şükela:  tümü | bugün
 • alem enayi olduğu sürece 69 değil 300 bile keser. aidatsız işlem ücreti vs. olmayan kartlar var onlardan alacaksın kafan rahat olacak.
 • (bkz: #56315344)
 • basit bir olay için çok para isteyen bankadır. artık tek çözüm hesabı kapatıp enpara denen sisteme geçmek ama garanti bankası gibi sanal kredi kartı yoksa mecburen garanti üzerinden devam etmek durumundayım.

  mesajı görünce insan ister istemez dumur oluyor
  http://i.imgur.com/znikrqz.jpg
 • oysa kitap görünümlü kasa sadece 20 tl.
 • savunduğum durumdur, internet sitesinde neyin ne kadar olduğu açıkça yazmaktadır ve sözleşmelerinizde de bu ücretleri kabul ediyorsunuz. bundan 4 sene önce olsa bu ücretin yanlış olduğunu söylerdim fakat günümüzde ücretsiz birden fazla alternatifin olduğu yerde imza attığınız sözleşmeye karşı gelmek şımarıklıktır.

  69 lira çok mudur? çoktur, bu kadar yüksek bir ücret etik değildir bana göre, belki aylık 5 liraya denk falan gelse daha doğru olacaktır ama yine de bu hesabı açmadan önce banka sizi neyle karşı karşıya olduğunuz konusunda bilgilendiriyor.

  yine aynı şekilde kart aidatını da savunuyorum, çünkü bu bir kulüp üyeliği aidatıdır karşılığında bir çok hizmet sunar, bunları sizin kullanmamanız onları ilgilendirmez, kullanmıyor ve aidat ödemek istemiyorsanız da her bankanın sahip olduğu aidatsız kart seçeneğinden yararlanabilirsiniz, bu kartlar kulüp hizmetlerinin neredeyse tamamının kısıtlandığı kartlardır.

  bu arada garanti de ücretsiz dijital bankacılık hizmeti sunmaktadır ve adı da igarantidir. bu sistem maalesef sürekli olarak ücretsiz olmayı garanti etmemektir ama yine de şubeli hizmete bir alternatiftir.

  alternatifler: mutluparam nuvo enpara cepteteb kuveyttürk
 • aynı aramanın bana da geldiği işletim ücreti uygulamasıdır. peki ben ne yaptım, hemen internet bankacılığı hesabıma girip önce kartımı iptal ettim, sonra da hesabımı kapattım. kartı da kesip attım çöpe. internet bankacılığından bu işlemleri gerçekleştirebilmeme müsaade ettikleri için garanti'ye teşekkür ederim.

  zaten uzun zamandır enpara kullanıyorum, her işimi görüyor. bir de iş bank var, maaş hesabı. arada lazım olur diye açık bıraktığım garanti hesabına yanılıp bi para atsak demek ki hesap işletim ücreti ayağına cukkalayacaklar parayı. yo dostum yo buna izin veremem.
 • shop&miles platinyum kart için geçen hafta şahsımdan 142? yıllık kulüp(!) ücreti isteyen garanti bankası bakımından şaşırtıcı olmayan bir durum.
 • güzel limit olan kredi kartım garantiden olduğu içim elim mahkum hesabı kapayamayacağımdan mecburen ödeyeceğim hede.