şükela:  tümü | bugün soru sor
 • osman müfütoğlu'nu reklam aracı kullanarak yaşasın hayat isimli kitabını okuyup "ay okudum hakkattanda çok bilgi vericiee, süpper bi eser yane" diyen 40 yaş üstü kokonaları çekmeyi ve ikinci baharlarında onları en iyi şekilde söğüşlemeyi planlayan bir tür emeklilik programı..
 • anlaşılması imkansız olan şey şudur ki, her ay ödenen para üstünden %6 cart diye kesiyorlar. ama bunların fonları hiçbir zaman %6 kazandırmıyor. yani 3 ay sonra toplam yatırdığınız para ile birikiminiz arasındaki fark uçurumlaşınca hallicesinden bir "sktir lan!" çekip iptal ettirmeye uğraşıyorsunuz.

  sisteme girerken hiçbir hizmet karşılığı olmamasına rağmen 12 ay boyunca 7 milyon kesmeleri de cabası.

  tamamen para tuzağı, hiçbir zaman birikim sağlanamayacak bir hizmet.
 • haksız yere eleştirilen bir şirket daha.

  tüm emeklilik şirketleri yüzde 8'e varan kesintiler yapıyorlar katkı payı ödemelerine, garantiyi kurban etmeye gerek yok.

  üstelik devletten en az 15% ini (maaşınıza göre %20 ve %27 hatta) geri aldığınız için her zaman daha yatırırken bile kar etmeye başlıyorsunuz sistemde, misal ben 100 ytl ödüyorum, ertesi ay gelir vergisinden bunu düşünce maaşım 15 ytl fazla yatıyor hesabıma, yılın yarısından sonra 100 ytl ödeyince bu sefer maaşıma 20 ytl vergi indirimi yansıyacak.

  bu vergi avantajı sayesinde en az 10 yıllık yatırım yapmak isteyen herkes için şu anda en ideal yatırım aracı bireysel emeklilik, 10 yıl ödedikten sonra %10 stopajla sistemden çıkabiliyorsunuz, şu anda tüm yatırım araçlarında stopaj %15 mesela, hem yatırırken hem sistemden çıkarken vergi avantajı var, hem de emeklilik fonunun işlemleri vergiden muaf olduğu için normal yatırım fonlarından daha fazla kazandırıyor.

  ayrıca garanti emeklilik emsalleri gibi giriş ücreti de almıyor başlangıçta, emsalleri hakkında yorum yapmıyorum, isteyen açar bakar kimin giriş ücreti ne kadar

  son olarak kazandırmıyor denilen fonları inceleyelim

  likit fon yıllık 12,6%
  tahvil fon yıllık 19,6%
  hisse fon 60,2%
  ve en mantıklısı olan, hisse tahvil ortaya karışık esnek fon 32% kazandırmış
 • kesinlikle her türlü detayi arastirmadan üye olunmamasi gereken, aksi takdirde türlü kötü süprizlerle karşılaşılan emeklilik şirketi.
  (bkz: ben oldum oradan biliyorum)
  (bkz: #10097286)
 • doğum günümde bana doğduğum güne ait hürriyet gazatesinin bir kopyasını yollayarak beni benden alan hizmet.
 • dogum gunlerinde oldukca etkileyici bir sürprizleri vardir. dogdunuz gunun hurriyet gazetesinin ilk sayfasını size yollamaktadırlar. bu sayfada da sağ alt kosede isminiz yazmakta ve "garanti emeklilik: x dunyaya geldi" diye manset yer almaktadır. bence oldukca guzel ve ince dusunulmus bir ayrıntıdır.
 • başarısız bir sistemin vasat bir hizmet sağlayıcısıdır. genel müdürünün bile sisteme inanmadığı söylentiler arasındadır.
 • bugün zekice hazırlanmış bir reklamlarına denk geldim.çift katlı otobüse giydirdikleri reklamda otobüs 2 katlı bahçeli, duvarları,pencereleri çiçekli tam huzur dolu kasaba evine dönüştürülmüş.
 • azıcık çalıştığım, sonra kaçarcasına uzaklaştığım, düşününce bile üstüme üstüme gelen bir garip şirket.
 • "flexi kartla ödeme yapmanız halinde %3.4 bonus kazanacaksınız" yalanı ile beni kandıran, yıllık 50 ytl kart ücreti ile birlikte gelen flexikartın böyle bir kampanyası olmadığını, artık yapacak bir şeyin olmadığını bir çözüm gibi sunan süper şirkettir.