şükela:  tümü | bugün
  • garanti'nin bugün kullanıma sunduğu hisse alım satım zimbirtisi.

daha önce paragaranti e-trader ismiyle farklı bir uygulamayla hizmet veriyorlardı ama çok büyük problemleri vardı. sürekli tekrar giriş yapmanız gerekiyordu, giriş yapmak için sizi tarayıcıya yönlendiriyor sonra telefondan onay istiyor ve tekrar uygulamaya geri dönüp giriş yapabiliyordunuz.

emirler ile ilgili de ciddi problemleri vardı, emirlerin gerçekleşip gerceklesmediginden haberiniz olmuyordu tekrar giriş yapana kadar. hiçbir haber bildirimi de vermiyordu uygulama.

bunun gibi bin tane problemi olan uygulamayı bugün itibariyle garanti kullanımdan kaldırdı ve yerine 10 kağıtta anlık fiyat görebileceğiniz 40 günlük emirler verebileceginiz cillop gibi bir uygulama duyurdular ve bugün kullanıma sundular. uygulamanın adı garanti bbva e-trader.

tahmin edin ne oldu?

eskisi kötüydü diye kaldırdılar, bu uygulama ise hiç açılmıyor bile.

kocaman bir pr felaketi. garanti ülkedeki en iyi ilk 3 bankadan biri ama şu kepazelik koooocaman bir pr felaketi.

edit: 5 gün bekledik ama gayet guzel olmuş uygulama.
  • ayfonlarda açılıyormuş diyorlar. android sürümünü hiç mi denemeden yayınlamışlar. komedi.
  • android'de de açılmayan kepazelik. yarın sabah seansda da açılmazsa çok kelleler gider daver çok.
  • (bkz: #101110724)
  • cok problemli bir aplikasyon. teknolojik hizmetlerine ciddi para yatiran bir sirket donup bu uygulamaya neden hic bakmiyor hayret ediyorum. neden matriksin dandik uygulamasina kendilerini mahkum etmisler anlamak guc.

eksilerini soyle yazayim, bununla ilgili bir garanti calisani da benimle iletisime gecerse cok sevinirim;

- uygulama gec aciliyor, garanti bbva e-trader logosunun yuklenmesini bekliyoruz, cok gereksiz uzun.

- cogu zaman fiyatlar ekrana gelmiyor, hepsi 0 olarak gorunuyor.

- 10 tane canli sembol izleme limiti koymuslar ama 10 tane dahi degil, zorla xu30 eklemisler ve o endeksi canli izleme listenizden cikaramiyorsunuz. 9 adet canli kagit var.

- listenizi duzenleyip kaydediyorsunuz ve o da ne, listenin sizin duzenlediginizle hicbir alakasi yok hisseler rastgele yerlere dagilmis. tekrar bastan duzenlemeniz gerekiyor. sansliysaniz bir noktada duzgun kaydediyor.

- her seferinde tc kimlik ve sifreniz ile giris yapmaniz gerekiyor ve giris yapmak icin sizi tarayiciya yonlendiriyor tc kimlik ve parola giriyorsunuz, sonra onay icin bildirim bekliyorsunuz, girisi onayladiktan sonra uygulamaya geri donus yapiyorsunuz. siz bunlarla ugrasirken alacaginiz kagit ucup gidiyor....

- benim cok sik karsilastigim bir problem, uygulamaya tc kimlik ve sifrem ile giris yaptigimda bana bir uyari ekrani gosteriyor ve diyor ki garanti bbva hisse hesabiniz yoktur acmak icin tiklayiniz vs.!!! sonra uygulamayi kapatip tekrar girmem gerekiyor ve sansliysam girip islem yapabiliyorum, aksi halde yine ayni problemler.

- toplam hisse maliyetleri kar/zarar oranlari hesaplamalari tamamiyle yanlis hesaplaniyor. o ekrana bakip para kazandiginizi falan dusunebilirsiniz ama dogru gostermiyor.

borsada anlik islemler ile para kazanir ya da kaybedersiniz. garanti'nin bu kotu uygulamasi bana olmadik yerde ciddi maddi zararlar verdi. her islem yapmam gerektiginde bu problemlerle karsilasiyorum. kagitlarim olmasa bir dakika tutmam hesabimi, giderim baska bir araci kurumla calisirim. cok buyuk eziyet bu.
  • sabahtan beri erisilemiyor. portfoy gorunmuyor, islem yapilamiyor. masaustunden baglanmaya calisinca server baglantiyi kabul etmedi hatasi cikiyor. ne eziyetmis be kardesim. ilk firsatta birakiyorum. matrikse muhtac olmusuz, kacan firsatlarin hesabi yok.
  • ah keşke sağlam zarara uğrasam da sizin yüzünüzden. mahkemelerde misli misli alsam.

işin boktan yanı telefonlarda meşgul çalıyor. emir veremiyorsun yani.
  • evet yeni gün, yeni heyecan. bugün de alış, satışa girebiliyoruz ama hisse seçemiyoruz. acaba yarin ne olacak?

beklemede kalın.