• hellblazer, preacher, hitman yazarı -ağırlıkla- vertigo'cu çizgi romancı.
  • (bkz: hellblazer)
    (bkz: preacher)
  • irlanda'nın bagrıindan kopmus, yorenin tum ozelliklerini bunyesinde barindiran sert ve kural tanimaz hikayeler yazan, bashyapit sayilan preacher serisini bize kazandiran ama zamanla formdan dusherek punisher'la alchalan bir ivmeyle kendini fazla kasarak 14-16 yash amerikan ebleklerinin hoshuna idecek dergiler chikarmaya bahlayan; ancak viski eshliinde doyumsuz geyiklere uzanilabilecek chizgi roman yazari... shu aralar kisa hikayeler yazio...
  • marvel'in punisher adli kahramanini 2000 yilindan beri yazan ve ozellikle punisher'in bu yil basinda max comics'e ( marvel'in mature reader yayini ) gecmesiyle siddet dozunu hayli arttiran, punisher'i ikinci sinif kahramandan tam bir anti kahramana ceviren irlandali yazar
  • punisher vol 3'te son derece içi boş öyküler yazan ama bir o kadar da eğlendirmeyi başaran adam.. ben çizgiromandan anlam çıkartmak için uğraşırım, ilgilenmem eğlenceyle falan diyenler sakın okumasın punisher'ı..
  • yazdigi her oyku tarafimca cok begenilen yazar. sanirim en onemli ozelligi gunluk hayattan karakterler yaratmasidir. onun karakterleri libos olur, cikarci olur, seks duskunu ya da umursamaz olur. daha yazdigi bi "izci cocuk" oykusune raslamadim.
  • streets of glory isimli bir western çizgiromanı da hazırlamıştır. bu sefer mike wolfer ile beraber çalışmış.

ayrıntılı bilgi için :
    http://forum.newsarama.com/showthread.php?t=129202
  • ikinci dünya savaşı hariç her konuda yazdığı çizgi roman zevkle okunabilen yazar.
  • kendisinin yazıp yönettiği ilk kısa filmi stitched'in galası 21 temmuz 2011'de san diego comic con international'da yapılmış. ne ola ki bu film diyenler için de http://www.fearthestitched.com/. aynı adresten filmin dvd'sini sipariş edebiliyorsunuz yalnız accuk pahalı yahu.
  • punisher max ile harikalar yarattığını düşündüğüm yazar. preacher'daysa dine biraz ironik yaklaşmış ama seri ilerledikçe din karşıtlığı bana abartı gelmeye başlamıştı. biraz da beklediğim gibi bitmemesiyle ilgili olabilir.
hesabın var mı? giriş yap