şükela:  tümü | bugün
  • gara guzunun biberiye, ardıç tohumu ve hatmi çiçeği ile yapmış olduğu sezonluk enfes biradır. dün denedim ve hayran kaldım, umarım buradan görür ve bu birayı sürekli imal etmeye devam ederler.
  • sen bu işi biliyorsun guzum.
  • ve geldik gara guzu mayhoş'a efsane bir bira olarak gönüllerde taht kurmuş bir abimiz. farklı lezzet arıyanlar için en ideal biralardan biri olduğunu söylüyebilirim. biberin o belirgin tadı, dürümün arasına sıkılmış acı sos hissiyatını veren bir tad. bu olmuş. tebrikler.

not: alkol oranı %5.5 ve yerli biradır. muğla'da üretiliyordur. kısacası guzu gibi guzu.
  • bira sanat, gara guzu mayhoş ise bir şaheserdir.
  • bir lezzet fırtınası. içimi bu kadar güzel bir türk birası denemedim. yaz mevsimini zipleyip içine doldurmuşlar.malesef 50likleri her yerde bulunmuyor.
  • bir saison ale. türkiye'de bir ilk. pilsner dışında başka bira bilmeyenler için 33cc biraya 10 lira vermek koyabilir belki.
  • muazzam bir bira. cok fresh bir tadi var. umarim yaz daha yeni gelirken stoklari doldurmussunuzdur da bu yaza damga vurursunuz.
  • bir kac hafta once ilk kez denk gelince deneyeyim dedim. genel olarak gara guzuyu severim. turk craft biralarini ayrica severim. ama gara guzu mayhos su ana kadar tattigim en guzel biralardan biri olabilir. ki ben gezdigim tum ulkelerin mumkun oldugunca yerel biralarini tatmayi severim, kararim sabit, cok guzel bira yaa.

nacizane tavsiyem dagitimini cogaltmalari, bulmasi biraz zor anladigim kadariyla. hele de su yaz gunlerinde alkolle cok cok arasi olmayan bana bile as erdirebiliyor.

canimsin gara guzu mayhos.
  • gerçek bir lezzet fırtınası. tarif edemiyorum bu birayı. tam bir keyif içkisi, yaz birası olmuş. şahane olmuş. sevmeyene lafım yok zira ya çok seviliyor, ya da nefret ettiriyor. gözlemlerim bu şekilde. ne kadar da gurmeyim değil mi, guzu içiyorum felan.
  • sözlüğün yeni fenomeni olma yolunda emin adımlarla ilerliyor sanırım. gara guzu porter ve blond ale'i pek sevmiyorum ama bu bira gerçekten çok güzel olmuş, övüldüğü kadar var. basit sadece limon tadı veren bir ekşi değil, kompleks. biberiye gibi farklı tadlar çok yakışmış. on numero, beş yıldız. bu sene içtiğim en iyi craft biralardan biri.