• league of legends'in recomended şampiyonlarından biri. demacia'nın gururu. oynaması zevkli ve kolaydır.oyun sonu gayet güçlü tank yada ad şampiyonu olarak kullanılabilir.

(bkz: ukteydim doldum)
  • bir ermeni ismidir.

bu ismin anlamını hep merak etmişimdir, uzun süre araştırdım fakat elle tutulur bir anlam bulamadım. en son bulduğum şey ise; eski bir pers ismi olduğudur. ancak ne kadar doğru bilmiyorum. bilen varsa eğer sözlük ahalisinden yardım istiyorum.

edit: internette yaptığım son araştırmaya göre garen isminin anlamı "koruyucu" imiş.
  • oynaması çok kolay bir şampiyon, ama bu demek değil ki garen oynanmaz. az hp'niz varsa karşı takımın garen'ine çok yaklaşmayın, ölmeniz ultisine bakar.
  • kimsenin benim kadar iyi tank yapamadığı lol şampiyonu. son 10 karşılaşma için kill/death/assist ortalamam 7/3/26. o kadar diyorum.
  • yüksek hp ve armor değerleri nedeniyle combat başlatabilme yeteneği bir champion'dur.

bu sebepten dolayı "garenimooooo !!11!1" şeklinde ortamlara girenleri olmaktadır.
  • son update ile görsel olarak iyileştirilmiş lol herosu.
  • rework'ünden sonra earlyde de late'de de her türlü güçlü olan şampiyon. bu ne amk blind pick'te karşımıza gelince bir şey yapamıyoruz vlad falan seçmediysek.
  • oyuna başlangıç olarak verilen şampiyonlardan biri olması yüzünden hakir gören çok olsa da aslında beş kilo taşak sahibi bir abimizdir. demacia diye bağıra bağıra düşmanın kafasına sümsüğü indirmesi yeter. düzgün kasarsa ölmemesini hiç saymıyorum.
  • full tank çıkınca ölmeyen abimiz. bir de benim memleketimin insanı, buna insan gibi gördüğü için direk dalıyor. rakip takımın tf kaybetme sebebi ve avanak turnusoludur aynı zamanda kendileri. halbuki insan gibi göründüğüne bakmayın bildiğiniz hayvan.
hesabın var mı? giriş yap