• aksiyon: [check]
    entrika: [check]
    dram: [check]
    karizma: [check]
    meme: [check]

enfes anime. izleyin izletin.

ccc nic reis ccc
  • ilk bölümüyle kalitesini ortaya koymuş , hafiften black lagoon tadında 2015 yaz dönemi seinen anime.
    ayrıca , alex sen nesin ?
  • manglobe'un iflas etmesi sonucu 2. sezonu büyük ihtimal ile yalan olan anime.

sezonun bittiği yeri düşündüğünüzde acayip can sıkıyor doğal olarak. manglobe gibi işini bu kadar özenerek yapan adamların japonya'da felaket satış oranları sebebiyle tutunamaması da çok enteresan. ne yaptılarsa manga fanlarına yaranamadılar. hemen hemen animeleştirdikleri hiç bir manga fanların gözünde değerli bulunmadı.

one piece'in en boktan filmlerinin 5 milyon dolarlık dvd sattığı yerde, samurai flamenco'nun sadece 281 adet dvd satabilmesi kaçınılmaz sonu en güzel anlatan örnektir sanırım.

içerik olarak olmasa da biraz spoiler olacak ama kötü bir yerde bittiği için izlememezlik yapmamanızı tavsiye ederim. animeseverler için gayet tatminkar bir deneyim.
  • (nedendir bilinmez!) anime yapımcılarının son zamanlarda pek el surmedigi bir tur olan drama/seinen'e verilmis en iyi orneklerden biridir. acıkcası ilac gibi gelmistir. kanımca tek kusuru yeteri kadar bolumu olmamasıdır :(

anime ve manga hakkında ilginc bilgiler;

- yaratıcısı ve mangakası mahlası kohske (ya da kousuke) olan genc bir kadındır. gercek ismi bilinmemektedir. tam bir silah hayranı oldugu calısma oadasının su resminden tahmin edilmekte, aslında anime ve mangaya cok ilgisi olmadıgı daha cok hollywood klasiklerinden (ozellikle the godfather) ve yabancı dizilerden hoslandıgı soylenmektedir.

- mangakanın ilk mangası olan postman worick ve nicholas'ın tasarımının kaynagı olarak gorulse de bu dogru degildir. kohske ikiliyi cok once yaratmıs ve bir nevi hikayesi olmayan bir fotoroman olarak (artık erisilemeyen) bir web sitesinde yayınlamıstır. serinin adı fuck boys'dur. (hahaha keske manganın da adı bu olsaymıs)

- animenin ingilizce dublajında worick'e sesini veren ian sinclair bir baska muthis anime olan space dandy'nin dandy'sidir. nicholas'ı seslendiren brandon potter ise school rumble'dan tanıdıgımız efsane karakter harima kenji'yi de seslendirmistir.

- twilight'ların uymak zorunda oldugu 3 kural isaac asimov'un üç robot yasası'ndan esinlenilerek yaratılmıstır.

- hikayenin gectigi sehir ergastulum (cogul ergastula) adını antik romada kolelerin hapsedilip cezalandırıldıkları yapılardan almaktadır.

- animenin yapımcılıgını ustlenen ve 2015 eylul ayında batan manglobe samurai champloo, deadman wonderland, sengoku basara ve saraiya goyou (house of five leaves) gibi basarılı animelerin de yapımcılgını yapmıstır.

- animeyi bitirip mangadan devam etmek isteyenler okumaya 29. chapter'dan baslayabilir.
  • yarım kalmasına rağmen benim için efsane olan anime. şu animeyi bir yapımcının bile sahiplenmemesi akıl alır gibi değil. son olarak şugaz müziği bırakıp gidiyorum bu başlıktan.
  • kısaca konusuna değinirsek twilight adındaki insanları toplumdan soyutladıkları suç dolu bir şehir olan ergastulumda geçen olayları anlatır.baş karakterimiz nicolas da bir twilighttır ve en yüksek rütbe sayılan a/0 künyesine sahiptir.twilightlar arasındada kurallar vardır ve buna göre birbirini öldüremezler(her bölüm bir karakter ölmesin diye böyle bişey düşünmüşler heralde).sözlük yazarının belirttiği gibi black lagoona aşırı benzeyen bir animedir.
  • son yıllarda izlemiş olduğum en iyi anime. konu ilginç, çizimler güzel ve müzikleri de harika. engelli bir karaketerin başrol olması fikrine bayılmıştım. ama ne yazık ki tek sezonla yetinmemiz gerekecek.

bildiğim kadarı ile mangakası hasta olduğundan dolayı mangası da yayınlanmıyor ve en son yapımcı şirketin işten vazgeçtiğini duymuştum.

yazık oldu. nicolas ve worick'i daha fazla görmek isterdim.
  • inanılmaz bir anime. dönüşü muhteşem olan gintama'yı yeni animeden saymadığımızdan gangsta için2015'in en iyi animesi derim. sadece nico'nun karizması için bile izlenir. *
  • ilk bölümü yayınlanmış, 2015 yapımı seinen türü anime. şu an anime olarak sadece ilk bölümü yayınlandı. ziyadesiyle beğendim, genç ve yetişkinlerin gayet beğeneceğini tahmin ediyorum. konusu için;

"tetikçilerle, hırsızlarla, fahişelerle ve yoldan çıkmış polislerle dolu ergastulum şehrinde şehrin bıkmış halkının bile dokunamayacağı kadar pis işler dönmektedir. işte bu başka kimsenin üstesinden gelemeyeceği işlerle birer "usta" olan worick arcangelo ve nicolas brown ilgilenmektedir. bir gün bu ustalara yabancı olmayan bir polis, şehrin önde gelen mafyalarından birinin bölgesinde faaliyetlere girişen bir çeteyi durdurmak için ustalardan yardım ister. ustalar başta sıradan bir iş aldıklarını düşünseler de kendilerini tahmin ettiklerinden de derin oyunların ve belanın tam ortasında bulmak üzerelerdir."

http://www.turkanime.tv/anime/gangsta
  • animesi, harika animasyonlarıyla, yarattığı evrenle, karakterleriyle ilk sezondan sonra ağızda harika bir tat bırakır. hatta öyleki sadece ana karakterlerinin geçmişinden 1 sezon daha çıkar. sonra stüdyo batar, mangasını okuyalım dersiniz. bu seferde mangakanın sağlık sorunlarından dolayı seri devam edemez ve yarıda kalmış bir şekilde olduğunu görürsünüz. yemin ediyorum bahtı kapalı seri. her şeyiyle bu kadar iyi olup bu kadar şanssız olan başka bir seri daha bilmiyorum. belki berserk olabilir ama onu bir şekilde devam ettiriyorlar duyduğum kadarıyla.
hesabın var mı? giriş yap