şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: ganesha)
  • (bkz: ganesa)
  • filmin hazırlık sürecinde bold pilot'ı kimin oynayacağı tartışılıyor ve uzunca süre hiçbir uygun aday bulunamıyor. bir gün ay yapım'da toplantıdalarken, ekipten birisinin arkadaşı, haftasonu, belgrad ormanında bu role uyabilecek, siyah bir at gördüğünü söylüyor. ve videosunu çekip yolluyor. bunun, bir işadamının binek olarak kullandığı atı olduğu öğreniliyor. sahibiyle temasa geçilip, filmde kullanabilirler mi diye soruyorlar. o da "böyle bir proje için seve seve" diyip kabul ediyor. eski bir yarış atı olduğu her halinden belli olan bu hayvan hipodroma getirildiğinde, çipi okutuluyor (yarış atları, doğumunu müteakiben boynuna çip takılarak kayda alınır). ve isminin ganesh olduğu görülüyor. ganesh'in ise, bold pilot'ın yavrularından biri olduğu anlaşılıyor.

    at yarışmaktayken sahibi olan isim ise, özdemir atman'ın kızlarından esra atman. daha sonra sorulduğunda, yarış hayatı süresince atın sahibinin kendisi olduğunu, fakat yarış hayatı bittikten sonra cumhurbaşkanlığı muhafız alayına hediye ettiğini söylüyor. oradaki görevinin ardından ise ihale usulü sahiplendirilerek o işadamına satılıyor.

    (ve bunlara ilave olarak, filmin galasının olduğu gün, zeynep atman'ın sahibi olduğu, bold pilot torunlarından benares de koştuğu yarışı kazanarak, bir nevi, dedesini selamlıyor.)