• kimsesi olmayan, orda burda hatta şu an şurda gezinen. acınası insan ewladı. genelde cenazelerini belediye kaldırır, ıssız yerlere gömülürler. bir şişe şarabı 10 saniyede içme özelliğine sahiptirler, bendirler.
 • bir haluk levent calismasi...
 • yerli baileys olarak da bilinen, sut, muz likoru ve biraz kahveyle yapilan ickinin alternatif bir adidir.
 • (bkz: loser)
 • çelik erişçi'nin "hande yener gibi söz yazmak çok revaçta! postayı koyan güçlü eski sevgili etkisi yaratırsam herkes dinler, sözleri de üfüreyim bari ne olacak canım!" düşüncesiyle vücuda getirdiği şarkı... tek kelimeyle iğrenç ve berbat... iki kelime oldu gerçi, hatta üç.
 • olası bir yeni dönem rock grubu adı.
  (bkz: duman)
  (bkz: kurban)
  (bkz: destan)
  (bkz: aylin aslım ve tayfası)
 • düşkün durumda olan kişiyi tanımlamak için kullanılabilecek en iç acıtıcı kelime.
 • ilk bakışta bir küçük emrah filmini çağrıştırsa da , 1974 yapımı bir afacan filmidir. senryosu bülent oran'a ait filmi mehmet dinler yönetmiş. başrolde menderes utku, ediz hun, hale soygazi, münir özkul, adile naşit oynuyor. bunlar filmin iyileri. kötüleri ise nihat ziyalan ve hülya tuğlu.

  konusu*:hale soygazibir iftiraya uğrar, sokaklara düşer. babası:ediz hun` afacan'a annesinin öldüğünü söyler. adam tekrar evlenir, yeni karısı ise :hülya tuğlu kocasının bütün malını mülkünü alıp sevgilisiyle * kaçma planları yapmaktadır. üvey anne o kadar kötüdür ki, kötülüklerine evdeki aşçıyı * kovarak başlar . ya ya ya. sonra nasıl oluyorsa, kovulan aşçı ile afacanın annesi birbirlerinin kim olduğunu bilmeden sokak şarkıcıları olarak endam gösterirler. o derece beğenilirler ki tanrı misafiri şarkısını televziyon canlı yayınlar şu bu. sonra tv de eski karısını görür adam. çık işin içinden.`
 • klibinde oynattığı hatunun göğüslerine hasta olunası, zottirikten bir çelik erişçi çalışması. şarkı bir yana, göğüsler bir yana.

  http://www.youtube.com/watch?v=uvi6tfzj6p0
  (bkz: yeme de yanında yat)
 • hayattan ve insanlardan darbe üzerine darbe yiyen adam / adamlardır. daha sonra da yediği darbeye darbe ile karşılık veren en asil duygunun insan / insanlarıdır. kolay mı bilmediğin yerlerde, dükkan önlerinde kendine bir ev yapmak, soğuk günler de ısınmak için bir sigara bulmaya çalışmak, yağmur yağdığında insanların acımasız bakışları içerisinde, kapalı bir mekan bulmak. sonra bu insanlar, barınma, yiyecek ve giyecek sorunlarından kafayı yerken bir de yalnızlık duygusu, ardından geceleri yaşanan korku ile savaşıyorlar...önlerinden geçen binlerce insancıkların birinin bile yardım etmemesi ve daha sonra bu kişinin açlık hissiyatını gidermek için yaptığı hırsızlık veya gasp. hayat ne kadar da adil.
hesabın var mı? giriş yap