şükela:  tümü | bugün
  • gani müjde'nin oscar adayı parazit filmine yaptığı ilginç yorumdur:

''parazit filmi niye bu kadar gürültü kopardı anlamadım. bildiğimiz g.kore eğlenceliklerinin içine bir tutam gerilim katılmış ve düzgünce kotarılmış örneği sadece.yahu insan işe aldığı şöförün ve hizmetçinin aynı soyadını taşıdığını anlamaz mı? sgk-gbt filan yok mu o ülkede''

''filmde (parazit) zenginlerin saf ve temiz, fakirlerin ise acımasız ve katil ruhlu olmaları da ayrıca rahatsız edici. ne biliyim ben olsam bırakın oscar'ı , esnaf lokantasında yemek bile vermem yönetmenine.''

link

kahpe bizans'ı yapan arkadaş oscarlık filmi itin götüne sokmaya çalışıyor. abicim zaten senin gibilerin elinden geçmediği için oscarlık filmler çıkıyor dünya ülkelerinden. gavurlar çok şanslı, çok! ayrıca güney kore'de topu topu 5-10 tane soyadı olduğundan da habersiz.
  • kahpe bizans güzel film. rica ediyorum.

ek: temiz çekimini bulan varsa dionysos hakkı için bana bi gönderiversin.
  • kaç yaşına gelmiş hala ''ben olsam'' diyor. yahu işte olamamışsın, olamayacaksın. niye manasız hayaller kovalıyorsun. uzaylılar'ın dünyayı istilası senin oscar adaylarını belirmek için rol almandan daha olası.
  • "parazit filmi niye bu kadar gürültü kopardı anlamadım."

anlamadığın için zaten oscar'a aday film çekemedin.

git komiklik yap milleti güldür, anlamadığın işlerle uğraşma.
  • ''filmde (parazit) zenginlerin saf ve temiz, fakirlerin ise acımasız ve katil ruhlu olmaları da ayrıca rahatsız edici.“

şu paragraftan kendisinin filmi izlemediği çıkarımında bulunulabilir.
  • soyadından şüphelenmek saçma. benim çalışanlarımdan ikisinin de soyadı aslan olsa, "aaa sen bizim bilmem kimin akrabası mısın?" demem, çünkü bu beni gerizekalı yerine koyabilir. bu ifade en naif haliyle kıskançlıktır. adam kore sinemasına yeni bir şey eklemiş ve şu an kore inanılmaz ön planda kültür olarak. bu bile oscar'a aday olması için yeterli.
  • en fazla akp seçmenini güldürebilelecek olan yapımlara imza atmış olan insanın hezeyanı. (bkz: bizimle değilsin)
  • basit bir insanın yaptığı yorumdur. ciddiye almaya değmez ancak parazit filmi zengin ile fakir ayrımını çok güzel anlatıyor. yağmur sahnesinde zenginlerin çocuğu villanın bahçesinde kamp yapıp eğlenirken, fakirlerin evi su altında kalıyordu. bakmasını bile çok ince mesajlar veriyor.
  • utanmadan bir de sgk-gbt yok mu o ülkede demiş yahu neresinden tutsak elimizde kalıyor. elimizde kalan işler de pis yedili ve yahşi cazibe he.

über orijinal bir insandır kendisi.
  • bong joon-ho ;
    - açım aç. bi kap yemeği çok görme ganicim bana :(