şükela:  tümü | bugün
  • nicki minaj’in queen albumunun acilis sarkisi: ritmi, sozleri cok guzel ama nakarati yikiliyor!

yani tam esrar ictikten sonra sevgiliye (ex’e? allah belani versin) mesaj atmalik ortam yaratiyor.
  • queen'in gerçek anlamda bir numaralı şarkısı. nicki minaj'ın diskografisinde her yönüyle dinlenilmeye doyulamayacak bir şarkı olarak yer alacak bence. yalnız şarkının adı, videoda ve çeşitli platformlarda ganja burn olarak da geçiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=emymsxun9nq
  • melodisi kadar hikayesi ile de beni benden almış şarkıdır şöyle ki:

bir zamanlar, bilinmeyen bir dünyada bir kraliçe yaşar. cömert bir kraliçe. bir gün kraliçenin bütün düşmanları gizli bir buluşma için bir araya gelirler, yüce gönüllü kraliçeyi alaşağı etmek için plan yaparlar. onu sırtından vurmak için, onun en yakınındaki kişi ile komplo hazırlarlar. kraliçe aslında bunların hepsini zihninde görür ve duyar; ama düşmanlarının küçük bir zafer almalarına izin verir. ordusuna hiçbir şey yapmayın emri verir. bütün halkı katledilir. ne var ki aslında ölmemişler derin bir uykuya dalmışlardır. yüce kraliçe yeterince bekledikten sonra, güçlenmeye başlar. bütün ordusuna hayat verir ve her zamankinden daha iyi ve güçlü bir ordusu olur. kraliçeyi her zamankinden daha iyi korurlar. bu sefer kraliçe “gördüğünüz her şeyi öldürün” emri verir ve bütün düşmanları yok edilir. kraliçeye “neden önce yenmelerine izin verdin” diye sorulur o da “çünkü nesiller boyu, yıllar boyu tanrının mezarda bile tanrı olduğunun bilinmesini istedim ” der.

bu videoda en yakınındaki rakiplerine arkadaşlarına nicki minaj’ın gönderme yaptığını düşünüyorum. özellikle cardi b ile kıyaslanıp acımasız eleştirilere maruz kaldığı dönemde, hafiften aşağılayıcı ve kendinden emin bir gönderme oldu. nicki minaj’ın bu albümle kariyerinin zirvesini göreceğine inanıyorum.