şükela:  tümü | bugün
  • hürriyet.com'un 16.12.2013 tarihinde yaptığı habere göre anadolu grubu'nun kurduğu rent a car firmasının adı.

ilk bir kaç yıl türkiye'de operasyon yönetip daha sonra uluslararası arenaya çıkacaklarmış. hatta bu vizyon yüzünden adını "rent a car" ve "garanti" kelimelerini çağırştıran garenta koymuşlar.

hayırlı olsun ne diyelim...

kaynak yok mu kaynak?

sanırım web sitesi şurası olacak; [http://www.garenta.net/ http://www.garenta.net/]

edit; web sitesi bu olmuş
  • ilk bakildiginda gayet akli basinda guzel bir sistem olarak goze batan arac kiralamacilari.
    her sey acik acik verilmis; gidis donus tarihlerini yazdiginiz zaman hangi araca ne kadar odeyeceginizi gorebiliyorsunuz.
    ancak fiyat ve kiralama kosullarini eger usenmeden okursaniz gozunuz korkabilir. cunku kiralayanin ufacik bir hatasinda karar verici ve karsi konulmasi imkansiz tek merci kiralayan.
    yok onu kiralayan oder, yok buna biz karar veririz, yok bu ek ucrete dahildir.
    buyuk kazalarda dahi istedikleri sekilde davranmazsan kasko masko hak getire. dusunsenize kaza olmus sok gecirmissiniz yaninizda bir tane yarali, belki de siz yaralisiniz ama her seyi kiralayan firmanin istedigi gibi yapmazsaniz hicbir seyi karsilamiyorlar.
    diger firmalari bilmiyorum ama bu sozlesme maddeleri pek bir agir olmus be garenta.

allah askina kiralama kosullarina bkz
    https://www.garenta.com.tr/terms.aspx

300-2500 arasi teminat alacakmis da bir hafta icinde iade edecekmis.
    rezervasyon iptalinde parani tamamen geri de alamiyorsun.
    bir saat gecikince ucte bir kurali varmis. vay be.

inanin normal rent a carcilarda bu durumlari bastan konusursaniz her seyi daha makul cozuyorsunuz.

edit: bu yorumlarimdan sonra kendilerinden iki kez arac kiraladim. ilkinde kiralamak zorunda kaldim cunku yazin ortasinda baska hicbir yerder arac bulamadim. ilk araci 4000 km sifir depo aldim. sorun yasamadim. rezervasyon saatinden on bes dakika gecikmeli alsam da tertemiz bir arac geldi elime. ikinci alisimda ise gonullu gittim, herhangi bir zorunluluk yoktu ortada. bu aracin deposu bir birim dusuktu, gorevli geldi not aldi, dondugumde de hicbir sorun cikmadi. zaten herhangi bir duruma karsin deponun fotografini cekmistim. imkani olanlar bu sekilde kendilerini garantiye alabilirler.
    dolayisiyla bursa subesinde asagida belirtilen temiz olmayan arac sorunlari burada kesinlikle yok. hatta ilk aracimdaki onbes dakikalik gecikme sebebi arabanin temizlige gitmis olmasiydi.
    provizyon hakkinda soylenenlere ise katiliyorum. aninda parani cekiyorlar oracikta ama dondugun anda hemen geri odeme yapiyorlar.
    son olarak burada bir sey daha ogrendim, eger surekli buranin musterisi olursaniz (en az 6-7 kiralama) eger o an icin durumunuz yoksa teminat da almiyorlar. oradaki kiralayan arkadasin sorumlulugunda yani bu durum.
  • anadolu grubu çalışanlarına müdürlerine vs indirim yapıp yapmadığını merak ettiğim şirket.

çünkü premium grupta yaş tutsa ehliyet tutmuyor illa birşeyler bayılmak zorunda kalıyoruz bari araya tanıdık falan arayalım. fiyatları modeller için gayet iyi bir firma ayrıca. a1 105 3.16i 139 lira.
  • fiyat-arac grubu orani oldukca uygun. 99 liraya a1 dizel otm.kiralama imkani veriyor. daha simdiden 3 kez musterisi oldum. buraya bakmadan arac kiralamayin.
  • o kadar cok ovgu dolu sey yaziyorum ki tanimayan calisan felan sanacak.

yazili kurallarinda acikca belirtilmis olmasina ragmen onun aksi 2 farkli talebimi hic zorluk cikarmadan yerine getirdiler.

nasil ki isni yapmayani afise ediyorsak, isini fazlasiyla yapani da ifsa etmek lazim.
  • ağustos ayında kendilerinden günlüğü 110tl'ye(araç:90tl + sigorta:20tl) hyundai i30 kiraladım ve oldukça memnun kaldım. araç dizel, otomatik ve en dolu paketti(sunroof, geri görüş kamerası, anahtarsız çalıştırma vs...). araç 5000km'deydi, yani neredeyse sıfırdı.
    çalışanlarda oldukça iyi niyetli ve güleryüzlüydü.

kendileriyle ilgili iki negatif nokta var;

1- sitede ilk anda karşınıza çıkan fiyatlar sigortasız fiyatlar; dilerseniz bu fiyat üzerinde de kiralayabilirsiniz ancak sigortasız araç kiralamak hiç akıl karı değil.
    2- belirli bir sınıftan sonra araçlarda km sınırı koyuyorlarki bazı müşteriler için can sıkıcı olabilir.
  • ankara'da bulaşılmaması gereken rent a car firması. yani gidip avis'e 300 kat fazla para verebilir veya burdan passat kiralamak yerine başka bir yerden linea falan kiralayabilirsiniz. en azından

1-başınız ağrımaz.
    2-temiz bir arabaya binersiniz.

iki defa araç kiralama teşebbüsüm oldu, yani çok afedersiniz biri kıçını açıp arabanın ön koltuğuna sıçsa, bu kadar pis olabilir araba. insan arabayı bi yıkatır, vakit bulamazsa içine bakar bir önceki müşteri sıçmış mı işemiş mi diye?!? öbek öbek çamurlu bi arabaya 180-190 tl kiralama ücreti verilmez. insaf!

bir de bunların bir kredi kartı provizyon uygulaması var, şaka gibi! 1200 tl kredi kartınıza blokaj konmuyor, bildiğin çekiliyor, aracı geri götürdüğünüzde iade yapılıyor, 3-5 iş günü içinde olacağı söylense de, yalan! baya bildiğiniz yalan! 6 iş gününde yatmadığını biliyorum. hem de kiralamak üzereyken vazgeçilip iptal edilmiş bir işlemde.

diğer şubelerini bilmiyorum, ankara esenboğa şubesine telefonla ulaşmak işkence.

araç sigorta kapsamı vs denmiş, o mevzuyla ilgili allahtan işim olmadı.

central rent a car varken avis dahil diğerleri çöp şimdilik

çıldıran edit: 1 ayı geçti hala yatan para yok.
  • bir hizmet firmasi olmasina ragmen hizmet satisi yaptiklarinin farkinda olmayan isletmedir. iki kez arac kiraladim. ilkinde sabiha gokcenden bos depo araci teslim aldim. arac sifir kilometre depoyu dolduramadik dediler kabul ettim. onca saat yolculugun uzerine bir de benzin istasyonu arama yorgunlugu eklendi.

ikinci araci babalarinin hayrina calisan kiziltoprak subeden teslim aldim. sabah ise gitmeden once uzun bir muddet bekletildikten sonra jant kapaklari dusmus, icinde sanki hayvan tasinmis hissi uyandiran bir pislikte araci teslim ettiler. acelem oldugu icin degistirmekle ugrasmadim.

teminat ucretini provizyon olarak cektikleri soyluyorlar ancak o da yalan. direkt satis olarak geciyorlar. eger o sure zarfinda kredi karti ekstreniz kesilirse teminat tutarini bankaya odemeniz gerekiyor.

eger arac kiralamak istiyorsaniz sacmaliklar silsilesine hazirlikli olun.

unutmadan subelerin hicbiri telefon kullanmiyor. musteri hizmetlerindeki arkadaslarin kurduklari cumleler ise tekduze; subenize mail atiyorum.
  • efendim ilgili firma size internetten bir güzel arabanın markasını modelini seçtirir.
    sonrasında ofise gidersiniz arabanın olmadığını görürsünüz.
    bu da yetmezmiş gibi ofis çalışanı size bir üst segment den bir araç verdiğini söyler. ama daha sonradan baktığınızda adamların alt segment den araç vermiş olduğunu görürsünüz.
    ısrar ile sorarsınız araç temiz mi ?
    ısrar ile temiz derler. fakat aracın içinde kül, saç, tanımlanamayan beyaz lekeler ve su şişeleri görürsünüz.
    ısrar ile sorarsınız, aracın deposu full mu ?
    ısrar ile full derler fakat aracın 7/8 depo benzinde olduğunu aynı şekilde teslim edileceğini söylerler.
    sonra aracı teslim ederken 3 katlı integral kıvamındaki kaç lt mazot alınacağı problemini çözersiniz.
    2 matematik mühendisi, 1 elektronik haberleşme mühendisi depo hacmini internetten yanlış baktığı için depoyu fullersiniz.
    garenta yetkilisi de size gülerek bir daha ki sefere 1 birim hediyem olsun, der. fazla mazotu firmaya hediye edersiniz.
    efendim özetleyecek olursak, firma yetkilileri yalan konusunda gayet rahat insanlardır.
    hizmet kalitesi ve mevcut sistemlerinin işleyişi çok ama çok kötüdür.
    şahsi olarak bir daha kullanmayı düşünmemekteyim.
  • bayram için taksim şubesinden 1 ay önceden 5 gün süre ile araç kiraladım. 2 gün kala, 1 gün erken kiralamamın mümkün olup olmadığını sorduğumda uygun dediler, 1 gün erken aldım. dönüşte de 1 gün geç bıraktım. hiç bir sıkıntı yaşamadım. araç 0 olduğu için boş depo ile aldım, az biraz benzin ile bıraktım. şubelerin telefonlarına geç baktıkları da doğru. provizyonu ne yazık ki direkt satış olarak geçiyorlar, hatta ekstrem de kesildiği için onu da ödedim ama çok da sıkıntı değil, aracı teslim ettiğiniz anda hemen iade ediyorlar.

sonuç olarak ben kendilerin oldukça memnun kaldım. taksim şubesi için mi geçerli bu yalnızca bilmiyorum ama ilk düşüneceğim yer yine kendileri olacaktır.