• doğu perinçek'e karşı takındığı "ben hukukçuyum" tavrı beni rahatsız etti. yukarıdaki entrylerden anladığım kadarıyla "ben hukukçuyum" tavrını herhalde her programda sergiliyormuş. bu ülkede dört senelik uyduruk hukuk fakültelerini bitirenlerin havasından geçilmediği için hukukçulara doğal olarak bir antipati var.

baktım kendisi marmara hukuk mezunuymuş. 2015'te mezun olmuş. karşısındaki adam, sevin veya sevmeyin, 1968'te ankara hukuk fakültesinden hukuk doktorası almış bir adam. o tarihte gamze hanım'ın babası bile doğmamış olabilir. perinçek'in apo ile olan meşhur fotoğrafı üzerinden vurmaya kalkmak ise yeni veya zekice bir şey de değil. çıktığı her programda adamın karşısında suçladığı ve sinirlendirdiği kişiler kontra yapmak için hep bununla geliyor zaten. yani ortada "ooo müthiş kapak" diyebileceğimiz bir şey de yok.

düzen partilerinde harıl harıl siyasi ikbal kovalayan pek çok hukukçu ("taşra avukatı") var. bu tarz insanların hayali sadece vekil olmak gibi geliyor bana. belki saf ve idealist hayallerle çıkılan yollar bir anda oportünizme kıvrılıveriyor. gamze hanım onlardan mı bilemiyorum. sadece bir programda izlediğim bir kesitten böyle bir yargıya varmak ne adil, ne de gerçekçi olur.
  • krt tv'de mhp'tarafından istenen af konusunda chp adına görüş bildirmek için canlı yayına çıkıp, en son genel affın hangi yıl yapıldığını bilmeyen avukat. sonra chp niye başarısız vay efendim akp niye başarılı. bakımlı oje ve yeni çekilmiş fönle olmuyor programa çıkıp halka bilgi vermek. olmuyor ey the party.

bir de parti meclisi üyesiymiş. eyvah eyvah.
  • biraz önce (23.47) krt tv'de "demokrasinin kılıcı" tamlamasını kullanan kişi.

aynen qanqa, demokrasinin kılıcı..
  • tv'de izlerken, bazı konularda fikir beyanı için daha çok bilgi ve tecrübeye sahip olması gerektiğini düşündüğüm, chp pm üyesi.
  • halen daha kemal kılıçdaroğlunu savunan hukukçu.
    belli ki kendisi senelerdir kaybetmeye çok alışmış veya kk üzerinden nemalanıyor. yani bu başarısızlığı savunmanın başka bir mantığı olamaz aksi taktirde.
    halen yerel seçimlere 9 ay var diyor. yav millet gerizekalı mı halen bu adama oy verecek ?
  • 40 yaşında gibi duran 94'lü hukukçu.
  • içi boş gibi ama maşallah çok güzel bir meslektaş. bir de şu mendilliye üstadım deyip durmasa keşke.
  • bursa'da yerel gazeteciler seçim öncesi büyük bir fırtına estiren mustafa bozbey'in sandıkta oylarına sahip çıkamadığını söylemiş, bozbey de bunu doğrulamıştır. nitekim bursalı olan bu arkadaş da parti meclisi üyesi olmasına karşın kıl payı kaybedilen seçimin ardından daha 1 nisanda soluğu istanbulda almış ve bursa adaylarina sahip çıkacağına istanbuldaki zaferden rol calmaya kalkmıştır. daha evvelki yazılan entrylerle birleştirdiğimde gençlik ve dinamik olmanın samimiyet ve birikim olmadan tek başına siyasetçi olmak için yeterli olmadığını bu tavır gösteriyor.
  • charlize theron türkiye şubesi sanki. bir tek ben mi benzettim yoksa

edit piaf: 8 mart 2021 haber global’deki görüntüsü baz alındı
  • 24 yaşında chp parti meclisine giren genç hanım. marmara üniversitesi hukuk fakültesi mezunu, bursalı ve evlidir.
    sanırım bu rekor denilebilecek bir yaş.
    bir şekilde yılların kurtlarını geride bırakmıştır.
    kendisinin detaylı bir resumesine ulaşamadık o yüzden hakkıyla mı yoksa bazı abi ablalarının desteği ile mi bu kadar erken bu kadar üst düzey bir pozisyona gelişi ile ilgili detaylı bilgiye sahip değilim.
    her ne olursa olsun bu kadar deneyimsiz bir yaşta bu kadar köklü bir partinin meclisinde yer almak bana biraz tuhaf geliyor.

edit: ukteydim doldum
hesabın var mı? giriş yap