şükela:  tümü | bugün
 • doz adlı filmi çekerken, sahnenin birinde çocuğun birini ağlatmak için, çocuğun suratına tokat üzerine tokat yapıştıran ve sonrasında reha muhtar'a konuk olup herşey gerçek ve inandırıcı olmalı diyen yönetmen.
 • gördüğüm bir vcdsinin ön yüzüne

  ''yüce halkımızdan özür diliyorum. aşağıdaki paragrafı atma mecburiyetinde kaldığımız için:

  bu filmin korsanını yapıp satan ve kiraya veren şerefsizdir.''

  arka yüzüne:

  ''perakende satış fiyatı 3.500.000tl

  duyuru: bu fiyattan sonra yüce halkımın evlerine korsan olarak filmlerim girerse bana sinemayı bırakmam düşer

  saygılarımla; gani rüzgar şavata''

  yazmış yönetmen; sanırım asabi biraz...
 • vcdlerinin üzerine yazdığı onca söze rağmen vcdlerinin tahtakale'de kopyalanıp satıldığına şahit olduğum yönetici... korsan vcdyi satanlar alınmış vcdnin üzerinde yazanlardan; kopyaların üzerinden çıkartmışlar o yazıları... 'şerefsiz' ağır bir laf tabii...
 • altin portakal alamazsa antalyayi yerle bir edeceginden korktugum enteresan sinemaci..
 • doğulu idealist sinemacı. o civarlarda müthiş bir hayran kitlesi varmış, vcd leri yok satıyormuş. kanal 7 nin, yönetmenliğini yaptığı filmlerin reklamını holywood yapımıymışçasına yaptığı yönetmen/oyuncu.
 • hafızam beni yanıltmıyorsa yönetip oynadığı bir film de vücuduna yerleştirdiği patlayıcının ölçüsünü kaçırınca rolunun hakkını veren insan. adam hastaneye yetiştirilmeseydi, ölümü şimdi makara olacaktı.
 • dizisi var kanal 7'de dumanlı yol diye.
 • gariptir bir yaz kuzenim sayesinde bu adamın onlarca (evet yanlış duymadınız baya bir filmi vardır ) filmini izledim.hep aynı konu aynı anlatım. koruculuk,aşiretler arası sürtüşme, namus savaşları (yıldız savaşları gibi oldu $erenfsizim), aga ve aganın haremine aldıgı kadınlar, drejan aşiretini gelişim seyri vs. bazen hızını alamamıştır ve aynı senaryoları farklı oyuncularla iki defa cekmiştir. hatta birinde kızını iyileştirmek için kaplicalara gitmişti ve rus nataşaları pezemenklerin elinden kurtarmıştı. nasıl alaka kurulduysa kaplıca ve nataşa meselesi anlayamami$tim. her zaman esas oglan azat (bazen ismi baran`da olur) haklıdır. milletin azına zıcar; ama hep o haklıdır! işi siyasete dökmek ister; ama tırsar, bunda biraz sağ görüşlü olmasınında rolü vardır herhalde, dizisinde (ki bikaç defa izleme şerefine nail oldum) bu cevirdiği filmleri bölüm bölüm yayınlıyor sanırım. hele azat serisi yok mu? bir hapse düşüyor sonra çıkıyor, sonra agayı öldürüp tekrar dönüyor, sonra cıkıyor kuzey ırak´a kosuyor aganın saddam zulmüne ugrayan kürtlere yardıma giden devrimci ruhlu kızını düştüğü tuzaktan kurtarıyor, sonra gelip korucu oluyor, sonra bir bakıyorsunuz eşkiya olmuş hem korucularla hem de korucu istemeyenlerle savaşıyor, ama hep vahşi doğunun azatı (bir nevi özgür ruh yani) olarak kaliyor ve dünyanın şerefsizliğine karsı "dönsün şerefsiz" diye cevap vermekten her filmin sonunda kendini alıkoyamiyor. biraz westernsi bir kahramandır gani rüzgarın kahramanları doğuya özgü clint eastwoodvarimsi kahramanlar yani. bişiler anlatmaya çalışır; ama filmlerini cekim tekniklerinin yetersizliği mi yoksa kendi yetersizliği mi bilemem bir eksiklik vardır bu anlatmak istediklerinde. vahşi doğudakilere barışın der; ama asla kendisi birileriyle barışmaz, keleşi sırtından indirmez ki bi türlü. yani "dönsün sereffsiz" demekten ba$ka bi$i yapmaz. son olarak bi de müziklerini şivan perver,agire jiyan vs. gibi kürt müzik sanatçılarından alır (mı acaba?).
 • bildigim kadari ile malatyalidir.
 • kürtlere güzel görünen filmler yapan şahıs