şükela:  tümü | bugün
  • evde boyumca bir gana bayrağı var

boyumca olmasına boyumca ama boylu boyunca durmuyor elbette. bir yerde katlı olarak duruyor. şu haliyle bir çarşaftan farksız yani. bir çarşaf için oldukça renkli tabii. her neyse, meramım şu:

devletin elinde beni terörist, vatan haini, alçak, pislik bir hayvansever hayvan olarak nitelendirecek kendince bir sürü argüman halihazırda zaten var. keza çoğumuzu. hal böyleyken, hani olur da o argümanlar vesileyle evde arama yapılırsa -ki herkesin başına her an gelebilir- ellerinde yine kendilerince delil de olacak. öyle delil mi olur, demeyin. gana bayrağını dosyaya delil olarak koyan savcılar var. daha yakın zamanda hem de.

hayır, evde türk bayrağı da yok sanırım. fakat gana bayrağı var. bende de var bir gariplik. nereden baksan tutarsızlık. yakın zamanda bir de türk bayrağı bulayım da olası baskında kontra yaparım. canım at kurtul diyebilirsiniz, haklısınız bir bakıma. lakin bayraklara yüksek dozda anlam yükleyen biri olmasam da yine de atamam. naftalinleyip derinlere bir yere koyayım o vakit. yok be, ne naftalinlemesi? şunun şurasında polis devletinin azalarak bitmesine ne kaldı? bak hala kaşınıyorum.

bayraklarla aram pek yok dedim ama bir united federation of planets bayrağına asla hayır demem. mavi mavi...