şükela:  tümü | bugün
 • kurtlar vadisi 7. bölümde, seyfo dayının duran emmiden duyup polat alemdara anlattığı kabadayı hikayesidir:

  eskilerden bi gara gado vardı; mert, delikanlı çocuktu, kabadayıydı. bir gün bir kahveye girmiş, bakmış karşısında hasımları. sırtını dönüp gidememiş, mecbur oturmuş. o lafını söylemiş, bu lafını söylemiş, peşrev bitmiş, maraza çıkmış. 7-8 kişi başlamış gara gado'ya vurmaya, güçlü kuvvetli çocuk... 2-3 tanesini yıkmış ama bakmış ki gücü yetmeyecek; hasımları kalabalık, kapmış oradan bir sandalye vurmuş hasımlarının sırtına. hadise olmuş bitmiş, gel gelelim ki gara gado semtine döndüğünde, 40 yıllık ahbapları selam vermeden, selamını almadan, yüzünü çevirir olmuşlar.

  seyfo dayı sorar : peki emmi, gara gado ne yapmış ki dostları ondan yüz çevirmiş?

  emmi: daha napacak güllü? hasımlarının elinde sandalye yokmuş. dayak yememek için sandalyeye sığınmış. işte mert odur ki yüreği kadar bileği ola.

  ilgili bölüm: gara gado
 • 7-8 kişiyle tek başına kapışacak kadar yürekli olup, orospu çocuğu arkadaşlara sahip olan yiğittir.

  arkadaşınız bi kamyon adamdan dayak yiyor yardım etmeyip ibnelik yapıyorsunuz, bir de sandalyeye davrandı diye adamı suçlu çıkarıyorsunuz.

  gara gado onurumuzdur.
 • gara gado hastır ama gara gado’nun arkadaşları geri zekalıdır.
 • arkadaşlarına sözlükte haksızlık edilen kişi. ulan adam kahveye tek başına gitmiş zaten. haliyle arkadaşlarıyla koloni halinde gezmiyor. buna göre yardım etmediler diye arkadaşlarına sövülmesi yersiz ve adaletsiz.

  ayrıca adam tek başına olmasına rağmen kalabalık gruba dayılanıp maraza çıkartıyor. bu şartlarda dezavantajlı durumda olacağını bile bile kavga çıkartması kendisinin pek de parlak zekalı olmadığını gösterir. dayak yiyeceğini bile bile kalabalığa atar yapıp sonra dayak yememek için sandalyeye masaya çaydanlığa sallaşmak kesinlikle tasvip edilemez.

  özetle ahbapları kendisine sırt çevirmekte haklıdır. gara gado yanlış yapmıştır.
 • yerli ninjadır. her şeyi bir silah olarak kullanabilir. bu özelliği sebebiyle de arkadaşları tarafından kıskanılan bir tiptir.
 • gara gado ya laf diyen net ibnedir.
  adama 7-8 kişi saldırın sandalye ile dayak yiyince hemen gökmen özdenakın canlı yayında dediği gibi ‘’e amına oun’’ diyorsunuz.
  sizin gibi arkadaşın amına oun asıl.
 • adam gibi adamdır gara gado. dostları götün tekidir.
 • dostları iyi gün dostudur. kötü günde sırtını dönerler.

  dostları gara gado'nun gücünü hazmedememiştir. onun o kahveden ölüsünün çıkmasını istemişlerdir.

  dostları gara gado'nun dedikodusunu yapmaktadır.( arkasından konuşulduğu tüm dostlarının aynı gün selam vermemesinden anlaşılmaktadır.)