şükela:  tümü | bugün
  • guney kore-seul 'un restaurantları,cafeleri,barları ,otelleri ve alısveris merkezleri ile unlu bolgesinin adı.. gidildiginde uzakdogu-amerika karısımını rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.
  • (bkz: gangnam style)
  • gang: nehir
    nam: güney.

nehrin güneyi anlamına gelen korece kelime.

gangnam style şarkısında bahsedilen nehir, seul'un içinden geçen han nehridir. kuzeyi de başkent seul'un ilk kurulduğu yer olan nehrin kuzeyi / gangbuk'tur.

1970'lerde gangnam bölgesi gelişmeye başlamıştır. şimdilerde güney kore'nin en yaşanılabilir bölgesidir. insanların ekonomik refahının en yüksek olduğu bölgedir.

kısaca gangnam denince zengin insanlar ve güzel kızlar akla gelir.
  • psy'nin gangnam style'indan sonra kore-japonya gezilerinde turlarin yeni ugrak noktasi olan semt.
  • 4 kez gittim ve bu bölgede bir otelde kaldım hep. canlı ve zengin bir muhit. seul'de yaşanabilecek bir yer kesinlikle.
  • sanirim seulun hatta korenin en pahali bolgesi,cok genis ve meshur caddesini merkez alarak oldukca genis bir alana yayilmistir..cok unlu markalar ve mekanlari bunyesinde barindirir..nerdeyse butun dunya mutfagida buradadir..ben ozellikle yagmur yagarkenki islak halini seviyorum..ara sokaklarda cok guzel yemek yapan yerler bulunabilir..
  • hyundai'in 10.2 milyar dolara satin aldigi, kore elektrik firmasina ait arsa ve binanin bulundugu bolge. hyundai buraya binasini dikecek ve hyundai, kia araba firmalarinin merkezi bu binada olacakmis.

verilen para, tum hyundai calisanlarinin 2 yillik maaslarinin toplamina denk gelen bir para olunca, sendika is birakma eylemi baslatacagini aciklamis.

guney kore mucizesini nasil yaratti ve türkiye mucizesini nasıl yaratabilir sorularini akillara getiren durum.
  • güney kore başkenti seul' ün şekilli bir semti. buraya da seul' ün kadıköy' ü diyebiliriz. ben dedim, güzel oldu.