şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle belirteyim, kemal kılıçdaroğluna duyduğum "sempati" diğer siyasilere hissettiklerimle aynı mesafededir.
    "ezan türkçe okunsun isterim" demeci sonrasında ihraç istemiyle parti disiplin kuruluna sevkedilen öztürk yılmaz vakasıyle birlikte, kk'nın geçmiş icraatlarini hatırlama/hatırlatmak için bir yolculuk yapalım istedim.
    siyasette aktif rol oynarken, "kk yönetimindeki chp'den" ihraç edilen veya parti içi görevlerinden uzaklaştırılan veya tali görevlere aday gösterilerek önleri kesilen, veya bezdirme/yıldırma politikalarıyla siyasetten soğutulan, emekli edilen veya chp'de büyük işler yapabilecekken partiye girişlerine izin verilmeyen, önlerine setler çekilen insanların listesine şöyle bir bakalım:

...en tazesi öztürk yılmaz.
    - süheyl batum,
    - birgül ayman güler,
    - emine ülker tarhan,
    - aylin nazlı aka,
    - şafak pavey,
    - şahin mengü,
    - kemal anadol,
    - isa gök,
    - hakkı süha,
    - erdal aksünger,
    - umut oran,
    - gaye usluer,
    - onur öymen,
    - hüsnü bozkurt,
    - haluk pekşen,
    - muharrem ince,
    - özgür özel,
    - yılmaz ateş,
    - ümit kocasakal,
    - metin feyzioğlu,
    - ömer faruk eminağaoğlu

bazılarımızın beğenmediği erdoğan'a "diktatör" diyenlerin samimiyetsizliklerini görmek açısından etkileyici bir liste olduğunu düşünüyorum. kendisine rakip gördüğü, politik ayrılığa düştüğü insanlar ya partiden bir şekilde uzaklaştırıldı ya da milletvekilliğinden belediye başkanlığı adaylığına düşürüldü. bence bundan sonraki aşamada kk ve yol arkadaşı devlet bahçeli, vatandaş kendilerine değil akepe'ye oy versin diye yeni ekmelettin projeleriyle karşımıza çıkacaklar. kk ve bahçeli koltuklarından in-diril-medikçe bize anakarada hayat yok.