şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ing iskele.
 • potansiyeli çok fazla olan, işin daha güzeli de bu potansiyeli genelde karşı takım tarafından anlaşılamayan league of legends karakteridir. tarifi ise şöyledir:

  rune tree, armor penetration ve critical damage ile doldurulur. sarı ve mavi runeler critical damage, geriye kalanlar penetration olacak şekilde. summoner spell olarak ghost ve ignite alınır. oyunun başında dorian blade ile başlanır. parley ve raise morale gidilir. eğer biraz akıllı oynarsanız ve lane arkadaşınız biraz biliyorsa oyunu, ilk kan sizindir. parley, auto attack, ignite ve pasif yeteneğinizin üst üste binmesi çoğu karakterin sonu demektir.

  eğer ilk kanı alırsanız, oyunu kazanırsınız. nasıl?

  yaklaşık 1250 altın biriktirip, geri döndüğünüzde bot ve critical veren infinity edge ilk parçasını alırsınız. şöyle söyleyeyim; parley ile yapılan bir farm, ilk kan ile 4. levelda çok rahat bu ikiliyi alabilirsiniz. sonraki sahne için ise şans meleklerine güvenip, parley yolluyorsunuz. hop 450 critical damage. karşıdaki daha ne olduğunu anlamadan ignite, auto attack. good game. kimse daha o levelda sizden o damage potansiyelini beklemediği için, onlar uyanana kadar 2 kişi daha almış olursunuz. oyunun başında critical şansı veren eşya ile başlamama sebebiniz budur. critical rune olduğunu çaktırmadan daha ilk tokatta adamı öldürmek.

  esas eğlenceli kısım ultimate büyünüz geldiği zaman başlar. ekranın herhangi bir noktasından çok rahat kill aldırır size. kill steal yapmak için kullanmayın. sadece istenildiği zaman atın. kule altında sıkışmış az kalan adamı almak için vs. infinity edge bittikten sonra eğer domine ediyorsanız ve birazcık fantezi isterseniz sheen yapacaksınız. süper eğleneceğinizi garanti ederim. onu trinity force yaparak hem ulti, hem heal, hem parley için süper bonus yaratabilirsiniz. onun akabinde bir adet phantom dancer, bloodthirster ile devam edebilirsiniz. oyun bitmedi ise dorian satılıp ikinci bloodthirster alınır. bot olarak ise speed tavsiye ederim.

  oyunun en az oynanan carry karakterlerinden birisidir ama hem eğlenceli, hem de gayet kuvvetlidir. oyunun sonlarında 1200 civarı critical vuran bir parley sahibi olmak ve bunun cooldown süresi 4 saniye civarında ise, karşı takım için ciddi bela olursunuz. denenmiş ve eğlenilmiştir.

  aylar sonra gelen edit: olayın biraz daha farklı olduğunu keşfettik. yine de bu baya eğlenceli bir build. denemenizi tavsiye ederim.
 • tryndamere'in manalı olanı. runelar aynı , neredeyse buildde aynı.
 • ömrün ikinci yarısının başrol oyuncularından. gecenin köründe gelen derin bir sohbet ve ardından beliren rastgele bir kahkaha. dert anlatmak için en az cümle kurulan. can erik.
 • yeni gelen buff ve sikillerle oynanışı daha da bir zevkli hale gelecektir.
 • yeniden doğuşunun ardından 5.15 ile birlikte metanın en güçlü üst koridor -hatta orta koridor- şampiyonlarından biri haline gelmiştir. inanılmaz op!

  karşınızda ranged bir karakter yoksa özellikle late game'de ezmemeniz mümkün değil. sadece fıçılar yarı canı götürüyor.

  normalde mesafeli olduğum bir karakterdi ama yeni hali muazzam olmuş. alt kümelerden yükselmek için de bire bir. özelikle top lane'de karşınızda mobilitesi düşük şampiyonlar varsa işinizi çok kolaylaştırır.
 • adama attığın ultiyi sikeyim dedirten league of legends şampiyonu.