• bugün bana ''arabanızı kiraya verin'' diye mail atmış firma. olum gavat mıyız lan biz? duymamış olayım.
  • araç kiralama sitesi. giriyorsunuz buraya aracınızı günlük/saatlik kiraya verebiliyorsunuz. benim pek aklıma yatmadı doğrusu. kolay kolay kimse gözü gibi baktığı şahsi arabasını ne idüğü belirsiz bir insanın eline 3-5 kuruş kazanmak için teslim etmeyecektir.

tutmaz bu proje, not edin bir yere.
  • bir getaround ya da bir turo değil.
  • (bkz: #58278685)

yıllar sonra uygulamasını indirip bir bakayım dedim, aynı profillere ait 4-5 tane araç ilanı, fiyatlarda standart bir "rent a car" ile paralellik görünce uygulamanın esnaflar tarafından basıldığına ben de kanaat getirdim.
  • (bkz: sorunyeri)
  • kullandığım çok da keyif aldığım bir oluşum biçimi. yanımda yöremde kiralama sistemine eklenmiş aracı buldum kullandım. sistem oturmuş oldukça etkili bir biçimde ilerliyor. tecrübelerimle kafalardaki soru işaretlerine de bir çözüm getirmek isterim : kiralama süresi içinde araca ceza kesilirse, ceza belgesi size iletildiğinde siz de durumu garajyerindeki arkadaşlara söylüyorsunuz ve ceza tutarı size veriliyor. bir kiracı olarak şunu da söyleyebilirim ki sizinle ilgili incelemeler yapıldıktan sonra kiracı olma talebiniz onaylanıyor yani her önüne gelenin araç kiralamasına izin vermiyorlar. oldu ki ters bir durum oldu kiralama süresince oluşabilecek hasarlar için zaten sigorta var, sözleşme de mevcut x bir sorun yaşanırsa aracın o süreçte kiralamada kullanıldığını ispatlayabiliyorsunuz. deneyin derim.
  • aracını kiralayan kişiden sigorta ücreti alan ancak kiracının olası bir hasara neden olması durumunda hasarın ilk 1.000 tl'sini kiracının ödemesi şartını koyan, daha da vahimi, cinlik yapıp bu maddeyi araya dereye saklayan servis. temiz temiz, oto kiralama şirketleri dururken garajyeri.com'dan uzak durula.
  • http://www.garajyeri.com/ sitesinde hizmet vermekte olan(yani ocak ayı içinde vermeye başlayacaklarmış) kişiden kişiye araç kiralama girişimi. gayet tutacağını düşünüyorum zira şuan bir çok kişi için en büyük problem günlük ve saatlik kiralamayı çoğu şirketin yapmaması. fiyatlar da çok abuk subuk olmazsa şahsımın da her gün kullanacağını düşünüyorum. sıkça soruların soruları da incelediğimde akla gelecek ve yaşanması muhtemel bir çok problemi düşündükleri görülüyor.

peşin not: siteyi kuranları uzaktan yakından tanımıyorum. hatta kuranlar kimmiş onu bile bilmiyorum. reklamın r'siyle alakam yok yani *
  • fiyatları normal kurumsal araç kiralama şirketlerinin fiyatlarıyla neredeyse aynı... hiç bir avantajı yok...
hesabın var mı? giriş yap