.up(i) = upperlimit;" gibi bir satır eklenmesi gerekiyor.
  • bir de alakasiz olarak guide to available mathematical software olarak bilinen ve nist catisi altinda bulunan guzel bir sitedir.

http://gams.nist.gov/
  • mesai sebebi bela..
  • aldığım bir son sınıf dersinin ödevlerini yapmak için mütemadiyen kullanmak zorunda bırakıldığım bir programlama dili.
    aynı zamanda sınıfta şöyle bir diyaloğun da geçmesine sebep olmuştur;

hoca: size önümüzdeki ders quiz yapmayı düşünüyorum, modelleme*` :yöneylem araştırması` * sorusu mu istersiniz yoksa gams ile alakalı bişeyler mi sorayım?
    bayan öğrenci: aaa ben gams'i çok seviyorum hocam!
    arka sıradaki öğrenci: (kendini tutamayarak) o sakın stockholm sendromu olmasın?

kısaca eğer karmaşık bir problemle uğraşıyorsanız, canınızdan bezmenize neden olabilecek bir dildir. yine de diğer alternatiflerinize göre muhtemelen daha kolaydır.
    (bkz: c plus plus)
  • çirkin.

(bkz: =l=)
    (bkz: =g=)
    (bkz: =e=)
  • ömür törpüsüdür
hesabın var mı? giriş yap