• bu banka üzerinden eft yapıldığında 6.75 tl istemekte. bir para transferi için oldukça yüksek bir meblağ.
  • banka değil soyguncu demek daha doğru olur. 7 yıldır kullandığım kredi kartıma yansıttıkları aidatı iptal etmemelerinden mütevellit kartımı kapattırdım. şimdi onlar düşünsün.
  • zoru başarabilen bankadır.

türkiye’nin bir numaralı dijital bankası olma özelliği ile türkiye’nin bir numaralı kötü bankası olma özelliğini, çok zor olsa da aynı anda başarabilen bankadır.

ve sömürür. insan sömürür. personel sömürür, hizmet sömürür; türkiye’nin bir numaralı sömüren bankasıdır.
  • dolar piyasasa 5.47 den şu anda işlem görürken 5.69 tl den dolar satmak ne demektir ey tefeciler!
  • yıl 2019. hala piyasaların kapalı olduğu gün makaslar eleştiriliyor bu ülkede.
    kusura bakmayın da bankaları da suçlayamazsınız, yarın sabaha ne olacağı belli değil. 2.5 sene önce işinden evine metrobüsle giden adamlar köprüde darbeye şahitlik etti piyasalar kapandıktan 3 saat sonra.
  • 6 ay önce bunları yaşadım. aradan geçen süre zarfında bana iki ayrı kart pazarlamaya daha çalıştılar. tabii ki hepsi aidatlı. ve maddi çözüm sıfır oldu. bu arada 251 tl olan aidat 305 tl olacakmış. kart aidatı almama taahhüdü vermedikleri sürece kredi kartını iptal edeceğim önümüzdeki ay. 305 tl aidat nedir, insanlar site aidatı vermiyor o kadar.

--- spoiler ---

önceden aşağıdaki entry i girmiştim. burada insanlar aidat idaesi aldiklarini yazmışlar hem de düşük islem tutarlari ile. beni halen mağdur ediyorlar.

"17.500 tl limitli kredi kartım var bankadan. 251 tl aidat kesmisler. neredeyse her ay gırtlak dolu ve bir gün dahi ödemelerimi aksatmadım. geçen sene kart yeni açılmıştı 220 tl aidat karşılığında 1000 mil hediye ettiler. yeni müşterideyim tanımıyorlar haliyle diyerek 220 tl karsiliginda 1000 mile tamam dedim. aradan geçen 1 sene sonunda bugün aradim ve yine 1000 mil hediye edebiliriz sadece dediler.

görülecen o ki 1 sene önceki haliniz muamelesi görüyorsunuz istediğiniz kadar düzenli ödeme yapın 251 tl karşılığında 1000 millik değeriniz var deniyor.

sektörün icinde olmasam her banka böyle herhalde diyeceğim ama bu yapilan müşteri sadakatini baltalamaktan başka bir şey değildir.

251 tl nin iadesi çok basit ve asla düzenli ödeme yapanlar için karşılığı 1000 mil değil.

umarım talebime olumlu dönüş alırım tarafınızdan ve size yakışan marka farkindaliginizi koruyor olduğunuzu hissettirirsiniz.

unutmayınız ki kaybedilen her müşteri kaybedilen bir servettir.

edit: buradan iletişime geçip ulaştılar. çikan hanımefendi sadece şöyle kart var böyle kampanya. bilmediğim ekstra hiç-bir şey söylemedi. en kısa sürede iptal etmek farz oldu. 250 tl aidat. hey gidi. bari 1000 degil 5000 mil de. ms statünüzü classic plus yapalım de. gercek anlamda çözüm odaklı olma konusunda çok zayıf olduklarını tekrar görmüş olduk.

bunu burada onbinlerce kişi okuyor oysaki, bunu kendi lehlerine çevirmek için acil aksiyon almaları gerekirken sadece gaz almaya çalışıyorlar. sunulan çözüm sadece bu."
    --- spoiler ---
  • garanti bankası ile maaş müşterisi değilseniz çalışmayın net
  • yıllardır çalıştığım ancak artık çalışmama kararı aldığım banka. kredi kartı ve ek karttan yüksek miktarda üyelik ücreti talep ettikten sonra dalga geçer gibi çok düşük bir ücretin iade edilebileceğini söyleyen banka ayrıca.

kredi kartlarımın kapatılmasını istedim. kartlarım kapatıldıktan sonra bütün hesaplarımı da kapatacağım. bir daha bu banka ile çalışmayı düşünmüyorum.
  • insanı kanser eden banka.

bugün kredi kartımı iptal ettirmek için aradığımda annemin evlenmeden önceki soyadının birinci ve ikinci harflerini sordu. söylediğimde ise yanlış olduğunu söyledi. daha iki ay önce şubeye gitmiştim aynı problemden dolayı dedim, sisteme geçmemiş demek dedi konuştuğum görevli. artık kartı iptal ettirmemem için mi yapıyorlar yoksa gerçekten sistemlerinde mi bir problem var bilemem ama eninde sonunda o kartı iptal ettireceğim.

sırf kart ücreti almıyorsunuz diye bir tane kampanyaya bile dahil etmiyorsunuz zaten, taksit desen o konuda da diğer kartlara göre ekstra bir artısını görmedim. neden sizin kartınızı kullanmaya devam edeyim ki artık? halihazırda başka bir banka zaten zırt pırt kredi kartı vermek için arayıp duruyor gider onlardan alırım ben de.
  • 2019 yılı itibarı ile kendi içerisindeki hesapları arası havale ücreti olarak 3 tl - eft ücreti olarak da 6,75 tl alan banka.
hesabın var mı? giriş yap