şükela:  tümü | bugün
  • başlığı nasıl açsam karar veremedim biraz önce karşıma ınstagram'da şu şekilde bir sponsor gönderi çıktı. fotoğraftan bir nebze fake olduğu anlaşılmakta fakat test etmek istedim.

t.c kimlik numaranızı ve şifrenizi girdikten sonra sizi sms kısmına yönlendirmekte. dikkat edilmesinde yarar var, bir çok kullanıcının başına yakacak gibi. buna benzer phishing yöntemleri eskiye dayanıyor ancak adamların insta'da reklam çıkması ve ssl desteklemesi inovasyon olmuş bence, takdir ettim.

site adresi

instagram gönderisi

whois bilgileri

edit: typo
  • dolandırıcı olduğu her halinden belli. türkiyede hangi banka müşterisine koşulsuz şartsız 100 lira verir lan. 20 lira bonus için 4 bilinmeyenli denklem çözdürüyorlar amk.

buna kananlar haketmiştir.
  • benzer bi instagram reklamına ziraat bankası için karşılaştım ben de geçenlerde. onda da giriş yapan herkese 100 tl hediye diyordu. zaten dolandırıcı olduğu buradan belli. sayın halkımız, aman dikkat.
  • garanti bankasının değil bankanın adını kullanan dolandırıcıların işidir.

eğer görselde kullandıkları resmi internetten değilde dur bizim mahalledeki bankanın resmini çekip kullanım dedilerse şenlik var. ayrıca resim güncelse bankanın açık olup havanın karardığı yerler büyük ihtimal adana veya doğusunda bir yerdir.
  • en çok instagram reklamındaki fotoğrafa takıldığım dolandırıcılık. gece bankayı soyarken dışarıdan fotoğrafını çekmişler gibi.