şükela:  tümü | bugün
  • benim de içinde bulunduğum öğretmen türü. ya da garson türü, bilmiyorum. bugüm başladığım meslek.

aslında edebiyat öğretmeniyim ve yeni mezunum. atanamadım, özel sektörde de iş bulamadım. saatleri uygun diye lokantada işe başladım. inşallah işten çıktınca kpss kursuna gidicem haftada dört gün. saat bu yüzden önemliydi. sırf bu yüzden d&r teklifini reddettim.

hiçbir mesleği/işi veya insanı küçümsemem. ama dört yıl üniversite okuyup para, zaman ve efor kaybettikten sonra bu tarz iş yapmak beni üzüyor.
    garsonluk sıkıntı değil de tuvalet falan temizledim o biraz ağır geldi. hayatın sillesini meğersem hiç yememişim.

ama wc temizliğini üzülmesin diye anneme söylemedim. masalara ve dünkkanlara yemek taşıyorum dedim. zaten o da çalışıyor babam da. bana bir işte çalışmadan kursa gitme imkanı sunamadıkları için üzgünler üstelik. bu da koyuyor tabii bana.
    kardeşim hatay sınırında asker...

öğretmen olana dek o kadar şey yaşayacağım ki galiba çok olgun bir öğretmen olacağım.

bunları niye anlattığımı tam olarak bilmiyorum. belki de içimde kalması zor geldi.