şükela:  tümü | bugün
  • domain ve hosting hizmeti veren şahane firma.

bu konuda faaliyet gösteren oluşumların bir anda ortadan yok olması, müşteri taleplerine kayıtsızlık, sorun çözümleme performansı gibi konularda sıkıntı yaşayanlara ilaç gibi gelecek bir şirkettir kendileri... zaten yola çıkış mantığı da "madem bunlardan şikayet ediyoruz, biz böyle olmayan bir yer açalım" şeklinde olmuş, 750 mb ve üzeri alışveriş yapanlara da sosyal sorumluluk kapsamında ağaç dikerek beni benden almışlardır.

detaylı bilgi için;

http://www.garantiserver.com/
  • chmod desteği yok. vps desteği vermiyorlar. live chat ile yardım almak neredeyse imkansız. mysql database host paketlerinde opsiyonel olarak konulmuş. database desteği isterseniz ayrıca yaklaşık 7$ gibi bir ücret ödüyorsunuz.

sonuç: olmadı çekirge otur.
  • serverlarında barınan sitemi yok eden firma.

bir akrabam için senelerdir statik bir sitenin barınması için kendilerine fazla fazla ve zamanında para ödüyorum. site pek umrumda olmadığı için 3-4 senedir kendi kendine dönüp duruyor. yenileme zamanı parasını ödüyorum, senede aklıma gelirse 1-2 defa da kontrol ediyorum.

yine bu kontrollerimden birinde bir de baktım site yok. destek talebi yolladım. destek talebinden gelen yanıt komikti: "sitenizi yüklememişsiniz"

aynı açıklamayı kendilerine yaptım ve sitemi yedekleme sisteminizden geri yükleyin ve sitenin silinme loglarını bana yollayın dedim. aldığım cevap daha vahim oldu: "hem sizin sunucunuzda hem de yedek sunucuda teknik bir aksaklık olduğundan logları yollama veya siteyi geri yükleme gibi bir ihtimal malesef yok. sitenizin dosyalarını yollarsanız tekrar yükleyebiliriz"

tam anlamıyla bir saçmalık. şu an cevap bile vermiyorlar.

peşinen not: bende sitenin yedeği yok. yedeğinin olmaması benim ticari olarak zarara uğramamı sağlayacak, ve benim hatam. fakat sonuç olarak verdikleri hizmetin sorumluluğunu değiştiren bir ayrıntı değil.
  • parasını ödediğiniz domain'i yenilemeyen, arayıp destek istediğinizde de yanlış domain'in süresini uzatan sorumsuz firma.
  • bayramda siteniz hacklendiğinde 3 gün boyunca kesinlikle ulaşamadığınız sorumsuz firma.