şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: tırışkadan tayyare selam söyle o yare)

rezil bir propoganda filmi. olur da burada yazanlara göre izlemeye niyetlenen olursa diye yazıyorum. ölüm üzerinde din pompalamaya yönelen rezalet bir film. her şeyi kolay, her şeyi kolaycı, yeter ki dine ve öbür tarafa atıf yapalım felsefesine dayanan 93,54 dakikalık -resmen- kandırmaca ve işkence...

siyah ve beyazın rezil dansı. 1990 yılında bugünlere yatırım yapmış ve bugünleri bir anlamda gel-gellemiş bir tasarım...

şu kadar uzun bir süre şu filme tahammül edebildiğime inanamıyor ve kendimi kınıyorum.

beni şaşırtacak nasıl bir gelişme olabilirdi? elbette olamazdı. olmadı da. bir zamanlar flash tv de "gerçek kesit" vb. programlar vardı. perihan savaş falan. hatta samanyolu'nda görürdüm. en kötüsü bile bundan iyidir.

o kadar yani. uzak durun.
  • ilk entry'deki kötülemenin aksine oldukça sade ve iyi bir film. tabi ki dini bir mesaj taşıyor ama rahatsız edici şekilde vermiyor bunu. izlerken hiç sıkılmadım, etkilendim de doğrusu. hayatın gelip geçici olduğunu, ölümün gerçekliğini bu kadar etkileyici sunan bir film daha izlememiştim. kesinlikle izlenilmesini tavsiye ederim, pek bilinmeyen yapımlardandır.

garip bir koleksiyoncu