• yeni modeli için: (bkz: garmin instinct 2)
  • hafta sonu runfire salt lake run yarışında çekilişle bana çıkan saat modeli. şu anki kullandığım amazfit stratos 3'ten bu saate geçiş yaptım. bu yazıda "garmin katili" olan amazfit stratos 3 ile garmin instinct karşılaştıracagim.

-garmin'in 2018, amazfit'in 2020 model olduğu yerde su geçirmezlik, doğru adım ve nabız ölçme, spor çeşitliliği gibi şeyleri saymayacagim bile. ben, daha çok daha spesifik noktalarda ki gözlemlerimi aktaracağım.

- stratos 3'ün tipi daha çok hoşuma gitmişti. gayet estetik duruşu vardı. garmin instinct biraz daha estetik olabilirmiş.

- saatin şu anda bana göre en büyük dezavantaji tuşlu hali. stratos 3 dokunmatik ekranı ve cafcafli ve renkli bir yapıya sahipti. garmin ise tuşlu yapıya ve sadece siyah beyaz ekran sahip.

- amazfit'te amazface uygulamasıyla milyonlarca watchface yapabiliyordunuz. sanırım garmin'de bu yok yani saat ara yüzü watchface tek tip değişmiyor.

- garmin instinct'de barometre hatta fırtına uyarı sistemi olması çok hoşuma gitti.

- amazfit'te bazen gprs i bulması 30 saniyeyi bile bulabiliyordu ama garmin herkesin bildiği malum özelliği sayesinde gprs'i 1 saniyede bulup 2. saniyede koşuya başlayabiliyorsunuz.

- stratos'da da garmin'de de derin analizli uyku takibi, koşu sonrası detaylı analizler güzel.

- stratos'da saat sizi tanıdıktan sonra 10k, 21k ve 42k'yi tahmini bitirme sürenizi söylüyordu. belki bu özellik garmin'de de vardir. ama garmin'de en sevdiğim özellik detaylı antrenman programı seçip takip edebiliyorsunuz. amazfit'te sadece bir sonraki antrenmanda önerilen antrenman vardi.

- en büyük artısı garmin'in şahsına münhasır navigasyon sistemi. yani suunto bile kullansanız koşularınızı strava'ya aktarınca fark oluyordu. örneğin amazfit'te 10k koştunuz diyelim. 10k'yi strava'ya attığınızda 9.80 çıkıyordu. ama garmin zaten herkesin bildiği üzere strava'ya kayıtları tam atması en büyük artısı.

- son olarak biri 4500, diğeri 1500 tl lik saat. başka sorum yok sayın yargıç.
  • deniz( mesleki) - dağ ( tırmanış, hiking , trekking, kamp ) ikilisinde hemen hemen gerçek değerli gösteriyor . nabız için en doğru ölçüm nabız bantları ama bu saatler de ona yakın ölçüyor. ayrıca storm warning uyarısı gerçekten işe yarıyor , barometre değeri mekanik barometreye yakın ölçüm yapıyor . bunların ışığında alınabilir ve bana göre estetik bir kol saati . solar olanları biraz daha pahalı ve şarj süresi diğerlerine göre daha çok gidiyormuş ( kitabında öyle yazıyor , düz modeli ile karşılaştıracak bir deneyimim olmadı) ( öncesinde bu akıllı saat işini hiç sevmezdim)
    ek olarak menü sekmesinde , yapacağız sporlara ilişkin epey cesitlilik bulabilirsiniz .
  • koşucular, askerler, tracking veya kampçılar için güzel saat.
    2 defa kullanmış olduğum kutusunda sıfıra yakın instinct multisport modelim satılıktır, iki bin liraya istanbul içi alışverişini yaparız. bilgi için yazabilirsiniz.
  • sanırım ikinci senemiz ya da üç. emin değilim.

öyle takım elbiseli ciddi ortamlar dahil olmak üzere kolumda olmadığı zamanlar sadece şarj olduğu dönemler.

çok çirkin, aynı casiolar g-shocklar kıvamlı çirkin. ama inanılmaz işlevsel.

nabız ölçme konusunda çok tutarlı değil, stabil koşuda ok ama hiit yapıldığında kafası geç geliyor…(fenix 5-6 lar falan da şahane değilmiş)

tam şahane tutarlı ölçüm istiyorsanız decathlondan bir adet chest band alıp eşliyorsunuz oluyor bitiyor.
  • 80'lerin casio saat modasının, 2020 teknolojileri ile buluşmuş halidir.
  • amerikan askeri standartlarına uygun olarak üretilmiştir. casio wsd f10-f20 serilerine oranla daha iyi fiyat ve daha çok özellikle iyi bir alternatifdir, alınasıdır.
  • uzun zamandır gönlümün ısındığı tek akıllı saatimsi seri olmuştur. kullanan varsa bir kaç soru sormak isterim
  • bugün sipariş verdim. belli bir süre kullanınca editleyeceğim.
  • yaklaşık 6 aydır kullanmış olduğum saat.
    artıları: tasarım, batarya, çizilmeye karşı dayanıklı ekranı, kullanımının kolay olması
    eksileri: altimetresi otomatik kalibrasyonda sapıtıyor, kendim deniz seviyesinde 0 olarak kalibre etmeme rağmen sonradan aynı noktada 27 28 metreleri gösteriyor.
    bir diğer eksisi uygulamayla telefona bağlantı kurduktan sonra sürekli bağlantı kopup yeniden bağlanması ve ardı ardına devam etmesi , en hoşuma gitmeyen yönü bu oldu şu ana kadar tabi yürüyüş modunda giderken gpsin arada sapıtmasını saymazsak.
    genel olarak durum bu farklı deneyimlerim olursa editlerim.
hesabın var mı? giriş yap