*

şükela:  tümü | bugün
 • yalan yanlış, kulaktan dolma bilgilerle yapılan bilinçsiz rejimler sonucunda, verilen kilolari misliyle geri almamızı önleyen rejim yöntemidir. basit kuralları vardır:

  1. fazla kilolarınızı, aldığınız hızda vereceksiniz. (bkz: yokuşu, çıkılan vitesle inmek). böylelikle, yerleştire yerleştire aldığınız kiloları, yerleştire yerleştire vereceğiniz için, cozutup ipin ucunu kaçırmadığınız müddetçe, yeniden şişmanlamaya başlamazsınız.

  2. hedefleriniz gerçekçi olacak ve kendinizi kandırmayacaksınız. ayda beş-on kilo vermeye calışmak ne gerçekçi, ne de sağlıklıdır.

  3. her şeyi yemek serbest olacak. sadece porsiyonları biraz küçülteceksiniz. azaltacağınız miktarı siz belirleyin ve kendinize karşı acımasız olmayın. çayınızı iki şekerle içiyorsanız, bir ay süreyle bir buçuk şekere, sonraki ay bir şekere düşürün. porsiyon tatlının önce üçte birini, sonraki ay yarısını yemeyip tabağınızda bırakmak gibi... bu faaliyeti, aldığınız bütün gıdalara, zararlı alışkanlıklarınıza, zaman içerisinde tedricen uygulayabilirsiniz. yaprakli sebzelere herhangi bir sınır getirmenizin gerekmediğini biliyorsunuzdur zaten. meyveyi abartmayin. gunde bir kilo elma yemeyin mesela. bir portakal, bir muz iyidir mesela. bir elma, bir mandalin iyidir. yumrulu sebzeleri abartmayin. patates, havuc gibi.

  4. kendinize zalim yasaklar koyarsanız, bir süre sonra gözünüz döner, rejimi mejimi sittir eder ve kıtlıktan çıkmış gibi yemeye başlarsınız. efendi olun, akıllı olun.

  5. kola, gazoz, ice tea yerine, tercihen evde yapılmış limonata veya ayran için. (bkz: high fructose corn syrup). taze olsa bile meyve suyundan da uzak durun. (bkz: taze sıkılmış portakal suyu/@compadrito)

  6. sabırlı olun. ikide bir basküle tırmanmayın, hatta baskülü kaldırın ortadan. sadece şunu iyi bilin ki, bu rejim garantilidir ve sizi sağlığınıza kavuşturacaktır. yeterince süre geçtiğinde, kemerinizin rahatladığını zaten göreceksiniz, bundan emin olun.

  7. geldik en önemli kurala! bu kuralı seveceksiniz (tıpkı 3 no'lu kuralı sevdiğiniz gibi). ayda bir defa, en çok ne seviyorsanız, canınız o gün neler çekiyorsa, patlayana kadar, kusana kadar yiyin. sucuksa sucuk, börekse börek, şambabaysa şambaba. o gün her şey, her miktarda serbest olacak. bir süredir azalan kalori alımınız nedeniyle, metabolizmaniz değişen duruma uyum sağlamış ve kalori yakmayı ekonomize etmiş haldedir. böylelikle, hem metabolizmanızı kandırmış ve ona, "nooluyo yaaaa? hani "idare etme durumu"na geçmiştik? kaynak bu kadar bolsa, ben de bol bol yakarım anasını satıyim!" dedirtmiş olacak ve hem de nefsinizi tatmin etmiş, rüyanıza iskenderlerin girmesini engellemiş olacaksınız. (evet iyi bildiniz. iki aydır rejim yaptığınız halde, kilonuzda milim kımıldama gözlemeyişinizin sebebi, bu kuralı bilmiyor olmanızdı!)

  8. şartlarınız elveriyorsa, günde onbeş dakkacık, yarım saatçik yürüyebilirseniz ideal olur.

  geçin efenim o tempolu yürüyüşleri, eşofmanları filan! günlük kıyafetinizle, geze geze, kasmadan, terlemeden... "zamanım yok" filan diyip çamura yatmayın, kırmayın kalbimi. ama gerçekten zamanınız yoksa, çıktığınız merdiven sayısını biraz arttırın.

  bütün bunları kaytarmadan yaptınız; altı ay sonra sizi görenler "a aaaa!!! tığ gibi olmuşsun ayol! süzülmüşsün, gıdın kalmamış" filan demezlerse, paranızı iade ederim.

  haa, bi de, zinhar aç karnına market alışverişine çıkmayın.

  edit: 14 kasim 2005 tarihli hürriyet gazetesinde, osman müftüoğlu hoca bakın ne demiş:

  yediklerinizi azaltmalısınız

  bilimsel bir beslenme planı, sizin tükettiğiniz günlük enerji toplamınızdan genelde 500 kalori kadar bir kısıtlama yapar. çok özel durumlarda bu kısıtlamayı 1000 kaloriye kadar çıkarabilir. 500 kalorilik kısıtlamadan ne çıkar demeyin! böyle bir kısıtlama size ortalama olarak her 10-12 gün için bir kilogram civarında kilo kaybını garanti eder. bu, ayda 2.5-3, yılda 20-30kg?lık bir kilo kaybı demektir. 500 kalorilik bir kısıtlama yapmanız için 2 dilim ekmek, 3 yemek kaşığı pilav, 4 yemek kaşığı kuru fasulye, 2 yemek kaşığı yağ ve 1 iri muzu eksik yemeniz yetecektir. eğer bu kadarcık bir kısıtlamayı bile göze alamıyorsanız, bizim önerimiz böyle bir çabanın içine hiç girmemenizdir."

  bonus: (bkz: yağ yakma hesap makinesi)

  edit: 'herdaimantalya'dan su mesaj geldi: - (#7826833) size teşekkür etmek isterim bu yöntemi uyguladım ve gerçekten 7-8 ayda tahminen 8-9 kilo verdim. çok ama çok teşekkürler

  http://www.hurriyet.com.tr/…14176094.asp?yazarid=95

  ilk iki kiloyu vermenin 10 basit kurali:

  http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…w.aspx?id=21945634

  hastaliklarin anasi: obezite:

  http://www.hurriyet.com.tr/…21959590.asp?yazarid=95

  edit: bugun soyle bi mesaj aldim: abi, senin sayende kilo verdim hayatım değişti resmen. çok büyük adamsın, saygılar :)

  ****

  mesaj: hocam, sizin yöntemi uyguluyorum. 1 ay içinde 140 kilodan 129 kiloya düştüm.
  benim cevabım: hızlı düşmüşsünüz, biraz yavaşlayın.

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/26215725.asp

  ***

  bi başka soru: kilom oturdu biraz, aldığımdan daha yavaş veriyorum, bir de boyum kısa, bir hafta içinde ödemdi şuydu buydu kilom çok volatil seyirde.

  acaba sabredemiyor muyum? aylardır düzgün beslenmeye çalışıyorum 5 ayda 3 kilo verememişimdir.

  cevap:

  evet sabredemiyosunuz.
  1. altı ayda bir tartılın. ciddiyim, şaka yapmıyorum. kilonuzun volatilitesini görmeyeceksiniz bu yöntemle.

  2. en büyük yanılgınız ise şu: ''ben kilo veremiyorum.'' bu külliyen yanlış. bunu ben söylemiyorum. amerikalı metabolizma uzmanı bir hekimin podcast'inde dinledim. daha önce de obezite klinik araştırması yönettiğim için, benzeri teknikleri biz de uyguluyorduk yani, söyledikleri çok mantıklı geldi. hatta size yaptığımız klinik araştırmadan bir kesit de sunayım: (bkz: şişmanların havayı daha fazla kirletmesi).

  bu hekimin söylediği şey özetle şu: ''yürüyüş yapan kadın kilo veremediğini zannediyor. halbuki burada amacımız vücut ağırlığının azalması değil, yağ dokusunun azalması. yürüyüş yapan kişinin kas kütlesi artar. (çok önemli not: vücuttaki toplam kas kütlesinin %80'i belden aşağıda. yani popo, bacaklar ve baldırlarda. çünkü popoyu bombe gösteren kaslarla, bacak yani kalça ile diz arası ve baldır yani dizle ayak bileği arası kaslarının toplamı, vücuttaki diğer kasların toplamından 4 kat fazla. peki yürüyüş ne yapıyor? popoyu bombe gösteren kasları, bacak kaslarını, baldır kaslarını çalıştırdığı yetmiyomuş gibi, üstüne üstlük, karın ve bel kaslarınızı da aktif olarak çalıştırıyor. bana inanmazsanız, yürürken, elinizi iyice karnınıza bastırın ve karın kaslarınızın her adımda nasıl çalıştığını kendiniz gözleyin. aynı şeyi belinize de yapın. yürürken bel kaslarınıza dokunun. parantezi kapattık). bu hekim, kemik dansitometre cihazıyla, kadının yürüyüşe başlamadan önceki kas ve yağ kütlesini ölçüyor. kadın 1 ay süreyle yürüyor. diyelim 4 kilo yağ yakıyorsa, 2.5 kilo da kas kütlesi artışı sağlıyor. (rakamlar biraz abartılı olabilir, çok takılmayın. önemli olan işin mantığını kavramanız.) sonra basküle bir çıkıyor ki, ''oh my god! sadece 1.5 kilo vermişim. pöfffff! ben zayıflayamıycam galiba :((((('' diyor. demotive oluyor, şevki kırılıyor.

  o moral bozukluğuyla, çikolata, tatlı yapıyor da olabilir. halbuki gördüğünüz gibi gerçek sonnn derece farklı. bu bir şehir efsanesi değil. bunu (bkz: bence nesli)nin söylediği gibi, bence böyle oluyordur filan gibi söylemiyorum. bu, klinikte doğrudan ölçülmüş, kaydedilmiş bir gözlem, bir 'fact'.

  haftada 4 içki içen kadını bekleyen en büyük tehlike, meme kanseri. ayrıca alkol, direkt bir serebrotoksik. yani beyin hücrelerini dolaylı molaylı değil, direkt olarak öldürüyor.

  günde 90 dakika yürüyüş, benim bile imrendiğim bir süre. keşke ben de yapabilsem.
  ama günde 4 içki ile, o yürüyüş, biraz patinaja dönüşüyor. alkolün kendisiyle, boş ve gereksiz kalori de almış oluyorsunuz, hepatotoksik ve serebrotoksik etkilerine maruz kalmaktan başka. hepatotoksik karaciğer harabiyetine neden olan demek biliyosunuzdur belki de.

  ben kadınlarının güzelliğiyle meşhur bir ülkede 1 sene yaşadım. en sıkı uyguladıkları şey neydi biliyo musunuz? saat 18'den sonra ağızlarına bir lokma yiyecek koymuyorlardı. ülke kadınlarının genelinin kültürü buydu. istisnalar tabii ki vardır.

  tatlı yerine elma çok başarılı. elmanın kabuğunu soyarak yiyin. ekmeği en kepekli olanından günde iki dilim filan yiyebilirsiniz. yürüyüş için günde 90 dakika çok güzel, çok imrenilesi ama bir o kadar da vahşi bir süre.

  ben sizin yerinizde olsam koşmazdım.

  sebepleri şunlar:

  1. insan koşmak için değil, yürümek için tasarlanmış bir canlıdır.
  2. yürürken diz ekleminize diyelim 1 birim travma oluyorsa, koşarken 8 birim travma oluyor. bi zamanlar, ortopedik-biyomekanik bir power point sunumu bulmuştum gene amerika'dan orada açıklanıyordu bunun detayları. şehir efsanesi değil, bilimsel gerçek. vücudunuzdaki ennnn önemli eklem diz ekleminiz. neden? çünkü nine olduğunuzda, sizi hâlâ hareketli kılacak olan eklem o. diz eklemlerinize bebek ihtimamıyla bakmalısınız.
  3. kadınların en büyük düşmanları: sigara, güneş, susuzluk ve yerçekimi. bunu böyle yazdığımda, duyurudaki bir kadın doktor bana, ''sıkı sütyenler var'' gibi bir cevap yazmıştı. ben de ona ''ben meme demedim, ben yerçekimi dedim'' diye cevap verdim. koşan bir kadının videosunu ağır çekim izleseniz, ne dediğimi çok daha iyi anlarsınız. sadece memelerine travma olmuyo ki, her yeri, yanakları da dahil olmak üzere, lömbür lömbür sallanıyo, bi aşşağı, bi yukarı. sizce bu mantıklıysa, koşmaya devam edin.
  4. bir insan 3 saat yürüyebilir ama 3 saat koşamaz. halbuki bize ennn lâzım olan şey, 'repetitif' yani tekrarlayan egzersiz. bize ağırlık kaldırmak, şınav yapmak lâzım değil. vücudu, doğal bir şekilde çalıştırmak. vücudu en doğal olarak çalıştıran hareket de yürüyüş. 45 dakika koşan bir kişinin 5 bin adım attığını varsayalım. 3 saat yürüyen kişi 15 bin adım atar. hadi koşarken zıplayarak daha uzun mesafe alıyoruz bir adımda diyelim. gene de 3 saat yürüyen bir kişi 12 bin adımdan daha azını atmaz. en az iki misli bir repetisyon farkı bu.

  size başka bir sır vereyim: (bkz: para biriktirmek/@compadrito) haftada içtiğiniz 4 içkiye 1 senede ne kadar para ödeyeceğinizi bir hesaplar mısınız lütfen? o içkiyi içmeyip parasını biriktirin. iki yönlü kazanın. ninelik zamanınız için şimdiden para biriktirmeye başlayın. bu alışkanlığı bir kazanırsanız, 37 yaşınıza filan geldiğinizde ev alırsınız.

  eklemedir koca konak ekleme:

  bu da ingilizce bilenlere gelsin:

  61 easy ways to lose weight

  wednesday, june 27, 2012 5:23 pmwritten by: chris mohr, ph.d., r.d.

  a few years ago, one of my friends at men's health stepped on the scale and was horrified by the result. he'd somehow managed to pack 20 pounds of flab onto his previously skinny frame. when he looked into the mirror, he saw a fat guy staring back. he decided to make a change, quick. ? ?

  that day, he gave up his beloved soda. he was only drinking two or three bottles a day, but over the course of six months, he dropped those 20 pounds. it was a small change to his lifestyle -- no big deal, really. and yet, it had a massive impact on his health and his body. (no surprise: drinking calories is one of the 20 habits that make you fat.)? ?

  my point: making small decisions each day can result in big-time fat loss.?

  ?below are dozens of simple ways to lose weight. start with one -- today! -- and watch the weight begin to melt away. trust me, this is going to be easier than you think.??

  1. have a clear goal. it should be one that anyone in the world can measure and understand.

  2. drink tea. research suggests that those who drink tea -- black, green, or white, as long as it’s from real tea versus herbal tea -- have lower bmis and less body fat than those who don’t consume tea.

  3. eat cayenne pepper. a study published in the british journal of nutrition showed that when compared to placebo, capsaicin -- the active ingredient in cayenne -- increased fat burning.

  4. decrease/eliminate processed carbs. they do nothing for you outside of creating a favorable environment for gaining fat.

  5. eat more veggies. they fill you up, without providing many calories. just avoid the high-calorie dressings.

  6. eat more fruit. no one ever gained weight from eating more fruit. and that includes the so-called “high sugar” fruits like bananas and melons.

  7. lift weights. heavy weights. build more muscle, burn more calories.

  8. cut down rest time between sets. this will keep your heart rate elevated causing an increase in calories burned. the good news: you can sky-rocket your heart rate and torch belly-fat fast with the spartacus workout for men and the spartacus workout for women -- the most popular fat-blasting workouts in men’s health and women’s health history.

  9. do intervals. study after study after study continues to show intervals are more effective and time efficient than longer activity performed at a lower intensity.

  10. eat more protein. replacing refined carbohydrates with lean protein will not only help satiate you, but will also increase your metabolism -- through something called the thermic effect of food.

  11. eat protein more frequently. it’s important to also time your intake so you’re eating protein regularly throughout the day -- not just in one lump sum, like most do at dinner. every meal and snack should include some protein.

  12. supplement with fish oil. a study published in lipids fed mice diets enhanced epa and dha -- a.k.a. fish oil. the researchers learned that the mice fed diets higher in omega-3 fats had significantly less accumulation of body fat. other studies have shown similar results.

  13. do full body exercises. think: squats, deadlifts, chin-ups, and push-ups. you’ll get more bang for your buck out of each workout. want even better results? discover the 100 greatest fitness tips of all time.

  14. cycle your carb intake based on your activity level. sure, carbs are important. but on the days you don’t work out, you simply don’t need as many compared to the days you exercise hard. rule of thumb: the more active you are, the more carbs you can eat, and vice versa.

  15. start your meals with a salad. salad will provide some bulk to help fill you up -- so that you eat less calories overall.

  16. don’t forget the fiber. think of fiber like a sponge; it absorbs water and makes you feel full.

  17. drink water. professor dr. brenda davy and her team from virginia tech university found that giving people 2 cups of water before each meal resulted in greater weight loss after 12 weeks. the reason? it helps fill you up.

  18. add beans to your salads. it’s a nice way to add some additional fiber, protein, and healthy carbs.

  19. replace one meal a day with a large salad and lean protein. this is a simple way to instantly improve your diet.

  20. keep a food journal. there’s no better way to track what you’re putting in your mouth.

  21. watch your portions. avoid the buffet line and never supersize. instead make sure you’re following what the nutrition label recommends for a serving.

  22. switch to calorie-free drinks. all calories count, whether they’re liquid or solid. so unless it’s low-fat milk, opt for tea or water. or something i was introduced to in the netherlands -- large bunches of mint, lemon and hot water.

  23. weigh yourself. studies show daily weigh-ins help enhance weight loss efforts. don’t live and die by the number. and of course a scale doesn’t decipher between fat and lean body mass, but it can still be of benefit to keep things “in check.”

  24. eat whole eggs. daily. a study published a couple years ago showed that those who ate whole eggs versus a bagel for breakfast ate less at the next meal. a similar study showed eating whole eggs increases hdl (good) cholesterol.

  25. eat breakfast. a review published in the american journal of clinical nutrition showed that those who eat breakfast are more successful with long-term weight maintenance. other research has shown the same for weight loss. grab hardboiled eggs, scrambled eggs, greek yogurt, a piece of fruit and handful of nuts, or make a smoothie. it doesn’t have to be fancy.

  26. eat the bulk of your meals in the a.m. then eat progressively less throughout the day. a study published in the journal of nutrition showed that eating most of your calories earlier in the day positively influences weight changes.

  27. to burn more calories, stay upright. this means not sitting in front of a computer, tv, phone, etc all day. stand and you’ll burn more and be more productive. this could even save your life. discover why your office chair is killing you.

  28. use the stairs. that’s right: skip the escalator and elevator. this won’t make or break success, but every little bit helps. so get in all the movement you can.

  29. eat low-energy, dense foods. these are foods that are high in water and lower in calories, such as fruit, veggies, soups, and salads. studies at penn state university have showed that the inclusion of these foods helps individuals eat less total calories overall.

  30. don’t grocery shop hungry. if you do, you’ll buy everything in the aisle -- instead of sticking to your list. and most of the time, the foods you buy when hungry will the kinds that sabotage your weight loss efforts.

  31. replace side dishes with steamed veggies. restaurants will often allow you to substitute the fries or chips with steamed veggies. all you have to do is ask.

  32. bake, don’t fry.

  33. use the fat-burner in your backyard: your grill. (and make sure you have a copy of grill this, not that! -- the extraordinary guide to grilling that can help you lose 10, 20, 30 or more pounds.)

  34. order dressing on the side. but here’s the bigger secret: dip your fork in dressing, and then in the salad. this saves a ton more dressing than if one was to order it on the side, and the pour the entire cup on the salad anyway. fewer calories equal less weight.

  35. in the airport: carry your luggage, don’t roll it. again, not a deal breaker in terms of success -- just another way to increase energy expenditure.

  36. skip the “venti lattes” and opt for plain coffee. (or better yet, tea.) those extra large “designer” coffees can pack a belly-inflating 500 or more calories per serving!

  37. embrace oats. plain rolled oats will help fill you up more than the high sugar breakfast counterparts. moreover, 1 serving provides a lot less calories than the sugar coated alternatives.

  thepostgame brings you the most interesting sports stories on the web.
  follow us on facebook and twitter to read them first!
  38. fidget. a study published in the journal science showed that those who fidgeted more often -- for example, changed their posture frequently -- weighed less than those who didn’t. this extra movement was termed neat (non-exercise activity thermogenesis).

  39. laugh often. a study presented at the european congress on obesity found those who laughed hard for approximately 10 to 15 minutes each day burned an additional 10 to 40 calories/day. multiply that by 365 and those calories can add up!

  40. leave something on your plate at the end of the meal. every little bit counts.

  41. when out to eat, split a meal. the portions are usually big enough to feed a family.

  42. skip dessert.

  43. don’t socialize around the food tables at parties. you’re more
  likely to munch mindlessly, even though you may not be hungry.

  44. don’t eat your kid’s leftovers. every little bit of food adds up, including what we call “blts” (bites, licks and tastes).

  45. keep chips, dips, and other high fat junk foods out of the house. it’s not about willpower; it’s about being realistic.

  46. if you have a dog, take him for a walk. it’s better for both him and you than just letting him out the back. (bonus: he’ll love you even more!)

  47. if you don’t have a pet, offer to walk a neighbor’s dog. make friends; lose weight.

  48. use smaller plates and bowls. there will be less room for you to fill up and it makes less food seems like more.

  49. skip buffets. it’s a foregone conclusion: if you don’t, you’ll feel like you have to get your money’s worth and overeat. for more instant weight-loss secrets – delivered to your inbox every day -- sign up for the free eat this, not that! newsletter.

  50. slow down. it takes approximately 15 to 20 minutes for your stomach to sense it’s full. if you wolf down your food like a starving dog, you’ll likely out-eat your hunger.

  51. decrease your food intake by 100 calories per day. theoretically this translates to losing nearly 1 pound per month (1 lb = 3500 calories) -- with hardly any effort.

  52. buy a pedometer and accumulate at least 10,000 steps each day.

  53. when possible, walk or bike to do your errands.

  54. don’t buy in bulk. the more that is there, the more that you’ll eat.

  55. plan ahead. if you fail to plan, you plan to fail.

  56. keep some healthy snacks -- like nuts -- in your glove compartment so you’re prepared at all times.

  57. take before pictures.

  58. get new friends. if your friends prefer pizza, wings, nachos and beer on a regular basis, find one’s who are like-minded and want to be healthy. research has suggested that friends enhance (or can hurt) success.

  59. put yourself first. many people (women in particular) put everyone else ahead of themselves and let their health fall by the side.

  60. remember: it’s not all or nothing. if you fall off the bandwagon, jump right back on. don’t let yourself continue to fall until all progress has been lost.

  61. wake up early to exercise. you’re more likely to get it done if you don’t wait until after work.

  looking for more than simple lifestyle tweaks? discover the doctor-approved eating and fat-loss guide in dr. travis stork’s best-selling book, the lean-belly prescription.

  -- chris mohr, ph.d., r.d., is a registered dietitian and nutrition consultant
 • kesinlikle (bkz: askerlik). ilk ayda 10 kilo garantisi var.
 • ısrarla ve tekrar tekrar askerlik.
  kısa dönem için ilk ay -8
  geri kalan 5 ay -8
  toplam -16

  uzun dönem için
  ilk ay -8
  11 ay -8
  son üç ay +3
  toplam -13
 • yatmadan önce "aklimda kalacagina midemde dursun" gazıyla yapılan atıştırmalara son verilmesi en kötü ihtimal kiloyu korumaya yardımcı olacaktır*.
 • muzaffer kushan tarafindan seneler once gunaydin gazetesinde yazilmis bir versiyonu vardir ama bu garantili zayiflamadan cok garantili olum icin yazilmis bir diyet gibidir, cunku ilk 2 gunluk rejimden sonra vucudun hicbir uzvunun duzgun calismasi mumkun degildir. 10 gun neredeyse hicbir sey yemeden gecirilir ve kushan 3. gunden itibaren kisinin suurunu acik tutmak icin asagida okuyacaginiz laf salatalarini hazirlamistir. onemli bir nokta da asagidakilerden baska hic ama hicbir seyin yenmesinin mumkun olmamasidir.

  1. gun
  sabah ince bir dilim kepek ekmegi ve 1 kibrit kutusu kadar peynir. istenildigi kadar cay kahve ama mutlaka sekersiz sutsuz olmali. oglen iki haslanmis yumurta, domates ve istenildigi kadar salatalik ve marul yenebilir. aksam hic yagsiz 1/2 izgara ya da haslanmis tavuk. (ana yemek olarak mi ne var dediniz? yatinin uyuyun efenim, yarin uygulamaniz gereken bir rejim var)

  2. gun
  sabah ve oglen 1. gunle ayni. aksam balik yiyebilirsiniz. lufer, alabalik gibi baliklardan 1, istavrit gibi baliklardan 5 tane yeme hakkiniz var.

  3. gun
  bu sabah da hakkiniz olan 1 dilim kepek ekmegini ve peyniri alin. mis gibi cayinizi doldurun, afiyetle yiyin (durun bakin daha olmeyin, mis gibi cay var). son lokmayi yutarken karninizin doydugunu hissedeceksiniz. cunku mideniz buna alisti bile! unutmadan, caya kesinlikle sut veya seker yok. oglen: taze yogurdu kim sevmez! 200 gram yogurt yiyeceksiniz. aksam: bu aksam iyisiniz.. yagsiz kiymadan yogrulmus ve icine ekmek katilmamis kofte yiyecegiz. acili seven acili yaptirsin, isteyen sarimsak koydursun. hakkiniz tam 8 tane kofte.

  4. gun
  rejim suresince kahvaltimizda bir degisiklik olmadini farketmissinizdir. bu sabah da digerleriyle ayni. oglen, 1 dilim kepek ekmeginin yaninda mis gibi yogurdu (200 gram) yiyoruz. aksam yine kofte var, yanina da mis gibi salata.

  5. gun
  kepek ekmegi ile kibrit kutusu kadar peynirle doymaya artik iyice alistik (kim alisti lan?). oglen yemegimiz yine peynir ekmek (madem alistiniz yine yiyin anasini satim). sevdiginiz peynirden 100 gram kesin, 1 dilim kepek ekmegiyle onu yiyin. aksam: bu aksam ziyafet var! kuzu pirzolasi. eti alirken kasabiniza butun yaglari temizlemesini soyleyin. sonra bunlari izgarada bir guzel pisirip bol salata esliginde zevkle yiyin.

  6. gun
  (eger hala yasiyorsaniz) kepek ekmegi ile peynir kahvaltinin degismeyen malzemeleri. arzu eden ekmegi kizartip degisik bir cesni katabilir. oglen dana etinden 200 g sosis var. aksam da balik yiyebilirsiniz.

  7. gun
  1. gunu tekrar uygulayin.

  8. gun
  kahvalti ayni. oglen yemegimiz bugun pek zengin degil (hic onemli degil, ben zaten daha bundan onceki oglen yemeklerini sindiriyorum) ama aksama tam bir solen var! o nedenle simdilik 2 haslanmis yumurtanin yanina sogus domates (ben bunu biyerden hatirliyorum). aksam: yag en buyuk dusmaniniz! yaglari tamamen alinmis tavugu ister haslayin ister izgara yapin. (e solen vardi?)

  9. gun
  sofranin degismez kahvaltisini hazirliyoruz. oglen "ben bunlari dun de yedim" deyip moralinizi bozmadan 2 yumurtayi haslayin. yumurtalar sizi tok tutacaktir. aksam da guzel bir balik ziyafeti cekecegiz. bu aksam da iyisiniz.

  10. gun
  ayni kahvalti. oglen izgara kofte ziyafeti var. ama ekmek ve yag katmiyoruz unutmayin. rejimin son gununde hafif bir aksam yemegi yiyecegiz, 200 gram yogurt ve 1 dilim kepek ekmegi listemizdeki yiyecekler.
 • (bkz: stres)
 • akşam yediden sonra hiçbir şey yememek en garantili zayıflama yöntemidir. gün boyu istediğiniz herşeyi yiyebilirsiniz ancak saat yedi, işten geç çıkıyorum diyorsanız yedibuçuktan sonra ağzınıza lokma koymayın. dayanamayacağım yahu dediğiniz anlarda bir elma ya da portakal, küçük bir kase yoğurt gibi düşük kalorili hafif çözümlerden faydalanın. kendinizi yıpratmadan sakin sakin verin kilolarınızı. bu yöntemin avantajlı bir yanıda içkinize karışmıyor olması ama siz yinede bir duble rakıda 175 kalori olduğunu unutmayın.
 • (bkz: 804)
 • bonus kartınızın limitini artırın, tepe tepe kullanın ve biraz bekleyin...