• sevgilisinin kucağında kanepeye uzanmış, "elinde üçüncü dalga karton bardak kahve", havuzlu bahçelerine bakarkenki bir fotoğrafı karşıma çıktı instagramda. ne işim vardı oralarda bilmiyorum, akışta belirdi işte. arkalarında güzel bir tablo vardı, van gogh'un mavili sarılı cafeli resmine van gogh'un kendisi ve inci küpeli kız eklenmiş, ikisi karşılıklı oturuyorlar.

ben bu paylaşımı, o tablonun reklamı sanmıştım, yani "ürün değil yaşam tarzı satıyoruz" kabilinden bir şey. meğer gamze erçel bir kişiymiş, gerçekmiş ve fotoğraf çiftin mutlu hayatından bir sekansmış, ciddi ciddi. sahiden öyle kucak kucağa yatmışlar, üstlerine battaniye çekmişler ve camdan -tavandan yere kadar cam- dışarı, yeşil ve havuzlu bahçelerine bakıyorlarmış. böyle hayatlar var yani. ve ben salonumu olası bir depremde beni korusun diye yaşam üçgeni yaptığım eski model çamaşır makinesiyle paylaşıyorum.
  • (bkz: ne oldum delisi)

vasıfsız bir sonradan görme. bir keresinde karşılaşmıştım daha kardeşi yeni yeni tanınıyordu o zamanlar, bu kadar ben her şeye sahibim havalarında değildi. giyimi bile böyle değildi. ünlü bir kardeşi var diye sırtını ona dayamış, hiçbir iş yapmadan görgüsüz bir şekilde hayatını sürdürüyor. sırf tanındığı için bedavadan gelen ürünlerin reklamını yapması bir iş değil bu arada. bunu bile kardeşine borçlu. normal bir insan gibi mesleğini yapsa, insanların gözüne soktuğu bu hayatı rüyasında göremezdi. nerden geldiğini unutmadan yaşamalı insan.

ben kazancında da değilim, kendi gibi birçok insan var. ben bu durumu, bu kadar çok göze sokmasını itici buluyorum. sen sürdür yine bu beleş hayatını ama bu gösteriş merakı nedir onu anlamıyorum. tutamıyor musun kendini de sürekli bir havalardasın. paylaşımın cılkı çıkartılmaz ki bu kadar. faydasız şeyler hepsi de. anladık, bir şeyler kazanmak için hiç emek vermeyip yorulmadığın beleş hayatında her şeyin var. sahip olamadıkların da var. malum, her şeye parayla sahip olunmuyor. akıl, fikir mesela.

bu ülkede ne kadar boş insan varsa bir yerlere gelip, ne kadar ülkesine faydalı olmak için çalışan ve işine değer veren insan varsa karşılığını alamıyor ya ben buna sinirleniyorum. böyle insanların da, bunlara özenen gençliğinde azalmasını diliyorum. paylaşımlarıyla sürekli her yerde bu kadar bıktırmasaydı bu başlığa bile yazmazdım ama yazdım. hayatta her şey mümkün.
  • ciddi ciddi kıskanıyorum.
    bu kadının vasfı nedir? hande erçel'in ablası ve mavi'nin annesi…
    başka?
    bu kadın nasıl ünlü oldu niye ünlü oldu? neden dergi kapaklarına çıkıyor? neden post başına bir memurun bir ayda kazanamadığı parayı alıyor? nasıl ya? 4.8 milyon takipçisi var instagramda.neyini takip ediyor insanlar bunun? milyonlar takip edince de firmalar bir paylaşım başına bunlara bir ton para veriyor.takip etmeyin arkadaşım bunu ve benzerlerini.başta da söyledim yine söylüyorum evet kıskanıyorum ve sırf bunu değil,kolay yoldan;çok çok kolay yoldan astronomik paralar kazanan ve ultra lüks içinde yaşayan tüm vasıfsızları kıskanıyorum.aklıma gelen ilk örneği yazayım.türkiye'nin en zeki ve çalışkanlarından kabul edeceğimiz bir doktor,gerek lisans öncesinde,lisans döneminde,gerek sonrasında ne emekler veriyor.özellikle de günümüzde yeni mezun bir doktorun şartları düşünüldüğünde bu kadın ve benzerlerinin kazandığı parayı kazanması imkansız.türkiye kuşkusuz okuyanların,çalışanların cezalandırıldığı bir ülke.buna sebep olan her kim varsa onların herbirine lanet olsun.
  • dün önce kozmetik ürünü paylaşıp, birkaç saat sonrasında da save ralph videosunun izlenmesi için takipçilerini teşvik eden fenomen.

bu duruma gelen tepkiler üzerine olacak ki ürün tanıtımını değil (!) save ralph videosunu hikayesinden kaldırmış. aksi düşünülebilir miydi ki zaten?
  • 2,5 yaşındaki kızının kansere yakalandığını, basına sızan bilgiden sonra paylaşmak zorunda kalmış maalesef. kısa zaman önce de annesini kanserden kaybetmişti. bu durum kendisini daha da çıkmazda hissetmesine sebep olup, korkularını ikiye katlanıp, geçmişteki acısını tekrar tekrar hatırlıyordur.

uzun süre yoğun bakımda kalan bir bebeğim var. çocuğunuzun sağlık sorunu yaşaması ve çaresizlik o kadar zor ki. dünyanız sonlanır. keyif aldığınız her şey biranda hiçe dönüşür. uyumak, yemek yemek gözünüzde büyür. yapmak zorundasınızdır ama kalbiniz aklınız başka yerdedir.

geçmişler olsun. umarım geçer, biter.
    küçücük güzeller güzeli mavi. hemencecik iyileş.
  • https://instagram.com/gamze_ercel?

ünlü kardeşi ablası değil.

instagrmda 1m follower ı var hayatını öyle idame ettiriyor başka meziyeti yok.

en son hamile kaldığı için evlendi türk işi aksiyon.
  • bu vasıfsız, diksiyonu inanılmaz kötü, uzmanı olduğu herhangi bir branşı olmayan sosyal medya tezgahtarını kıskanmak yeryüzünde olabilecek en son şey bence. hayat yeterince zor, kazançlar adil değil ancak bu anlamda kıskanılacak çok daha class isimler var inanın. ve üzgünüm bu cahil hanım o listede asla yer almaz.

sosyal medyada inanılmaz paralar kazanan ancak kültürü ve vizyonu eşinin yanından geçmeyecek derecede kötü bir sosyal medya ünlüsü kendisi. eşini ise hem daha sempatik hem de bu alanda daha başarılı buluyorum. kendisine eş kontenjanından diksiyon ve marka seçiciliği dersi verse keşke.

güzellik konusuna gelince baştan ayağı marka giyinse de olmuyor bu kadıncağızda. giydiği ettiği ne varsa inanılmaz aşırı ucuz duruyor. bu kadından kim ınfluence olup ürün alır diyorum ancak yurdum insanının basitlik sevdası malum. ayrıca başarılı olduğu tek branş zevksizlik derim. ne güzelllik ne alım hiçbir şey yok. dümdüz, başarısız bir insan. kardeşinin şöhretine ve küçük yaştaki ergen fanlarına dua etmeye devam etsin.
  • bugün kızının kanser olduğunu okudum.

evladın için hastane koridorlarında çaresizce beklemek nedir çok iyi bilirim.
    allah hem kendisine hem eşine sabır ve güç versin.

çocuklar zannettiğimizden çok daha güçlüler.
    eminim mavi en kısa zamanda iyileşip, sağlıklı günlerine geri dönecek.
  • kızının rahatsızlığınız haber verirken, “daha önce anlaşmalı olduğumuz işbirliği işlerini paylaşmak zorundayız.” gibi cümleler kullanmış. allah yardım etsin küçük kıza. sizin gibi ana babayı da allaha havale ediyorum. 2 hafta önce tanı koyuldu diyorsunuz. bebeğin babası instaya post atıyor. insanların eğlendirmek zorunda değilsiniz. kukla değilsiniz. allah o bebeğe yardım etsin.
  • takipçi kitlesi yaptığı içi boş duyarı algılayacak kapasitede değildir.

üzerinde deney yapılan hayvanlara üzülmüş gibi bir story atar. takipçileri aaa ne iyi kalpli minnoş kişilik diye kalpler saçar. sonraki storylerin en az yarısı denek hayvanı kullanan firmaların reklamıdır pardon işbirliği.

insandan tiksindiriyorlar.
hesabın var mı? giriş yap