• 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı var, kredi kartı ödemesini nasıl yapacağım diye arayan müşterisine jandarmayı çağırın onlar sizi getirsin diye akıl veren banka.

müşteri söyleneni yapmak zorunda kalmış. jandarmayla beraber şubeye gidip ödemesini yapmış. hasta olmayacağının garantisi! var mı?

peşin edit: 65 yaş üstünden bahsediyoruz, bahsi geçen kişi 70'li yaşlarını sürüyor, herkes internet bankacılığı kullanabilecek diye bir kaide yok.
  • kredi kartları ekstrelerini kesip para dilenen banka
  • (bkz: herkes kendi faizini belirlesin) sorarlarsa bankalar kredileri öteliyor dersiniz. detayı önemli değil!
  • bankalar arasında en tiksindiğim banka garanti bankasıdır !!!
  • mümkünse hiç çalışılmaması gereken bankadır.
  • sistemlerinde ciddi sıkıntı oluşmuş banka. hesap hareketleri extresinde görülen ile donem içi işlem birbirini tutmuyor. birseyler limittem yemiş ama ne olduğu belli değil. cagri merkezi de göremiyor sorunu. direkt kapattım kartımı.
  • yıllardır ticari müşterisi olduğum, dünya üzerindeki en lanet, yamyam bankadır. firma batırır. bu bankayla çalışacağınıza gidin efendi bir tefeciyle çalışın. şu dönemde bile kredileri erteledik diye reklam yapıp faiz bindiriyorlar. umarım tez zamanda silinip gidersiniz.

edit: ''madem bu kadar şikayetçisiniz neden kullanıyorsun?'' diyenler olmuş. çünkü hiçbir bankanın kredi vermediği zamanlarda bile bu banka anında kredi verip, sizi aciz ve çaresiz durumda kaba tabirle kucağına oturtur. sonra işleriniz yoluna girse bile o krediyi kanınızı emmeden kapatmazlar. özellikle ticari kredilerde, erken kapama faizlerini hiçe sayıp, kar zarar hesabı yaparlar. ( bu arada bu fırsatçılığa geçtiğimiz günlerde merkez bankası bir tebliğ yayınlayarak müdahale etti. bankalarca ticari müşterilerden alınabilecek ücretlere ilişkin basın duyurusu ticari kredi kullanan müşteriler muhakkak başvuruda bulunsunlar. bunlar bu tebliğ de takarlar mı? sanmam!

diğer yandan, bu bankadan memnuniyetini bildiren yazarlar olmuş. eminim ki bu yazarlar kişisel işlemlerini bu bankadan yürütmekte olup, kredi işlemleri 3,5 bin gibi rakamları geçmemektedir. sizler bu bankanın kanını emeceği potansiyele sahip değilsiniz. sizler bu bankanın sevimli bonusları olmanın ötesine zaten geçemezsiniz. ben bu bankadan memnun bir tane ticari müşteri görmedim. ama unutmayın ki bu ülkenin ticari gelişimi kobilerin gelişimiyle mümkündür, ve dolayısıyla bu gelişimin önüne geçen bu bankaların sizlere de zararı dokunmaktadır.
  • yıllardan beri türkiye'de en leş bankalardan bir tanesi. bunlarla çalışmayacaksınız, bu kadar basit.
  • maaş müşterisiyim ama bunun havale/eft ücretine bir katkısı yoktu. neyse önceden çıkardıkları igaranti (sonrasında garantione oldu) uygulaması sayesinde ücretsiz havale ve eft yapabiliyordum. sonra bu uygulamalar kaldırıldı ancak garanti sağolsun sizin ücretsiz havale ve eft hakkınız devam ediyor diye bilgilendirme yaptı. ta ki sağolsun bddk düzenleme yapana kadar. tabi bunlar 7,5 tl den olunca geldi bizim havale/eft yi de ücretliye çevirdi.
    neyse 1 sene kaldı sözleşme bitimine ben çalıştığım firmayı bunlarla çalıştırmam arkadaş. hadi bakalım
hesabın var mı? giriş yap