şükela:  tümü | bugün
 • anurag kashyap'ın yönettiği macera/cinayet tarzlarında olan bir hint filmi. 320 dakikalık ` : yuhuzunluğu ile de dikkati çeken 2012 yapımı film,imdb top 250` listesine girmeyi de başardı.

  http://www.imdb.com/title/tt1954470/
 • 32. istanbul festivali'nde gösterilecek film! 1 ve 2 diye ayrıldığına aldanmayın, ard arda ikisini de alın. blok halinde gösterilmesi izleyiciyi bezdireceği için ayrılmı. afiyet olsun.
 • yönetmen anurag kashyap imzalı 2012 yılı yapımı bollywood filmi. konusu kabaca şu şekilde:

  ülkede gücü elinde bulunduran ramadhir singh geçmişte sardar khan'ın babasını öldürmüştür. saçlarını kazıtarak babasının öcünü alacağı güne kadar uzatmayacağını söyleyen sardar gün geçtikçe güçlenmeye başlar. onu yaşatan tek bir güç vardır; o da intikam...

  --- spoiler ---

  sayın başkan, hangi mevkiye gelirseniz gelin tanrı olamazsınız
  --- spoiler ---
 • elbet bir gün inanılmaz boş bi zamanımda oturup izleyeceğim film. aynı zamanda ekşi sözlük elit team'in 320 dakika kasamadığını da gösteriyor. 8 entry ne la!
 • imdb top 250'yi bitirmeye çalışanlar için bölüm sonu canavarı. gün gün takip ediyorum, şu anda 250. sırada, listeye bir giriyor bir çıkıyor. ben de sona bıraktım bunu, hem bollywood filmi, hem de beş buçuk saat vallahi çekilmez, işallah listeden komple çıkar da izlemek zorunda kalmam.

  şimdiye kadar bu kadar az entry girilmiş olması enterasan hakikaten. sözlükten baya bi izleyen olmuştur diye düşünmüştüm.

  edit: hintliler imdb'de oylara abandi sanirim, hint filmlerinin puanlari yukseldi. bu film de 60'lara kadar geldi, dizi gibi bolup bolup izleyecegiz artik ne yapalim.
 • üzerinde uğraşılmış, çok para dökülmüş vb. ama olmamış filmdir. adeta film değil film taslağıdır. bütünlüksüz, derinliksizdir. imdb top 250 listesinde bulunma sebebi hint milliyetçiliği ile ilgili olabilir.
 • --- spoiler ---

  azmettim ve 6 saatimi verip izledim!

  sacred games bitirdikten sonra izledim. konular hemen hemen aynı. başroldeki abimiz de aynı. hatta bence çekildikleri mahalle bile aynı :)

  ramadhir singh kişisinin ebesinin örekesi kadar (yaklaşık 4 kuşak) yaşaması saçmalığını görmezden geliyorum. zaten herkes ana karakter diye ebesinin örekesi kadar süre yaşadı maşallah.

  ramadhir singh'in oğlu şerefsizlikte sınır tanımadı yemin ediyorum! ayrıca bence definite haklı. her şeye rağmen faizal'a arka çıktı, korudu, onun için hapse girdi. faizal ne yaptı parayı bulunca çocuğu unuttu! ihanet edersen, ihanet bulursun. tamam başından beri faizal'ı indirmekti derdi ama faizal'ın ihaneti onu haklı çıkartmaya yetti.

  şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ki, sacred gamesçok daha başarılı bence.

  --- spoiler ---