şükela:  tümü | bugün
 • ''filmde (parazit) zenginlerin saf ve temiz, fakirlerin ise acımasız ve katil ruhlu olmaları da ayrıca rahatsız edici.“

  şu paragraftan kendisinin filmi izlemediği çıkarımında bulunulabilir.
 • kahpe bizans güzel film. rica ediyorum.

  ek: temiz çekimini bulan varsa dionysos hakkı için bana bi gönderiversin.
 • "parazit filmi niye bu kadar gürültü kopardı anlamadım."

  anlamadığın için zaten oscar'a aday film çekemedin.

  git komiklik yap milleti güldür, anlamadığın işlerle uğraşma.
 • kaç yaşına gelmiş hala ''ben olsam'' diyor. yahu işte olamamışsın, olamayacaksın. niye manasız hayaller kovalıyorsun. uzaylılar'ın dünyayı istilası senin oscar adaylarını belirmek için rol almandan daha olası.
 • arabesk'i yönetmemiştir, senaryosunu yazmıştır. arabesk'in yönetmeni ertem eğilmez. attığı kurşunlar aşağıdadır:

  geym of bizans
  günebakan
  sil baştan
  deli saraylı
  osmanlı cumhuriyeti
  kahpe bizans

  ad hominem gibi oldu ama aslında değil; "ben olsam" dersen, "sen oldun da ne oldu?" derler adama.
 • yaptığı işler ile alakası var. filmi sevmemiş olabilirsin, sıkıntı yok. herkes her film sevmek zorunda değil. ama bunun içi ortaya koyduğun şey elle tutulur bir şey değil. bir kere filmi anlamamışsın. o zaman film ile ilgili yazılara bir bakarsın kafanda bir şeye oturur ve filmi buna göre yorumlarsın. üstelik sen senaryo yazan bir kişisin buradan çıkarak mesela filmi çok hesapçı kitapçı bulursun ve sevmezsin anlarımda. bu yaşta “ben olsan” şakası ile tespit yapmak, yok artık.
 • adamın yaptığı işle ne alakası var eleştirisinin. mesela sinema filmlerini sadece david fincher mı eleştirebilir?

  o zaman ''adam en azından film yapmış, sana ne oluyo sen kimsin?'' sorusundan kaçamazsınız. herkes her konuda tutarlılık içinde olmak kaydıyla eleştiri yapar ve derinliği ölçüsünde bu eleştiri kıymetlidir.

  birini eleştirmek için ondan iyi olmaya gerek yoktur.

  yapmak ve yorumlamak farklı şeylerdir.
 • utanmadan bir de sgk-gbt yok mu o ülkede demiş yahu neresinden tutsak elimizde kalıyor. elimizde kalan işler de pis yedili ve yahşi cazibe he.

  über orijinal bir insandır kendisi.
 • gani müjde'nin oscar adayı parazit filmine yaptığı ilginç yorumdur:

  ''parazit filmi niye bu kadar gürültü kopardı anlamadım. bildiğimiz g.kore eğlenceliklerinin içine bir tutam gerilim katılmış ve düzgünce kotarılmış örneği sadece.yahu insan işe aldığı şöförün ve hizmetçinin aynı soyadını taşıdığını anlamaz mı? sgk-gbt filan yok mu o ülkede''

  ''filmde (parazit) zenginlerin saf ve temiz, fakirlerin ise acımasız ve katil ruhlu olmaları da ayrıca rahatsız edici. ne biliyim ben olsam bırakın oscar'ı , esnaf lokantasında yemek bile vermem yönetmenine.''

  link

  kahpe bizans'ı yapan arkadaş oscarlık filmi itin götüne sokmaya çalışıyor. abicim zaten senin gibilerin elinden geçmediği için oscarlık filmler çıkıyor dünya ülkelerinden. gavurlar çok şanslı, çok! ayrıca güney kore'de topu topu 5-10 tane soyadı olduğundan da habersiz.
 • basit bir insanın yaptığı yorumdur. ciddiye almaya değmez ancak parazit filmi zengin ile fakir ayrımını çok güzel anlatıyor. yağmur sahnesinde zenginlerin çocuğu villanın bahçesinde kamp yapıp eğlenirken, fakirlerin evi su altında kalıyordu. bakmasını bile çok ince mesajlar veriyor.