şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kartı az kullandığın için olabilir. 11 sene boyunca bende hiç ücret ödemedim. bu sene kullanımım az olduğu için "iptal edemiyoruz bonus ekleyelim" dediler. ikinci aramamda ücreti tamamen iptal ettiler.
 • bankaların iştahına göre anlık değişebilecek bir durumdur. diğer bütün bankalarda da yaşanabilir.
 • sadece garanti bankasında olmayan ayrımcılıktır. aynı şeyi akbank bana yaptı akabinde kartı kapattırdım. banka çok, baktınız vermiyor kart ücretini hemen kapattırın kartı ve başka bankaya geçin.
 • karlılık analizinin bir sonucu olması muhtemeldir. banka çok kartı kapattırın diyen arkadaşa bir uyarı. kart limiti ile gelir arasında şu anda birilişki var. sınırlamanın yürürlüğe girdiği tarihte geçerli banka limitleri ise bu sınırlamaya tabi değil. demem oki kartı kapattırıp başka bankadan yeni kart çıkarttırmak istediğinizde o bankada kredi kartı limitiniz yoksa yeni limit tahsisinde gelir sınırlamasına bakılır, sektördeki tüm kartlarınız gelirin -sanırım- 4 katını buluyorsa yeni kart alamazsınız.
 • ayrımcılığa uğrayıp hala ısrarla aynı kartı kullanmak isteyen bir adet garantibank müşterisi içerir. ee senin gibi müşteriden aidat almayacak da benden mi alacak? öde kerizim öde..
 • müşteri karlılığına bakarak karar veriyorlar elbette. bana da bonus yükleyelim gak guk yapmıştı bu garanti bankası fi tarihinde de komple iptal etmiştim ve arkama bile bakmamıştım. o yüzden gezi olaylarında iptal edecek bonus kartım bile yoktu benim ya. *

  şimdi sizin bankada muhtelif sayıda ürününüz olabilir. vadeli veya vadesiz mevduatınız, kredi kartınız, tüketici krediniz, konut krediniz, çekiniz, senediniz vs. sonra ödemeleriniz, havale, eft, döviz işlemleri gibi. bankanın karlılık sistemi her bir ürün ve işlem için fonlama maliyetlerini de hesaba katarak bankanın kar/zararını hesaplar. kredi kartının da bir operasyon ve fonlama maliyeti vardır. eğer sizin total karınız kart ücretinin altında kalıyorsa size bu hizmeti bedavaya vermek istemez. o zaman dans işte.

  sizden para kazanamadığı için kibarca yallah başka kapıya demenin yolu da bu ücretlerde indirim yapmamaktır.

  çok da takılmamak lazım. tüm bankaların yıllık ücreti olmayan kartları var. onlardan alırsınız ve kampanyalardan, ekstra taksitlerden vs faydalanmadan düz kredi kartı olarak kullanırsınız.
 • yıllık kart bedeliyle ilgili 2 ya da 3 gün arayla çağrı merkezi inatla tekrar arandığında her defasında duruma farklı çözümler üreten banka. kişilere karşı bir ayrımı olduğunu sanmıyorum.