• (bkz: umursamazlik)
  • genelde ev arkadaşlarımda gördüğüm rahatlık.
    at koşturulacak teras var pislikten çıkılmıyor. sıcakta terası yıkıyorum. kan ter içindeyim görüyor, bişey yapmıyor. aile böyle büyütünce böyle oluyor çocuk işte. 20 lirayı deli gibi hesaplayan, arıtma suyu içen kişi, götünü kaldırıp 1 kova su dökmüyor. bi de diyor ''oo ben burayı hiç bu kadar temiz görmedim''
    gamsız insan kolay kolay ölmez ben onu biliyorum.
  • babamın fıtratında bolca bulunan.

bazen özeniyorum gerçekten.

yıllar öncesi bir telefon konuşmamızdan bir kesit bırakayım buraya. üniversitede ilk yılımdı. o zamanlar burs da almıyordum, gerçekten zor geçmişti:

- iyi iyi güzel. para var mı oğlum?

+ yarın da idare eder baba. (yok)

- tamam ben vereyim kardeşine pazartesi göndersin.

+ sağ ol baba.

küçük bir not: telefon konuşmasının geçtiği gün çarşamba.
  • dünya yansa bir kalbur samanı yok diye de tanımlanır anadolu da.
  • dünyanın bütün dertlerini bir tarafa bırakıp tişortümün sadece göğüs bölgesini daraltmaya gitmek benim için gamsızlık örneğidir.
  • fotoğrafı çekilmiştir.

belki de doğrusu budur. ben de olsam yanında olurdum, yok yok biraz daha yakından izlerdim.
  • birçok insan tarafından bana yakıştırılan sıfat.

dışarıdan hiçbir şeyi kafasına takmayan umursamaz bir insanmışım gibi görünüyorum sanırım.

aslında öyle değil. hiçbir şeyi değil önemsiz gördüğüm şeyleri kafama takmıyorum. insanların her dediğini çok fazla önemseyip ota boka sinirlenmiyorum. kafaya takacak kadar önemli olan şeyleri de herkesle paylaşmıyorum, kendi içimde hallediyorum.

gamsız mıyım değil miyim bilmiyorum ama bu zamana kadar herhangi bir zararını görmedim.
  • urfalı dilinde karşılığı: "nörek hemşerim ağlayak da gözden, dövünek de dizden mi olak" olandır.
  • dert etmek gereken şeyleri yeterince dert etmemek,yeni problemim...

belki de başka bir kaçış yöntemidir kim bilir...
  • a ben bu . bazen insanları sinir edebiliyor bu ama olsun . eski müdürüm her defasında benim boşvermişliklerime karşın her defasında çok gamsızsın diyordu . e evet öyleyim , niye her şeyi dert edineceğim bu genç yaşımda , çabalarım , isterim olursa olur olmazsa olmaz ..
hesabın var mı? giriş yap