şükela:  tümü | bugün
 • kendisine karşı olan önyargımı bugün boşa çıkarmamış olan banka..

  garantide hesabım yok, bir arkadaşın garanti hesabına havale yapmam gerekti. halkbankası atm'sine gidip para yatırıp da eft yapmayı üşenmemden mütevellit kartsız işlemle garanti atm'den yaparsam, havale ücretini en az seviyede öderim diye düşündüm. ne büyük bir gaflet içerisindeymişim sonradan tokat gibi çarptı yüzüme sevgili garanti..

  kartsız işlemle para yatırma aşamasına kadar geldim, ekranda en fazla 300 tl para yatırabileceğim yazısını gördüm. yuh dedim ama neyse 4 seferde yatırırım diye düşünüp devam etmeye karar verdim ki bir de ne göreyim 8 tl havale ücreti kesilecek yazdı ekranda ki yaklaşık 30 tl havale ücreti kesecekti. içeri girip sorayım dedim. bankodaki görevli, 1000 tl havale yapsam ne kadar kesersiniz soruma 20 tl dedi.. tüm bankalarda personelsiz işlemler daha uygundur halbuki.. diyecek söz bulamayıp paşa paşa güzel bankam halkbank'a gittim ve işlemi ücretsiz yaptım..

  sağol garanti, zaten seni sevmezdim de artık bir sebebim var..
 • - alo?
  + gunaydin, garanti bankasindan ariyorum ismin dilara, guvenliginiz icin gorusmelerimiz kayit altinda vs vs. bonus kartin avantajlari bidi bidi bik bik....
  - evet?
  + basvurunuzu onaylarsaniz borus kart verelim size.
  - benim herhangi bir basvurum olmadi, siz aradiniz?
  + evet anliyorum.. 12 ay taksitle alisveris yapabilme imkani, mayis ayina ozel 30 tl hediye bonuslu bla bla bla.
 • internet şubesi eft ücretlerini bir kez daha güncellemiş banka.

  genelde kredi geri ödemelerinde kullanılan düzenli eft ücreti geçen sene 1,25 tl ve normal eft ücretinin tam yarısı iken sürekli zamlarla 2,50 tl'ye ve on kuruş zamlanan normal eft ücretinin (2,85 tl) yüzde seksenyedisine ulaşmıştır.

  yapmışken hepsinin bedelini aynı yapsalardı keşke, böyle büyük kolaylık sağladıkları halde işlem başına 35 kuruş zarar etmelerine gönlüm razı olmuyor.

  (bkz: garanti bankası'nın 962 milyon tl net kar etmesi)
 • artık gün geçmiyor ki telefonla birşeyler pazarlamasınlar. yok bireysel emeklilik , yok gak, yok guk. artık zıvanadan çıkmış ve müşterilerini de zıvanadan çıkarmış olan bir bankadır.

  bankalara iletişim bilgilerimizi, bir sorun anında bize ulaşabilmeleri için veririz. en azından geçmişte bu böyle idi.

  son iki senedir ise kendi elimizle kendi telefon sapıklarımızı yarattık. söz konusu banka, bu telefon sapıklığı işini iyice abartmış durumdadır.

  yaklaşık bir hafta önce, telefonum toplantı demeden, sabah demeden , gündüz demeden carr carr çaldı. sonunda bir cumartesi sabahı sinirle açmak zorunda kaldım. zira herhalde dedim bişiyi ödemedim, hacize gelecekler. bari kahramanca haciz için buyur edelim. borcum olmadığımdan, ödemelerimin tam olduğundan ise gayet net eminim. neyse açtım telefonu, bir bayan. başladı bır bır konuşmaya, lafını kesip hemen araya kendi önceden hazırladığım renkli türkçe cümlelerimi sıraladım. peki tamam bu şikayetinizi dikkate alıyorum, bundan sonra promosyon telefonu almayacaksınız dedi. borcum yokmuş, sadece çok avantajlı emeklilik paketi pazarlıyormuş abla. dedim niye zırt ve pırt arıyorsunuz, nasıl bir sadistlik bu usanmazca ardı ardına arama mevzusu diyince de hemen bana bundan kelli kullanacağım formül dökülüverdi ablanın ağzından. meğer sistem otomatik arıyormuş, ben cevaplayıncaya kadar tacize devammış. okey diyip telefonu şavulladım.

  dün akşamüstü 3-4 kere telefonum taciz edilince allah allah dedim. birince telefonu açıp hemen kapadım. sistem cevaplamışım gibi algılasın diye. fakat bu sabah yine ısrar kıyamet aranıyorum. dedim bu sefer kesin bankaya sıkı bir borç taktım herhalde, canımı almaya geliyorlar. açayım da tam adresimi vereyim çok sayın bankaya dedim. malum bankaya can borcum kalmasın. can borcuma bile faiz alıp, ekstra can alabilirler.

  telefonu açıp hemen gereksiz diyaloğu dinlemeye başladım. ne kadar can borcum var öğrenmek istiyorum, can atarak. hayda ne duyayım, telefonun ucundaki sapık teyze , daha bir hafta evvel bir daha emeklilik, gak guk telefonu almak istemiyorum diye başka bir görevlinin aldığı not sanki hiç alınmamış gibi, gene saçma sapan bir banka ürünü pazarlama derdinde. tabii orada şalterler atınca;

  - bak güzel kardeşim. geçen hafta bankanızın başka bir tacizci hanım kızıyla ben bu konuyu kökünden hallettim sanıyordum. nedir bu iki gündür gene ısrar kıyamet?
  - öyle bir not alınmamış efendim.
  -o zaman al canım kardeşim. hatta ben hattayken hemen al. istersen a0 çıktı alıp bankanızın merkezine bunu posta ile de gönderebilirim. not al, en iri arial black puntolarla. ama bir daha bu numaradan bana, borcum veya hesapla ilgili herhangi bir sorunum haricinde telefon açılmasını istemiyorum.
  - not aldım.

  bugün itibari ile tostumu yedim, garanti bankasının yeni bir taciz telefonunu bekliyorum. gerekirse telefon numaramı değiştireceğim. zira artık iş zıvanadan çıktı. gün içinde atılan banka mesajları zaten yeterince sinir bozucu iken bir de ısrar kıyamet telefonumun çaldırılmasına cidden artık dayanamıyorum.

  mümkünse hiç bulaşılmaması gereken bir banka.
 • avcilar sube calisanlarini acilen degistirmesi gereken banka
 • ilk seferde yaptıkları limit artışına ses etmediğimden sanırım, yine kendi kendilerine oturup limitimi artırmaya karar vermiş ancak bu defa onayıma falan gerek duymamış banka. bilselerdi keşke ses etmemem üşengeçlikten değil, bankacı fobimden. attıkları mesajda da bi baba sevgisi hissetmedim değil, seviyo gibi ama belli etmiyo, ne o öyle emir kipinde konuşmalar falan?!
 • kredi karti aidati olarak her alti ayda bir gacirt diye gecirmeye devam eden banka. zaten kestiginiz faizlerden dolayı belimi dogrultamiyorum ! allahtan korkmaz banka! bunun bir de oteki tarafi var!
 • çalışılmaması gereken banka.

  2 sene önce yıllardır hesap işletim ücreti almadıkları öğrenci hesabımdaki bütün parayı bir anda hüpletmişler (bkz: hesap işletim ücreti). çok bir para değildi ama haftasonu elimde kalan tek paraydı, yani benim için gayet önemli bir paraydı. bunun üstüne iadesi için şubeye başvurdum. iade edemeyeceklerini bildirdiler. sonra tüketici hakem heyetine başvurdum, para iade edildi, ama bu sefer banka avukatları dava açtı. hesap kullanıcısı olarak tüketici olmadığım, bu nedenler tüketici mahkemesine başvuramayacağım, bu yüzden iade edilen ücretinin tekrar tahsil edilmesi ve mahkeme masraflarının tarafımdan karşılanması gibi bir sonuç çıktı. yargıtay da kararı onadı. mahkeme masrafları 650 lira kadar tuttu, yargıtay'a başvurmak da 150 lira. bu süre içinde hesabımda ne bulduysalar (70- 30) dava masrafı diye çektiler, yani hesap işletim ücreti iadesi başvurusu bana yaklaşık bin liraya mal oldu.
 • hiç sevmediğim bankadır.

  babamın arabasını aldığım için, adamcağız yanında ogssini de verdi, bugün ogsyi doldurmak için internet bankacılığı'na girdim ve de ogs benim üzerime olmadığı için işlemi yapamadım. alo garanti'yi aradım, ogsnin araba sahibinin üzerine alınması gerektiğini, bir araca sadece bir tane ogs alınabileceğini söyledi. araba hala babamın üzerine olduğu için haliyle ogsyi de sadece babam doldurabiliyor, işin ilginç yanı, yeni bir araba aldıkları için, garanti bankası'ndan da sadece kişi üzerine bir ogs alınabildiği için ailede ogs faciası yaşıyoruz. köprüden geçmeme kararı aldık. müşteri temsilcisinin sunduğu alternatifi de değerlendirmeyi planlıyoruz.

  "hanfendi bence bu kadar uzatmayın, kgs alın, kgs ile geçiş yapın"

  nefret ediyorum senden doğuş grubu!
 • an itibariyle kurtulduğum banka. müşteri temsilcisinin birine, binlerce insanın kart aidatlarının geriye dönük olanlarını bile aldıklarını, benim ise sadece kartımı kapattırmak istediğimi anlatmak için yaklaşık bir 15 dakika uğraştım ama sonunda oldu. öylesine şartlanmışlar ki kart aidatı dediğiniz anda susmaksızın bu ücreti geri vermeyeceklerini, iptal edemeyeceklerini ve şikayet etmek istiyorsanız mahkemeye, hakem heyetine vs. gitmeniz gerektiğini söyleyip duruyorlar. kadın 10 dakika falan konuştu, sustu, ardından birbirimizi dinlemezsek anlaşamayacağımızı söyleyip kartımı iptal ettirmek istediğimi söyledim. sanırım biraz utandı ve neden diye bile soramadı. son kart aidatımı da haram zehir zıkkım ederek ödedim ve kartımı kapattırdım.

  digiturk ve garanti bankası'nı hayatımdan çıkarttım, rahatladım. deneyin, memnun kalacaksınız.