147 entry daha
  • banka general electricle ortaklıktan sonra bir politika değişikliğine gitti. artık "sosyete bankası" belki de daha doğru ifadeyle "sosyetik banka" olmak gibi bir kaygı içindeler. fakir fukaranın üç beş kuruşuyla uğraşmayı saçma bir iş yükü olarak algılıyor olabilirler. bilemiyorum. ama anadolu yakasındaki bölge müdürlüklerini bağdat caddesine taşımak ve son derece havalı bir yer hazırlamak için uğraşıyorlar. bunun yanı sıra müşterilerini önceden hiçbir şekilde uyarıp bilgilendirmeksizin 1 ocak 2006 itibariyle işlem komisyonlarına %33-40 arasında değişen zam yapmışlardır. enflasyonun %5 olmasının hedeflendiği bir ortamda yapılan zammın mantığını açıklamak pek mümkün değil. her önüne gelenin banka müşterisini olmasını engelleme çabası olabilir mi diye düşündürten bu uygulamaya müşterilerin gık çıkartmaması da ayrı bir tartışma konusudur.
  • müşterilerin şikayet ve dileklerini dile getirebilmeleri, bu amaçla bankaya kolayca ulaşabilmeleri ve bir muhattap bulabilmeleri için haklı müşteri hattı diye bir telefon hattı kurmuştur. ilk bakışta çok hoş bir uygulama olarak görünen bu telefon hattı pratikte kötü işletilmektedir. telefonla aradığınızda "yetkilierimiz halen diğer müşterilerimize hizmet veriyorlar, en kısa sürede sizinle ilgilenilecektir" mesajını en az 15 kere dinlemek durumunda kalıyorsunuz. en son aradığımda benimle ilgilenilmesi için 13 dakika telefonda bekledim. haklı müşteri hattının şikayet edilebilmesi için bir hat kurmaları farz olmuş.
  • 1 - 31 aralık 2005 tarihleri arasında yaptığı kampanya ile bonus card ile yapılan akaryakıt harcamalarına %10 bonus veren banka. fakat kazandığınız bonusu belli bir süre içinde harcamazsanız geri alıyorlar. hadi bunu anladım, kampanya bu şekildedir, olabilir. fakat kampanya tarihleri içerisinde ekstre dönemim yakın olduğu halde sırf bonus kazanayım diye yaptığım akaryakıt harcamasından kazanmam gereken bonusu kartıma yüklememelerini anlayamıyorum. telefondaki görevlinin "kampanyadan yararlanabilmeniz için benzini akaryakıt istasyonundan almanız gerekiyor. akaryakıt istasyonundan mı aldınız?" diye sorması dumurdan dumura sürüklemiştir beni. hayır güzelim ben benzini ırak'tan kaçak getirtip bonus card'la ödüyorum, tövbe tövbe yaa.
  • işlem masrafları ve bonuslar ile ilgili olarak haksız şekilde eleştirilen banka.

şöyle ki, koçbank hesabınızdan her ay 2.52 yeni lirayı, hsbc 1.75 yeni lirayı, akbank 2 yeni lirayı, ata yatırım bir seferde yıllık 24 lirayı keserken gıkı çıkmayan insanlar, iş garanti bankasına gelince aslan kesiliyorlar yıllık hesap ücretine

benzer bir şekilde, finansbank kartı gönderirken, hsbc sanal kart çıkarırken takır takır kesiyorlar masrafı, ama bonus card çekince garanti suçlu oluyor

denizbank dışında başka bankalarda haklı müşteri hattı yok (ki denizbank da zaten kredi kartından emeklilik sistemine kadar garantinin iştiraki gibi şu anda), ama garantinin haklı müşteri hattına her ay 20 bin mesaj geliyor, başka bankalarda gık çıkaramayan kitleler, garantinin haklı müşteri hattını arayıp rahat rahat küfrediyorlar orada 500 milyona bu pis işi yapan insanlara!

ayrıca garanti her kampanyasında ne zaman nasıl bonus vereceğini ve hangi tarihe kadar harcanmazsa geri alacağını yazar, dikkatli okuyun kardeşim.

benzer bir şekilde bizzat ellerimle yazdığım kodlar sayesinde şu anda hisse senedi alım satım işlemlerinde piyasanın en düşük noktasına inildi, önceki aylarda yapılan hacime göre başka bankalar hala binde 2 komisyon alırken biz ocak'ın daha ilk gününden yeni hesaplamarla binde 1,5 lere indik, ama müşteriler hala işte benim geçen ayki işlem hacmim bilmem kaç, bu yüzden 1,3 hak ediyorum diye kızgın mail atıyorlar saolsunlar, biz de bu oranı hiç indirmemeyi bilirdik ama müşterilerimize sempatik görünmek için hem en erken hareket ettik hem de en düşük oranlara indik, yine yaranamadık

2005 management trainee lerinden biri olarak, ve gerek daha önceki stajlarımdan gerekse diğer kurumlarda çalışan arkadaşlarımla yaptığımız karşılaştırmalarla şunu söyleyebilirim ki, türkiyenin en müşteri odaklı, gelişme potansiyeli en büyük, en kurumsal, en profesyonel (şahenk ailesinin hiçbir etkisi yok, lütfen akbankla karşılaştırınız) bankası burası ki bu yüzden dünyanın en büyük şirketi olan general electric garantiye ortak oldu.
6745 entry daha
hesabın var mı? giriş yap