şükela:  tümü | bugün
 • 70'lerde kurulmuş bir ingiliz post punk grubu entertainment albümü özellikle muhteşem, post punk sevenler için mükemmel bir grup.
 • cin de mao nun ucuncu karisi jiang qing ile wang hongwen, zhang chunqiao ve yao wen-yuan tarafindan olusturulmus,
  komunist parti baskani mao tarafindan yonetilen/yonlendirilen, kultur devrimi nin baslamasini en cok isteyen ve saglayabilen politikaci grubu. kultur devrimi ile birlikte tum grup elemanlari ust burokratik mevkilere tirmanmayi basarmistir. mao nun olumu, grubun dagilmasina, yavas yavas yok olmasina kaynak olusturmustur. 80 lerin basinda, kultur devrimi sirasindaki davranislari nedeniyle jiang ve zhang idama mahkum edilmis, diger elemanlar hapis cezasi almislardir.
 • çin halk cumhuriyeti tarihine kültür devrimcisi olarak geçen dörtlü, elbette ki punk sonrası dönemin şahikası olacak grubun da isim kaynağıdır.. leeds eşrafından andy gill ve arkadaşlarının meydana getirdiği bu 'dörtlü çete', muhtemelen sex pistols ve clash'den sonra punk bahsine derinlik veren en kalın faydır aynı zamanda.. üstelik grubun tam bir punk olma kaygusu da yoktur.. kendilerinin de ifade ettiği üzere daha ziyade "talking heads gibi bir punk olmama durumu"dur bu..

  yine entertainment, solid gold gibi plakları da, fazlasıyla peşlerine düşmeye yetecek çekim kuvvetindedir.. dir.. dir..
 • tum bunlarin yaninda, software engineering camiasinda da pek meshur olan bir gang of four vardir. design patterns konusunu ilk defa gundeme getiren ve bu konunun bible'i 'design patterns elements of reusable object oriented software' adli kitabi yazmis olan 'erich gamma', 'richard helm', 'ralph johnson' ve 'john vlissides' dortlusu.
 • geldiler, gittik gorduk.. beklentilerimizin fersah fersah uzerinde bir performans sergilediler yaslarina baslarina bakmadan.. gunun butun yorgunluguna ragmen, daha ilk sarki "return of the gift" ile havamizi bulup, "yoksullugun canim cehenneme! sarhos olacagiz ucuz sarapla!"* derken avazimiz ciktigi kadar bagirdik. andy gill'in simdilerde butun yeni dalga punk-funk'cilarin kopya cektigi gitar calisini ve jon king'in 50 yas enerjisini ve dansini seyrederken agzimiz acik kaldi. i parade myself'de, yine jon king'in eskiciden alindigi belli olan bir mikrodalga firini gozlerimizin onunde beyzbol sopasi ile parcalamasi heyecanlardirdi, biste i found that essence rare hep bir agizdan soylendi ve 1 saatin sonunda icimiz icimize sigmaz bir halde mekani terkettik..
  on grup radio 4'u izlerken, "umarim gang of four da bunlar kadar iyi calarlar" diye dusunmustum, ama cikarken son bir senedir izledigim en guzel seyin "gang of four" oldugunu cumle aleme haykirma arzusu ile doluydum..
 • no weak men in the books at home
  the strong men who have made the world
  - (bkz: gang of four)- (bkz: entertaiment)- (bkz: not great men)

  diye yazmis olayi bitirmis zeki punkci abilerimiz. bende konserlerini aylar oncesinden alinmis bir ucak bileti yuzunden kacirdim.hayat boktan boktan sakalar yapmaya devam ediyor ; gang of four gibi iyi gruplara ragmen.
 • 10 kasım 2007 gecesi, garajistanbul'dalar. phonem by miller 2007'nin konuğu olacaklar, ortalığı birbirine katacaklar! pek de çılgın bir gösteri olacağa benziyor - bazı ilginç sürprizleri var grubun!
 • http://www.dofactory.com/ adresinden ulaşılabilecek olan topluluktur. bu zaman kadar, oop design konusunda yaşanılan aksaklıklara çözüm olabilecek design patterns yayımlamışlardır, hali hazırda dökümanlar yayımlamakta ve eğitimler vermektedirler.