şükela:  tümü | bugün
  • sabri'ye gol atirmistir ve sabri'ye gol attirabilen bir oyuncunun kotu cikmasi mumkun degildir. ben ikna oldum.
  • gs'lilerin feneri leş yiyicilikle suçlamasına neden olan topçu. bunu diyen yazarın takımı az önce babel'i transfer etti. *
  • ilk lig maçında fena oynamayan galatasarayımızın yeni kanat oyuncusu. galatasaray da ilk maçı olmasa sabri yi tanır ve o pası atmazdı. takımı ve oyuncuları iyi tanımamasının avantajını yaşadık.
  • takımlarımız kendi ihtiyaçlarına yarayan oyuncuları aralarında takas etmeli. fenerbahçe rodrigues'i aldı, iki sezon kullanacak. yanılmıyorsam galatasaray'da iki sezon kullandı. araplara satarken ciddi bir bonservis bedeli aldı. fenerbahçe ise bu transferde kiralama bedeli ödemiyor, imza parası vermiyor, maaşın yarısını ödüyor. böylelikle bu noktada araplar düzülmüş oluyor. siz niye birbirinizi yiyorsunuz?...

fenerbahçe'me hayırlı uğurlu olsun.
  • jest içeren bir açıklama yapmış hoşa gideceğine hala laf yetiştiriliyor.
  • off ne gol attı ama, mükemmel.

not: gelecekten geliyorum.
  • 6esiktasi dogramis dinemo kievli futbolcu tipi var kendisinde.
  • açılın objektif gs taraftarı.

galatasaray'a geldiğinde üç eksiği vardı. nasıl takım oyunu oynanır bilmiyordu. son tercihleri nasıl doğru yapacağını bilmiyordu. kaliteli bitirici vuruş yapmayı bilmiyordu.

17/18'in ilk devresinde takım oyunu oynamayı öğrendi. takım halinde pres yapar, geriye yardım eder, hücumda bekiyle ikili oyunlara girer, forvetiyle anlaşır. bu dönemde sağda linnes, mariano ile oynadığında çok etkili oynarken, solda latovlevici ile herhangi bir kanat oyuncusunun uyumlu oynayabilme imkanı yoktu zaten.

17/18'in ikinci yarısında fatih terim geldi ve bu adama son tercihleri nasıl doğru yapacağını öğretti. adeta bir skor katkısı makinesine dönüştü. goller asistler. golleri asistleri geçtim çoğu pozisyonun başlangıcında ya gomis ya rodrigues ikilisinin top çalması vardı. aşırı verimli oynuyordu.

18/19'da ise bu adam birinci sınıf şut çekmeyi öğrendi. o topu sağa çektin mi çok klas bir şekilde asıyordu. işte bu adamın bütün veriminin kesildiği nokta bu oldu. bazen diyorum keşke lokomotif moskova maçında o golü atmasaydı. kendini iyice ceza sahası dışında tutuyor, biri top atsın da sağa çekip vuruyum diye bakıyordu.

bunu yapmasında bir kaç etken var. adam çok iyi şut çektiğini farketti bi kere. özgüven geldi. gomis gitti. adam önüne bakıyor eren var. bunla ikili oyuna mı girilir amk. tek yıldız ben kaldım diye düşündü takımda. fatih hoca rotasyon da rotasyon yaptı. en az 1,5 ay arkasında ömer bayram oynadı adamın. sonrası fener maçı zaten. her neyse takımın geri kalanı iyi olduğundan değil de baya baya oyun tarzı değişti adamın yani.

arabistan'da ne yaptı ne etti bilmiyorum. 3 dakikalık bir video izledim bencil oyun tarzından eser kalmamış gibi geldi bana. sanki kendisi de sıkıldı veya farkına vardı ne yaptığının bi süre sonra. kısa bi süre ergenliğe girmişti diyelim. ama arabistan ligi işte ne çıkarabiliriz burdan bilmem.

bence fenerbahçe'ye gelirse çok yararlı olur. 17/18'den sonra formu düşmedi bu adamın. kasti olarak oyun tarzını değiştirdi biraz artislenince. arkanda ömer önünde eren sinan var çok da eleştiremeyiz bence bu tercihi. istediği an eski şekilde oynayabilir.

ama işte şuraya değineceğim. bildiğiniz gibi bu adamın ilk tercihi galatasaray'dı. aynı hikaye tekrar açılmasın diye istemedik muhtemelen. daha sonra arabistan'da kalmak istemeyince fenerbahçe'ye önerildi. arkasına kolarov yanına kruse falan tamam ama öncelikle bu adamı duygusal olarak hazırlamanız lazım.

bu adamı motive etmeniz gerek. ama nasıl çalım attık gs'ye diye adamı arşa çıkarırsanız. işler azcık kötü gidince hemen yıldız moduna girer tekrar. hem önüne arkasına oynayabileceği isimler koymanız, hem de yeteri kadar motive etmeniz gerek.

ben kendisini seviyorum. başarılı olmasını da istiyorum. umarım arabistan'dan kaçmak için değil de futbol oynamak için gelmiştir. biz de o sağdan soldan akan rodrigues'i tekrar izleriz. ezeli rakip falan ama ben bu adamın mutlu olmasını çok istiyorum lan niye böyle. arabistan'dan geldi diye bi acıma bi üzülme duygusu geldi galiba bana. yazık çocuğuum sana naptılar arabistan'da :((
  • kötü, çöp, gereksiz futbolcu yorumu yapan kişi sayısı -> 1

galatasaraylılar kötülemeye başladı yaygarası koparan kişi sayısı -> 1111

herkes mağdur olmak için pusuda yatıyor resmen amına koyayım.