şükela:  tümü | bugün
 • daha önce bu sahistan bahs etmistim bir entrym de, biz bunlari kitaplarimizda yazdik hep eheh neyse bu adami neredeyse her gün görüyorum bir süre ortalardan kayboldu ama az önce yine gördüm adam beni bildigin taniyor artik, beni gördü yüzüme bakti gülümsedi ama böyle hasret giderirlir vay gardasim sendemi burdaydin gibi birsey,
  sonra sisesini aldi hürrrr hürrr bir icti kitliktan cikmiscasina, bu sefer sütün yaninda bir de yogurt almis kerata bir tane de yogurt kabin da böyle müsli süt karisimi birsey vardi yalan olmasin simdi, sonra tisörtünü degisti ortalik yerde adam,
  garip garip sesler cikiyor adamdan, hizli hizli hareket etmeler hafiften tirsmiyor degilim sonucta yanimda sayilacak kadar yakin oturuyor, hatta hakkinda ona baka baka entry yazdigimi görse ne eder var git sen düsün yavrim ehe yasli teyze moduna gectim,
  ama bir caliskan bir caliskan ki görmelisiniz sürekli birsey yaziyor okuyor, zaten zeki insan normal olmaz derler al iste ispati, agzinda bir bisküvi cigniyor duruyor uzun süre öyle hareketsiz kaliyor sonra yeniden agizda dönüyor birseyler,
  ulan isi gücü biraktim adami izliyorum, garip dersen evet cok garip, aha galiba birsey dedi bana duymamazliktan geliyorum kalkip yanima gelip ne yaziyorsun bir bakayim derse neyse ki muhabbet o kadar degil henüz, her neyse iste müsliyi hüplete hüplete yemese iyiydi.

  'normal' insanlardan farkli davranislari olan kisiler.
 • ben, aslında hayvanlardan korkmayıp da sırf işte yeni sevgilisi olur ne bileyim dikkatini çekmek istediği biri olur bunların yanında hayvanlardan korkuyormuş gibi yapanları garip buluyorum.

  mesela bir tanesiyle bugün karşılaştım. arkadaşımla yemeğe gittik. hava güzel olunca bahçede oturduk.

  hemen karşı masada oturan yeni bir çift var. konuşuyorlar ediyorlar filan. derken bir baktım kız sandalyeyi kapmış kaçıyor. ne olduğunu anlamaya çalışırken bizden başka kızın ne yaptığını anlamayan bir başka canlıyla karşılaştık (bkz: kedi)

  hayır korktun kaçtın anlarım da sandalyeyi nereye götürüyorsun sanki el kadar kedi sandalyeyi yiyecek. bu arada yeni çift olduklarını da şöyle anladım " kızın bu davranışını çocuk gereksiz bir olgunlukla karşıladı. yıllanmış bir ilişki olsaydı çocuk da sandalyeyi nereye götürüyorsun derdi.

  kızın normalde hayvanlardan korkmadığını nereden biliyorum?

  dürüst olmak gerekirse bilmiyorum da ben kediden korkan insanları garipsiyorum işte elimde değil.
 • göz teması kurmazlar, asosyal olurlar, normal hayata girmemeyi tercih ederler. isteseler de başaramazlar zaten girmeyi. onlara dokunmazsanız size bir zararları dokunmaz. kendi dünyalarında yaşayıp giderler.
  http://bit.ly/1ayha2c
 • lehçe şarkılar dinlerken ispanyolca çalışmamla aralarına katılmış bulunuyorum sanırım.
 • garip rüyalara sebep olurlar.

  birkaç gün önce yazlıkta yürüyüş yaparken başka bir sitenin içinden geçip yürüyeyim dedim. bahçesinde 20-25 yaşlarında biri vardı, elinde yeşil bir lazer ışığıyla. önce yere bir şey düşürdü onu arıyor sandım uzaktan bakınca. sonra yanından geçerken lazer tuttuğu şeyin kurbağa olduğunu gördüm. kurbağa ışığı takip ediyordu zıplaya zıplaya. arada bahçede zıplarken gördüğüm ve aman allahım ne kadar tatlış dediğim bir yaratık, ve şu an kaçmıyor çocuğun elindeki ışığa adeta koşuyordu. güzel hobiymiş dedim öyle can sıkıntısından yapıyorum hehe takip edişe bak dedi biraz daha konuştuktan sonra yürüdüm geldim. birkaç saat sonra da uyudum.

  uykumdan iğrenç bir rüyaya uyandım, etrafı kurbağalar basıyordu küreklerle alıp alıp atıyorduk, iğrenç koyu yeşil sıvılarla doluydu her yer ve tenimize değmesin diye uğraşıyorduk. tam bu iğrenç rüyadan uyandığım sırada vraak vraak diye kurbağa sesleri duydum, uyandım rüya bitti bu ses ne diye de panik oldum milisaniyeler içinde. korkudan ne bok yiyeceğimi şaşırmış haldeyken az biraz ayıkınca bunun karga sesi olduğunu, günün ağardığını falan fark ettim...

  delinin zoruna bak sen tut yeşil lazeri kurbağaya, ben de rüyamda göreyim... hayır bir de konuşması gayet aklıselim biriydi, sanki çok felsefi bir konudan bahseder gibi anlatmıştı hobisini.
  ne tatlıı diye çayırda çimende görünce sevindirik olduğum hayvan kabusum oldu manyak yüzünden.
 • görecelidir;

  "askerliği aradan çıkaracaksın hacı" diyen biri mesela bana göre garip insandır, konuşmak için konuştuğunda bayar. ama ben de vaktinde işyerinde öğle arası kendimi server odasına kapatıp gitar çalıyordum, bu da millete göre garipti. adım çıkmıştı resmen, bozdoğanlı şöyle garip böyle garip diye, sabah akşam "millet ne kolay para kazanıyor hacı, inşaat işine girmek lazım" diyen adamların ortasında garip kalıyorsun, çevre mühendis, hayat planlı, işler tanıdıktan, her şey garip böyle insanlara göre. bir zamanlar bu garip insanların ortasında yalnız kaldığım için o kadar mutluyum ki, o zamanlar ne boş şeyleri dert ettiğime yanıyorum.
 • mantolanmamış bir binanın 3. katında yaşayan yalnız bırakılmış bir adamdı a. arkasından deli diyenlerin en başında öz kardeşi geliyordu. sofraları ayrı, bahçe kapıları ortak olan kardeşi. bazen kaybolurdu , kimsenin nerde ne yapar bu adam diye kurcalamadığı bir adam olmasının rahatlığıyla. ortalıkta olduğu zamanlarda taksiye çıkardı. arabasında hep fiş olurdu ve taksimetresi hep komşu hakkı gözetirdi. bence deli değildi, sıkılırdı. sıkıldığı anlarda, biri duysun artık sesini diye bağırırdı. bir de çiviye tutturulmuş gibi duran, çarşaftan bozma perdelerle kapadığı camından bir şeyler fırlatırdı işte. bir pazar akşamı evde kendinden başka bir şey kalmadığını fark ettiğinde aklına bir fikir geldi. ah minel yerçekimi! kime torpil geçmiş ki bugüne kadar?
  öz kardeşi polis tutanaklarını imzaladı, mahalleli dedikodusunu yaptı, alzheimerli annesi öylece durdu. ruhuna helva kavrulmadı. dua deyince aklına fatiha gelen ve ne dediğinden bihaber halde, 5 saniyede veleddalin'e varmayı gurur sayan birileri tarafından cesedi toprakla kapandı. garip yaşadı, garip öldü a. arkasından kimse ağlamadı.
 • bizim italyanca kursunda benden iki yaş küçük bi kız var 19 yaşında falan. kurs başlayalı iki ay oldu bununla sadece kursta muhabbetimiz varbi de bazen gördüğü yerde selam falan veriyo. neyse geçen salı kurstan çıktım telefonla konuşarak gidiyorum (buonasera diyip siktir olup gidiyorum yani ilk çıkan benim genelde) neyse bu önden gazladı gitti ben siklemedim tabi. telefonla konuşuyorum ışıklara geldik arabalara bakıp bekliyorum yürümeye devam ediyorum bi yandan da konuşuyorum, hızlandı gitti arada dönüyor arkasına falan bakıyor hala geliyor muyum diye aq salağı sanıyo ki onu takip ediyorum halbuki o yol ana cadde tunustan kızılay meydana inen. neyse bu böyle sandığı için başka tarafa saptı ben ana caddeden gidiyorum. meydanda tam kotonun oradan karşıya yapı kredinin oraya geçerken aradaki boşlukta tak diye yanımda belirdi jdpahfuao. ben mal mal bakıyorum napıyosun diye. sonra okula metroyla mı gidiyosun sen dedi evet dedim tamam o zaman ben bi para çekicem görüşürüz falan dedi ahahahd sanki metroyla birlikte gidelim falan demişim gibi. ben de duymamazdan geldim orasını benim işim var dedim metroya yöneldim. sonra çarşamba günü gecesi çok uyku tutmadığı için 5 saat uyudum perşembe akşamı kursta ölüyüm tabi. bu orospu çocuğu mevzuyu nasıl anlattıysa kurstakilere herkes " ben x'e birlikte gidelim demişim de o beni ekmiş" gibi bakıyo. ben zaten uykulu olduğum için dalgınım bunlar sanıyo bu aq kezosu yüzünen böyleyim ben adkshlsjf. hoca aklınca saçma sapan zarflar atıyor falan fkshwldjs. kırk tane sikim olsa birini sana verir miyim acaba küçük kezo ? keşke bi düşünseydin sjdls