şükela:  tümü | bugün
  • gartic.io adresinden oynanabilen çizim yaparak odadakilere anlatım yaptığınız oyun. arkadaşlarınızla gayet eğlenceli oyun. zaman geçirip eğlenmek için birebir.
  • insanlarla odalara girip çizim yapıyorsunuz ve diğerleri çizimin ne olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. oldukça keyifli bir site ve başında saatler geçirebiliyorsunuz. tek kötü aynı kelimeleri başka oyunlarda tekrarlayabilmesi ve çok oynayıp cevapları ezberleyenlerin avantajlı duruma düşmesi.

https://gartic.io/
  • "uzun adımlarla yürümek" cümlesini benden resmetmemi bekleyen oyun. sonradan düşününce çok zor değildi ama doğaçlama olunca zorladı biraz.
  • yaş kitlesi düşük olmasa süper bir oyun olurdu. sohbetten yaş sorduğunuz zaman yüksek ihtimalle maksimum 15 yazdığını görürsünüz. oyunda bir problem yok ancak oyunun kitlesini çocuklar oluşturunca otomatik olarak rezalet çıkmaya başlıyor. mesela az önce resminde harf kullanan adamı reportladım diye odadan kicklendim.

bu arada ugulamaya profiller, kullanıcılar vs. ekleseler çok iyi olur. böyle çok eksik görünüyor. (büyük ihtimalle bir kaç aya eklerler.)