• 25 yaşından sonra geçireceğiz alt metnini anladığım bankacılık şeysi.
    türkiye bankaları dışında hem müşterinin parasını kullanan hem de üstüne saçma sapan ücretler tahsiliyle para indiren başka bir bankacılık sistemi yoktur tahmin ediyorum.
    adamlara paranı yatırıyorsun. yatırdığın parayı gecelik merkeze satıyorlar. vadeli koyuyorsun vadeli satıyorlar. kredi kartı alıyorsun bir gün geçirsen sana okkalı bir faiz geçiriyorlar.
    tüm bunlardan kazandıkları yetmezmiş gibi hayvan gibi havale, eft masrafları, hesap işletim ücretleri ve kart aidatları ödüyorsun.
    ondandır ülkede bankacılık yapmaktan karlı birşey yok.*
    ama onların da suçu yok. odea %13 vadeli açarken paranı oraya yatırmıyorsan %8-9'la veriyorsan, enpara vs. varken kullanmıyorsan, eft'yi bedava yapan bankalar varken iş bankasından 4 liraya eft yapıyorsan bunu hak ediyorsun dostum.

edit: eskilere devam ediyormuş. hadi yine iyisiniz.
  • garanti'den beklenen hamleydi. zamanını kestiremiyorduk. şimdi 25 yaş üstü tüm igaranti müşterileri hesaplarını kapatacak. tavsiyem 25 yaş altının da kapatmasıdır. çünkü garantinin onlara da yamuk yapması uzun sürmeyecektir.
  • garantione'ın kapanma mailini aldıktan sonra bir girip para gönderme ücretlerine bakayim dedim:
    6,75 tl eft
    9,50 tl geç eft
    3,00 tl tl havale

bu devirde göz göre göre cebimdeki paranın havale/eft masrafı adı altında çalınmasına göz yumamam, benim için de 10 yılı aşkın süredir devam eden garanti defteri kapanmış olacak böylece 25 nisan itibariyle.
  • saçmalık. şöyle ki igaranti müşterisiydim sonra garanti one dan yararlanabilirsiniz dediler fakat atm kartım yok idi kapatmıştım. tekrar istediğimde paracard yolladılar. hiç bir avantajdan (ücretsiz para çekme vs.) yararlanamıyorum hesap garanti one olmasına rağmen. bir plastik kart uğruna bir müşteri kaybettiniz. hesabımı kapatacağım. bence mükemmel bir hizmet verirken 180 derece sıçtılar. yazık.

edit: tel isteyerek şaşırtmışlardır. fakat bir çözüm üreteceklerini sanmıyorum. yine yok 25 yaş vs diye zırvalarlar fakat kartı aktif olup 30 yaşında sorunsuzca kullananlar devam eder kullanmaya. (etmeleri de doğru fakat bizlerin edememesi yanlış olan).

edit2: söz verdikleri gibi yaşar bey tarafından aranıldım. sağolsun kendisi açık ve net olarak konuyu anlatıp yardımcı olacağını iletti. müşterilerinin fikirlerini bu denli önemsemeleri bile bir şeydir. bakalım ne gibi bir çözüm üretecekler. beklemedeyim.

edit3: bir bok yaptıkları yok malesef. bugün döndüler bla bla bla aynı şeyleri tekrarladılar. kredi kartlarım dahil tüm hesaplarımı kapatıyorum.
  • eski adıyla igaranti. garanti bankası'nın mevcut igaranti kullanıcılarını "yaşın 25'ten büyükse ocak ayında güle güle" diyerek siktir ettiği uygulamadır. piyasada diğer bankalar müşteri kapmak için savaşırken garanti neyin kafasını yaşayıp mevcut kullanıcılarıyla vedalaşıyor anlamak mümkün değil.

neyse zaten işe yaramaz igaranti kartımı kapatacaktım. bu kararla isabet oldu. şimdi benim uğraşmama gerek kalmadan kendisi kapanacak.
  • garanti'nin dijital ürün müdürü olarak beni işe alması gerektiğini gösteren uygulamadır. birbirinin neredeyse aynı özelliklerde elli tane uygulama ile kavram karmaşasının yanı sıra başarısız sonuçlar.

teklifi buradan atın, görüşelim canlarım.
  • bir süredir android uygulamalarında yaşadıkları giriş sayfasının boş gelmesi (beyaz ekran problemi) android webview nedeni ile olmaktaymış. kendileri hiçbiryerde belirtmemelerine rağmen (çağrı merkezini aramanız gerekiyor) insaniyet namına şurada belirteyim:

ayarlar-> uygulama yöneticisi -> android webview 'ı durdurup kaldırın.

bundan sonra garanti one mobil uygulamasına giriş yapabileceksiniz.
  • 25 yaş üstü eski igaranti kullanıcılarının igaranti avantajlarından yararlanamayacakları gibi hesap işletim ücreti + havale/eft ücreti ödemek zorunda kalacağını gosteren yeni garanti uygulamasıdır. piyasada bu kadar alternatifi var iken iyi cesaret diyorum.

(bkz: enpara)
    (bkz: nuvo)
    (bkz: cepteteb)
    (bkz: senin bankan)
    (bkz: turuncu hesap)

edit: eski kullanıcılar 25 yaş üstü olsa da devam ediyor diye mail attılar en son.
  • az önce maille tarafıma kapatılacaklarını bildirecekleri uygulamadır. ne güzel eft muafiyeti sağlıyordu artık bu muafiyet sonlanıyor :/
  • onayımı almadan igaranti uygulamasını garantione'a çevirerek açacağım kallavi davaya zemin hazırlamışlar. ben igaranti'nin kullanım koşullarını kabul ederken yarın öbür gün bunu komple değiştirirsen ben yaparsan yap seninleyim onayını vermedim. önce app store'a şikayet edip kapattırıcam sonrada dava açıcam. bunu siz istediniz...
hesabın var mı? giriş yap