şükela:  tümü | bugün
 • http://www.garajyeri.com/ sitesinde hizmet vermekte olan(yani ocak ayı içinde vermeye başlayacaklarmış) kişiden kişiye araç kiralama girişimi. gayet tutacağını düşünüyorum zira şuan bir çok kişi için en büyük problem günlük ve saatlik kiralamayı çoğu şirketin yapmaması. fiyatlar da çok abuk subuk olmazsa şahsımın da her gün kullanacağını düşünüyorum. sıkça soruların soruları da incelediğimde akla gelecek ve yaşanması muhtemel bir çok problemi düşündükleri görülüyor.

  peşin not: siteyi kuranları uzaktan yakından tanımıyorum. hatta kuranlar kimmiş onu bile bilmiyorum. reklamın r'siyle alakam yok yani *
 • araç kiralama sitesi. giriyorsunuz buraya aracınızı günlük/saatlik kiraya verebiliyorsunuz. benim pek aklıma yatmadı doğrusu. kolay kolay kimse gözü gibi baktığı şahsi arabasını ne idüğü belirsiz bir insanın eline 3-5 kuruş kazanmak için teslim etmeyecektir.

  tutmaz bu proje, not edin bir yere.
 • güven ortamı oluşursa çok iyi düşünülmüş bir proje. zamanı var henüz. ileride yayılacağını düşünüyorum.
 • karayolları trafik kanununu ve türk borçlar kanununun tazminat rejimi sebebiyle tutmayacağını düşündüğüm oluşum. olayı örneklendirirsek, arabanızı kiraya verdiniz ve bu süre 3 günden az diyelim.
  eğer sizin arabanızla, ölümlü veya sakat bırakmalı bir kazaya karşılırsa, tazminat için ilk mülk sahibine geleceklerdir. siz istediğiniz kadar sözleşme ilişkisiyle arabanızı verdiğinizi iddia edin. o tazminatı araç sahibinden tabiri caizse çatır çatır alırlar.
  hukukçu olarak tavsiyem, arabanızı kimseye vermeyiniz. ha araç kiralamanızda sıkıntı yok. o da 3 günü geçmesin.

  ek not: dikkat ettiyseniz aracınızın kazaya karışmasını, tamirci masraflarını ve değer kaybından hiç bahsetmedik.
 • terör eylemlerinin genellikle kiralık araçlarla gerçekleştiği düşünülürse akıl işi olmayan proje. adam torbacı mıdır, beyaz kadın ticareti mi yapıyor nerden bileceksiniz.
 • reklamlarını sevimli bulduğum şirket. dizi sitelerinden birinde online reklamları çıkıyor ve sanırım ya sahibi ya da reklamcısı knight rider hayranı.

  --- spoiler ---

  seni gelin arabası yapacağım kit. çok güzel olacaksın
  --- spoiler ---
 • kullandığım çok da keyif aldığım bir oluşum biçimi. yanımda yöremde kiralama sistemine eklenmiş aracı buldum kullandım. sistem oturmuş oldukça etkili bir biçimde ilerliyor. tecrübelerimle kafalardaki soru işaretlerine de bir çözüm getirmek isterim : kiralama süresi içinde araca ceza kesilirse, ceza belgesi size iletildiğinde siz de durumu garajyerindeki arkadaşlara söylüyorsunuz ve ceza tutarı size veriliyor. bir kiracı olarak şunu da söyleyebilirim ki sizinle ilgili incelemeler yapıldıktan sonra kiracı olma talebiniz onaylanıyor yani her önüne gelenin araç kiralamasına izin vermiyorlar. oldu ki ters bir durum oldu kiralama süresince oluşabilecek hasarlar için zaten sigorta var, sözleşme de mevcut x bir sorun yaşanırsa aracın o süreçte kiralamada kullanıldığını ispatlayabiliyorsunuz. deneyin derim.
 • biraz amerikan bakış açısı ile başlatılmış start-up. türkiye'de araba değerlidir ve herkese verilmez. kısa zamanda rent a car firmalarının dolacaği sitedir. *
 • aracını kiralayan kişiden sigorta ücreti alan ancak kiracının olası bir hasara neden olması durumunda hasarın ilk 1.000 tl'sini kiracının ödemesi şartını koyan, daha da vahimi, cinlik yapıp bu maddeyi araya dereye saklayan servis. temiz temiz, oto kiralama şirketleri dururken garajyeri.com'dan uzak durula.
 • fikir dogru ama ulke yanlis, pek sanslari yok.
  arabami kiralarsam herif kaza yapsa sigorta masrafi odeyecek ama arabanin degeri dusucek.
  ayrica adam uyusturucumu tasir, o arabayla kendinimi patlatir vb allah kerim.
  guvenlik onlemi olarak kiralayan adamin facebookuna bakiyoruz yazmislar sitelerine, okurken guldum...

  yandi nevzat reizin paralar
  ps: kendi arabami kiralasam mi diye girip , bu kiminmis acaba diye ciktigim bir yatirim.en sonunda kucuk rentacarci yeri olur gibi duruyor