şükela:  tümü | bugün
  • sevgili renktaşlar laga luga yapmaya gerek yok iyi futbolcudur, kendisini severiz, profesyonelce transfer yapmıştır, yolu açık olsun.

sevgili fenerbahçeliler ne muriç ne rodrigues için ağlayacak değiliz emin olun. özellikle muriç gelmediği için çok mutluyum çünkü sonunu tahmin edebiliyorum.*
  • topla birlikte ciğersiz gibi koşu atıp, ceza sahasına girdikten sonra topu sağa sola çekerek gol atan galatasaray'ımızın eski v2 beyinsizi. v1 beyinsiz aka bruma'dan farkı defansif olarak ağır zafiyetler yaratmasıydı. bu denyonun üzerinden hiç haşlamadıysak en az 10 kere maiconu haşladık. ikili oyunlarda iyi bir forvet veya merkez orta saha ile birlikte iyi işler yapabildiğini hem belhanda hem de gomis'le yakaladığı uyumda gösterdi. ancak mevzu şu ki mustafa yumlu gibi vasat altı bir stoper bile bunun bugını bulmuştu. tandemindeki diğer stoperle birlikte rodrigues'in önüne geçip hareket dahi etmeden pozisyonu bitirmişlerdi. bir sonraki versiyonu v3 aka onyekuru da bruma+rodrigues zeka kapasitesinde ancak son vuruşu ve oyun görüşü onlardan fersah fersah ileride bir oyuncuydu. bir sene izleme şerefine nail olduk. ilk attığı gol sanırım ankaragücü maçıydı. fernando'nun aradan bırakmasıyla aşırtma gol atmıştı. o zaman belliydi ne olacağı. ama işte o adamı da alacak para kimsede yok.

mevzuya geri dönecek olursak bu ve bunun gibi beyinsiz pırpırlar iki şekilde türkiye'de başarılı olabiliyor.

ya önünde defans boğan bir forvet olup en az 2 oyuncuyu üzerine çekip alan açacak.
    ya da kontra atak oynayan orta sıra anadolu takımlarının birinde yetenekli bir merkez orta saha ve kanatla birlikte hücuma çıkıp gol atacak.

akan oyunda bu ve bunun gibi yetenek fakiri oyuncuların işi yok.

galatasaray'dan gitmeden evvel haftalarca gol atamamasını, karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda bile dağa taşa vurmasını fenerli arkadaşlar hatırlamayabilir. ancak sadece para ettiği için satıldı gibi bir argümanla savunursanız bu istatistiklere bakmak yeterli. her şey sezon sonu kontratı almak içindi, aldı, yarım sezon oynadı ve satıldı.

fenerbahçe ile mevzusuna gelirsek de gram kızmıyorum ben bu tarz transferlere. sonuçta adam arabistan'da umduğunu bulamayıp galatasaray'ın şampiyonluk kutlamalarında sağa sola gülücük atacak kadar özlemiş buraları. galatasaray yüz vermedi, beşiktaş'ın ihtiyacı yok, trabzon zaten almaz, adam da fenerle anlaşmış doğal olarak. tapulu malın mı ulan adam? bırak gitsin fener'e de boyunun ölçüsünü alıp 10. hafta küfür yedikten sonra aklı başına kalsın.

not: onyekuru spor.

edit: @erroyo hatırlattı. aşırtma gol ankaragücü'ne değil ikinci hafta oynadığımız göztepe'ye atıldı.
  • açılın objektif gs taraftarı.

galatasaray'a geldiğinde üç eksiği vardı. nasıl takım oyunu oynanır bilmiyordu. son tercihleri nasıl doğru yapacağını bilmiyordu. kaliteli bitirici vuruş yapmayı bilmiyordu.

17/18'in ilk devresinde takım oyunu oynamayı öğrendi. takım halinde pres yapar, geriye yardım eder, hücumda bekiyle ikili oyunlara girer, forvetiyle anlaşır. bu dönemde sağda linnes, mariano ile oynadığında çok etkili oynarken, solda latovlevici ile herhangi bir kanat oyuncusunun uyumlu oynayabilme imkanı yoktu zaten.

17/18'in ikinci yarısında fatih terim geldi ve bu adama son tercihleri nasıl doğru yapacağını öğretti. adeta bir skor katkısı makinesine dönüştü. goller asistler. golleri asistleri geçtim çoğu pozisyonun başlangıcında ya gomis ya rodrigues ikilisinin top çalması vardı. aşırı verimli oynuyordu.

18/19'da ise bu adam birinci sınıf şut çekmeyi öğrendi. o topu sağa çektin mi çok klas bir şekilde asıyordu. işte bu adamın bütün veriminin kesildiği nokta bu oldu. bazen diyorum keşke lokomotif moskova maçında o golü atmasaydı. kendini iyice ceza sahası dışında tutuyor, biri top atsın da sağa çekip vuruyum diye bakıyordu.

bunu yapmasında bir kaç etken var. adam çok iyi şut çektiğini farketti bi kere. özgüven geldi. gomis gitti. adam önüne bakıyor eren var. bunla ikili oyuna mı girilir amk. tek yıldız ben kaldım diye düşündü takımda. fatih hoca rotasyon da rotasyon yaptı. en az 1,5 ay arkasında ömer bayram oynadı adamın. sonrası fener maçı zaten. her neyse takımın geri kalanı iyi olduğundan değil de baya baya oyun tarzı değişti adamın yani.

arabistan'da ne yaptı ne etti bilmiyorum. 3 dakikalık bir video izledim bencil oyun tarzından eser kalmamış gibi geldi bana. sanki kendisi de sıkıldı veya farkına vardı ne yaptığının bi süre sonra. kısa bi süre ergenliğe girmişti diyelim. ama arabistan ligi işte ne çıkarabiliriz burdan bilmem.

bence fenerbahçe'ye gelirse çok yararlı olur. 17/18'den sonra formu düşmedi bu adamın. kasti olarak oyun tarzını değiştirdi biraz artislenince. arkanda ömer önünde eren sinan var çok da eleştiremeyiz bence bu tercihi. istediği an eski şekilde oynayabilir.

ama işte şuraya değineceğim. bildiğiniz gibi bu adamın ilk tercihi galatasaray'dı. aynı hikaye tekrar açılmasın diye istemedik muhtemelen. daha sonra arabistan'da kalmak istemeyince fenerbahçe'ye önerildi. arkasına kolarov yanına kruse falan tamam ama öncelikle bu adamı duygusal olarak hazırlamanız lazım.

bu adamı motive etmeniz gerek. ama nasıl çalım attık gs'ye diye adamı arşa çıkarırsanız. işler azcık kötü gidince hemen yıldız moduna girer tekrar. hem önüne arkasına oynayabileceği isimler koymanız, hem de yeteri kadar motive etmeniz gerek.

ben kendisini seviyorum. başarılı olmasını da istiyorum. umarım arabistan'dan kaçmak için değil de futbol oynamak için gelmiştir. biz de o sağdan soldan akan rodrigues'i tekrar izleriz. ezeli rakip falan ama ben bu adamın mutlu olmasını çok istiyorum lan niye böyle. arabistan'dan geldi diye bi acıma bi üzülme duygusu geldi galiba bana. yazık çocuğuum sana naptılar arabistan'da :((
  • galatasaray'da oynarken dünyanın en iyi kanat forveti

fenerbahçe'ye gelirken vitaminsiz, çöp, kuş delirtici

allah ıslah etsin.
  • kimse bu adama kulp takamaz.fenerde böyle bir oyuncu yoktu ve maliyeti de düşükse iyi transfer.içerdeki maçlarda yardırmaya yardırırda fenerdeki o ambians falan ne bileyim sanki o formayı giyince oyuncuların ayağına pranga takılmış gibi yavaşlıyorlar mala bağlıyorlar.

fenerbahçe alex gittiğinden beri saha içinde korku veren dominant bir takım olmadı.ezeli ebedi rakiptir ama sanki böyle baba dominant bir oyuncu fenere de cuk diye oturacak bir orta saha 10 numara gerekiyor.

appiah falan vardı yaw tey tey nerden nereye.ahshs garrynin başlığında maziye gittim dostlar affola.

tanım:cimbomuma hizmetleri olmuş hızlı kanat oyuncusu
  • maaşının yarısını eski kulübü karşılayacakmış. yani yaklaşık 2,5 milyon euro ödeyeceğiz yıllık ve kiralama ücreti yok. ekonomik olarak müthiş bir transfer. fenerbahçe yıllardır böyle bir oyuncunun eksikliğini çekiyordu zaten

bu arada 34 yaşındaki adama 2 milyon imza parası artı yıllık 2,5 milyon verenlerin yedekti ühühü diye ağlamalarına gülünüz geçiniz efendim:))

edit: 32,5 yaşındaymış. çok farketti şuan tabi :)))
  • ciddi ciddi bu transferin galatasaraylıları üzdüğünü düşünen var sözlükte abi. söylenecek söz yok. daha gelmeden kuduruyormuşuz falan. *

şu diagne’yi de araplara bi satalım hayırlısıyla. seneye bu mallar onu da alır. swh
  • şu sıralar gs'lilerin bok atıp fb'lilerin göklere çıkardığı futbolcu. nasıl bir topçu olduğu ile ilgili kesin sonucu bjk'liler belirleyecek. merakla bekliyorum.*
  • gomisli ve gomissiz, bizi iki defa şampiyon yapan futbolcu, tek numarası bu, başka numarası yoktu. bu sezon atacağı attıracağı gollerin çoğu terim'e girecek.
  • garry kruse moses.. çok can yakacağız çoook