• günler önce sağlık sigortası için numara verdiğim, arama zahmetinde dahi bulunmayan banka.

şubelerine gidip "numaram bu, ararsınız" demedim tabii. sitelerinde var zımbırtı, onu şey ettik. ben de sanıyorum işleme devam edilecek falan... çat diye "biz sizi ararız" yazdı. takım elbisemi giydim, masama oturdum, karalama yapmak için bir kağıt ve kalem aldım ama kimse aramadı. çok ayıb.
  • artık gün geçmiyor ki telefonla birşeyler pazarlamasınlar. yok bireysel emeklilik , yok gak, yok guk. artık zıvanadan çıkmış ve müşterilerini de zıvanadan çıkarmış olan bir bankadır.

bankalara iletişim bilgilerimizi, bir sorun anında bize ulaşabilmeleri için veririz. en azından geçmişte bu böyle idi.

son iki senedir ise kendi elimizle kendi telefon sapıklarımızı yarattık. söz konusu banka, bu telefon sapıklığı işini iyice abartmış durumdadır.

yaklaşık bir hafta önce, telefonum toplantı demeden, sabah demeden , gündüz demeden carr carr çaldı. sonunda bir cumartesi sabahı sinirle açmak zorunda kaldım. zira herhalde dedim bişiyi ödemedim, hacize gelecekler. bari kahramanca haciz için buyur edelim. borcum olmadığımdan, ödemelerimin tam olduğundan ise gayet net eminim. neyse açtım telefonu, bir bayan. başladı bır bır konuşmaya, lafını kesip hemen araya kendi önceden hazırladığım renkli türkçe cümlelerimi sıraladım. peki tamam bu şikayetinizi dikkate alıyorum, bundan sonra promosyon telefonu almayacaksınız dedi. borcum yokmuş, sadece çok avantajlı emeklilik paketi pazarlıyormuş abla. dedim niye zırt ve pırt arıyorsunuz, nasıl bir sadistlik bu usanmazca ardı ardına arama mevzusu diyince de hemen bana bundan kelli kullanacağım formül dökülüverdi ablanın ağzından. meğer sistem otomatik arıyormuş, ben cevaplayıncaya kadar tacize devammış. okey diyip telefonu şavulladım.

dün akşamüstü 3-4 kere telefonum taciz edilince allah allah dedim. birince telefonu açıp hemen kapadım. sistem cevaplamışım gibi algılasın diye. fakat bu sabah yine ısrar kıyamet aranıyorum. dedim bu sefer kesin bankaya sıkı bir borç taktım herhalde, canımı almaya geliyorlar. açayım da tam adresimi vereyim çok sayın bankaya dedim. malum bankaya can borcum kalmasın. can borcuma bile faiz alıp, ekstra can alabilirler.

telefonu açıp hemen gereksiz diyaloğu dinlemeye başladım. ne kadar can borcum var öğrenmek istiyorum, can atarak. hayda ne duyayım, telefonun ucundaki sapık teyze , daha bir hafta evvel bir daha emeklilik, gak guk telefonu almak istemiyorum diye başka bir görevlinin aldığı not sanki hiç alınmamış gibi, gene saçma sapan bir banka ürünü pazarlama derdinde. tabii orada şalterler atınca;

- bak güzel kardeşim. geçen hafta bankanızın başka bir tacizci hanım kızıyla ben bu konuyu kökünden hallettim sanıyordum. nedir bu iki gündür gene ısrar kıyamet?
    - öyle bir not alınmamış efendim.
    -o zaman al canım kardeşim. hatta ben hattayken hemen al. istersen a0 çıktı alıp bankanızın merkezine bunu posta ile de gönderebilirim. not al, en iri arial black puntolarla. ama bir daha bu numaradan bana, borcum veya hesapla ilgili herhangi bir sorunum haricinde telefon açılmasını istemiyorum.
    - not aldım.

bugün itibari ile tostumu yedim, garanti bankasının yeni bir taciz telefonunu bekliyorum. gerekirse telefon numaramı değiştireceğim. zira artık iş zıvanadan çıktı. gün içinde atılan banka mesajları zaten yeterince sinir bozucu iken bir de ısrar kıyamet telefonumun çaldırılmasına cidden artık dayanamıyorum.

mümkünse hiç bulaşılmaması gereken bir banka.
  • beni surekli sms atarak motive eden banka. yeter artik sms gonderme deme mekanizmasini bulamadim henuz.
  • avcilar sube calisanlarini acilen degistirmesi gereken banka
  • ilk seferde yaptıkları limit artışına ses etmediğimden sanırım, yine kendi kendilerine oturup limitimi artırmaya karar vermiş ancak bu defa onayıma falan gerek duymamış banka. bilselerdi keşke ses etmemem üşengeçlikten değil, bankacı fobimden. attıkları mesajda da bi baba sevgisi hissetmedim değil, seviyo gibi ama belli etmiyo, ne o öyle emir kipinde konuşmalar falan?!
  • kredi karti aidati olarak her alti ayda bir gacirt diye gecirmeye devam eden banka. zaten kestiginiz faizlerden dolayı belimi dogrultamiyorum ! allahtan korkmaz banka! bunun bir de oteki tarafi var!
  • çalışılmaması gereken banka.

2 sene önce yıllardır hesap işletim ücreti almadıkları öğrenci hesabımdaki bütün parayı bir anda hüpletmişler (bkz: hesap işletim ücreti). çok bir para değildi ama haftasonu elimde kalan tek paraydı, yani benim için gayet önemli bir paraydı. bunun üstüne iadesi için şubeye başvurdum. iade edemeyeceklerini bildirdiler. sonra tüketici hakem heyetine başvurdum, para iade edildi, ama bu sefer banka avukatları dava açtı. hesap kullanıcısı olarak tüketici olmadığım, bu nedenler tüketici mahkemesine başvuramayacağım, bu yüzden iade edilen ücretinin tekrar tahsil edilmesi ve mahkeme masraflarının tarafımdan karşılanması gibi bir sonuç çıktı. yargıtay da kararı onadı. mahkeme masrafları 650 lira kadar tuttu, yargıtay'a başvurmak da 150 lira. bu süre içinde hesabımda ne bulduysalar (70- 30) dava masrafı diye çektiler, yani hesap işletim ücreti iadesi başvurusu bana yaklaşık bin liraya mal oldu.
  • hiç sevmediğim bankadır.

babamın arabasını aldığım için, adamcağız yanında ogssini de verdi, bugün ogsyi doldurmak için internet bankacılığı'na girdim ve de ogs benim üzerime olmadığı için işlemi yapamadım. alo garanti'yi aradım, ogsnin araba sahibinin üzerine alınması gerektiğini, bir araca sadece bir tane ogs alınabileceğini söyledi. araba hala babamın üzerine olduğu için haliyle ogsyi de sadece babam doldurabiliyor, işin ilginç yanı, yeni bir araba aldıkları için, garanti bankası'ndan da sadece kişi üzerine bir ogs alınabildiği için ailede ogs faciası yaşıyoruz. köprüden geçmeme kararı aldık. müşteri temsilcisinin sunduğu alternatifi de değerlendirmeyi planlıyoruz.

"hanfendi bence bu kadar uzatmayın, kgs alın, kgs ile geçiş yapın"

nefret ediyorum senden doğuş grubu!
  • an itibariyle kurtulduğum banka. müşteri temsilcisinin birine, binlerce insanın kart aidatlarının geriye dönük olanlarını bile aldıklarını, benim ise sadece kartımı kapattırmak istediğimi anlatmak için yaklaşık bir 15 dakika uğraştım ama sonunda oldu. öylesine şartlanmışlar ki kart aidatı dediğiniz anda susmaksızın bu ücreti geri vermeyeceklerini, iptal edemeyeceklerini ve şikayet etmek istiyorsanız mahkemeye, hakem heyetine vs. gitmeniz gerektiğini söyleyip duruyorlar. kadın 10 dakika falan konuştu, sustu, ardından birbirimizi dinlemezsek anlaşamayacağımızı söyleyip kartımı iptal ettirmek istediğimi söyledim. sanırım biraz utandı ve neden diye bile soramadı. son kart aidatımı da haram zehir zıkkım ederek ödedim ve kartımı kapattırdım.

digiturk ve garanti bankası'nı hayatımdan çıkarttım, rahatladım. deneyin, memnun kalacaksınız.
  • hayatimdan cikartmaya az kalmis olan bankadir. kredi kartimin aidatlarini eskiye donuk olarak istedim hakem heyetinde bekliyorum, biliyorum ki hakem heyetini kazansam bile mahkemeye gidecekler bir de utanmadan avukatlarinin ucretlerini de benden isteyecekler. hesaplarimi bosalttim 10 yil kalsin oyle para yatirmazsam ancak babayi kesebilirler benden.
    al burda baba gel de kes.