• garanti bankasının başlatmış olduğu yeni bir uygulama. bu hattı arayıp karşınızdaki ile kıyasıya bir tartışmaya girebilirsiniz. ama adından da anlaşılacağı gibi hep siz haklısınız.. bu yüzden kötü emellere alet olma ihtimali çok yüksek bir organizasyon..

- merhaba..
    - buyrun nasıl yardımcı olabilirim..?
    - ben şerafettin düzbastı.. bu sabah hesabımda yüz bin lira para vardı. ama şimdi yok.. nerede ulan bu paralar?
    - beyfendi nasıl olur.. ordadır. paranız bir yere gitmez..
    - sus..! bir de cevap veriyo.. verin ulan paramı bana.. gelmiim oraya.
    - ... hemen efendim...

edit: ytl'ye geçişimiz dolayısı ile yazı içerisinde geçmekte olan "100 milyar" ibaresi "yüz bin" olarak değiştirilmiştir. eşşeklik etmenin alemi yoktur.

edit2: bir üstteki editte "geçimiz" değil. "geçişimiz" olacaktır. şakacıyım ben.
  • garanti bankasi hakli musteri hakkini vereceği meçhul hat.
  • garanti internet bankaciligi problemleri ve ba$arisiz "alo garanti'ye dert anlatma" denemelerinden sonra, tavsiyeyle aranabilen, ancak telefona cikanlarin size empatik empatik konu$mak di$inda i$e yarar herhangi bir $ey yap(a)madiklari sistem.

oncelikle;
    (bkz: garanti internet bankaciligi/#3523552)

g- diiit.. hakli mu$teri hattina ho$ geldiniz.. mini banka? zip?
    m- 1
    g- iyi ak$amlar ben $an$u, nasil yardimci olabilirim?
    m- iyi ak$amlar. efendim boyleyken boyle, in the mouth of madness.
    g- cok haklisiniz, pek haklisiniz, renklilere dostsunuz.
    m- yani?
    g- $imdi size en yakin atm'in adresini veriyorum..
    m- onu biliyorum ben siz $ifre verin bana.. ya da, sadece hesaptaki blogu kaldirin, sizin oralar duzeldiyse ben girerim zaten $ifremle
    g- maalesef blogu $ubenizden kaldirabiliyorsunuz sadece, ancak cok haklisiniz.
    m- haydaa.. e hani atm'e gitmek gerekiyordu?
    g- kredi kartinizin $ifresini sisteme tanitmaniz gerekiyor evet, ancak blogu kaldirmak icin $ubeye gitmelisiniz.
    m- ya kalsin kredi kartinin $ifresi, ben odeme yapacagim, evden cikacak halde degilim?
    g- ne odemesi yapacaktiniz?
    m- farkedecek mi?
    g- anlamadim?
    m- odemeye gore mi i$lem yapiyorsunuz?
    g- eee. aslinda hayir.
    m- yani diyorsunuz ki ben $ifreyi alamiyorum evden cikmadan, ve siz de buna $ubesiz bankacilik diyorsunuz?
    g- eee.. aslinda evet..
    m- bant kaydi aliniyor degil mi?
    g- tabi ki..
    m-pek guzel, size demiyorum: "evimin kilidini degi$tirip, akabinde anahtari istedigim zaman beni guvenlik nedeniyle once kom$uya gondermeye kalkan bu deli sacmasi sistemden dolayi hepinizi kutluyorum arkada$lar.. demek ki neymi$? bankacilik televizyonda tav$an ziplatmaktan biraz fazlasiymi$"
    g- ama efendim $imdi.
    m- ben de evden cikmadan o blogu kaldirmazsam, gorun siz.

* hadiseden bir saat sonra ayni numara aranmi$, "kredi karti $ifremi ilk defa almak istiyorum" dendikten sonra $ifre alinmi$, ve artik cali$an web sayfasi kanaliyla blok da kaldirilmi$tir. boyle de guvenli bir sistemin parcasidir bu hat.
  • müşteri her zaman haklıdır felsefesini sonuna kadar yalayıp yutmuş lakin oradan bir adım ileriye gidememiş hat.
  • yaşadığımız problem için üzgün olduğunu bildirmekten başka bi halta yaramayan zımbırtı. kardeşim üzgünseniz hatanızı telafi edin dendiğinde de edemedikleri için bir kez daha üzgün olduklarını söylüyorlar. gereksiz bir servis. garanti için para, müşteriler için vakit kaybı. garanti bankası'nın bu gidişle çok sadık müşterilerini bile (bkz: fair) başka bankalara (bkz: akbank) kaptıracaklarının ön belirtisi.
  • garanti bankasi internet $ubesinin muhtelif yerlerine tiklayinca kar$iniza cikan mesaj aparatlarindan mesaj gonderince ertesi gun telefonla arayan ve sinirlendigimiz konuda hakli oldugumuzu ancak banka prosedurlerinin bu oldugunu soylemekten oteye bir $ey yapamayan fasilite.

bir de bir ba$ka arzumuz olup olmadigini soruyorlar bu yetmezmi$ gibi. hayir karde$im arzu yok. arzu gitti humeyra verelim ba$ka bir $ey verelim..
  • banka prosedürü haricinde bir problem yaşarsanız (örneğin şubedeki dallamaya sinirlenirseniz falan) gereğini anında çatır çatır yapan hat. şahsen ben pek çok kere denedim, çok eğlendim**
  • internet sitesinden mesaj attığınız takdirde en kısa sürede sizin telefonla aranmanızı sağlayan oluşum. böylece telefon parası bile ödemezsiniz.
  • görevlerinin, problemlerinizi çözmek değil, sadece dinlemek olduğunu tespit ettiğim gereksiz hizmet.