şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: https://www.garanti.com.tr/…e_hizmet_ucretleri.page)

  edit: türkiye'de yaşayan bir asgari ücretlinin günlük net gelirinin %10'undan fazlasına tekabul etmekte. evet türkiye'de.
 • 1.09 euro'ya tekabül etmektedir ve sözkonusu işleme alınan ücret uluslararası bankacılık sisteminde büyük bir rakam değildir.

  edit: avrupa birliğinde masraf alınmıyormuş, hadi canım, banka bilişim departmanında çalışmış birisi olarak bunu bilmiyorum.

  geşler ben avrupa birliğinde alınıyor dedim mi, bir bakın bakalım. sadece 6,75 liranın convertable para cinsinden çok bir değerinin olmadığını yazdım
  amarihan oyunları, fees sekmesine tıklayın
  ya da ben size yardımcı olayım: buyurun
  örnek banka ücret listeleri

  bir dangalak da nickim'e laf söylemiş (bkz: sarcasm'dan anlamayanların sözlükten uçurulması)

  sadece ingiltere hususunda bilgim yoktu, çünkü ingiltere kendi para birimini kullanmaya devam ettiği için ab içerisinde bankacılık sisteminin bazı mevzuatından muaftır ve para çevrilirken belli bir ücrete tabidir (ab ve ingiltere'de farklı merkez bankaları ve farklı para birimlerinin farklı olması)

  ikinci edit: ingiltere’de eft ücretsiz, sadece kur farklılığından kaynaklanan bir bedel sözkonusu. o da sadece birkaç banka için geçerliymiş. tenks suserlar.
 • yapılan işlemin teknoloji maliyeti 0.0002 kuruş falandır. bankanın hizmet olarak soktuğu para ise budur. ben de çok uyuz oluyorum hatta değiştirebilirm bankayı. enayi sanıyorlar heralde insanları. müşterisini keriz yerine koymayan banka maliyeti hemen hemen olmayan bir işlem için para almamalı. sen zaten hesabımda duran para ile para kazanıyorsun.
 • benden 9.50 tl alıyor!

  lan adamına göre muamele mi yapıyor bunlar?

  ha ben veriyor muyum? tabii ki hayır!
  maaşın yattığı ilk gün garanti cep üzerinden şubeden randevu alıyor ve hiç sıra beklemeden tüm paramı çekip enpara'ya yatırıyorum.

  birileri karlı müşteri olunmadığından demiş ama madem öyle ne diye her gün kredi kartı kakalamak için arıyorlar?
  onlara da kredi kartlarını sırf bu saçmasapan ücretleri dolayısıyla istemediğimi söylüyorum.
  sonuçta enpara'nın kredi kartını kullanıyorum. istediğim şekilde taksit de alıyorum, aidat vermiyor, aidat alıyorum.
  faiz takıntın yoksa hesaptaki parana günlük faiz de alıyorsun. faturalarını düzenli ödüyorsun.
  diğer kredi kartlarını kapattım. hesapları tek bir yerde topladım. kafam rahatladı yeminle!
  dahası adamların benim için bunca yaptığını da buradan yazıyorum ki onlar gibiler çoğalsın. * *

  enpara reklamı gibi olmuş ama bırakın da olsun!
  onlar olmasa ayda 10-15 eft yapan birisi olarak minimum aylık 100 tl, yıllık 1200 tl gömülecektim bu bankaya!
  ha ondan önce kuveyt türk ve onun gibi bir kaç banka daha almıyor ama kredi kartı ve uygulama kolaylığı gibi nedenlerden dolayı ben enparayı tercih ediyorum. siz diğer almayanları da tercih edebilirsiniz fakat kesinlikle garanti, işbankası, akbank gibi bankalara en azından böyle basit konularda söğüşlenmeyin!
 • qnbfinansbank'tan daha ucuz almışlar. arkadaşlar 9 tl çakıyorlar
 • tcmb nin bu işlem karşılığında bankalardan istediği ücret 0,21 tl dir (vergi dahil) yani 20 kuruş. ıt sistemi maliyeti 0,0000 lı bir rakamdır muhtemelen dolayısıyla 30 kattan fazla kazanılmaktadır.

  edit: bankanın sosyal medya temsilcisi mesajla benimle iletişim kurup size bilgi verelim demiş. neyin bilgisini vereceksiniz. kanıt istiyorsanız alın aşağıda tcmb linki var. google a yazsanız masraf nedir diye zaten 20-21 kuruş bilgisine ulaşıyorsunuz.

  https://www.tcmb.gov.tr/…-8365-b4b37bfd005a-mvbgerm
 • saat 16:00 dan sonra 9,5 tl ye çıkıyor sanki bana ekstra bir şey yapıyorlar ama bize müstahak. işimizden dolayı günde 5 6 eft yapıyoruz baktım olmayacak enparaya geçtik şirketçe mis gibi oldu. herkes bir gün enparalı olacak.
 • internet bankacılığa geçtik, tüm işi biz yapıyoruz yine de deli gibi masraf alıyorlar.
 • saat 17:00’a kadar bende ücretsiz maaş hesabım orda olduğu için heralde
 • yurt dışında ücretsiz versiyonları olan saçmalık...